Страховка пари до ₽1500 от БК GGBet.ru

Промокод: BR1500

Отримати бонус

Що таке Ставка експрес і Як ставити експреси?

Рейтинг Букмекерів
Ставки на експреси користуються дикої популярністю у гравців букмекерських контор. Їх ставлять початківці і ті, хто грає заради азарту і великого виграшу. У цьому матеріалі ми розглянемо, що таке ставка експрес, як її зробити в букмекерській конторі, як букмекер її розраховує і чи варто робити ставки на експреси.

Ставка експрес. Що це, як її зробити і чи треба ставити експреси?

Що таке ставка на експрес?

Експрес – це комбінована ставка з двох і більше виборів, в якій програш будь-якого вибору означає програш ставки цілком.

Щоб експрес виграв і приніс повний потенційний виграш, всі вибори в ньому повинні виграти. Експрес приносить прибуток і тоді, коли частину виборів букмекер розраховує як повернення, але принаймні один виграє. У цьому випадку коефіцієнт експресу та виграш будуть менше, тому що повернення робить коефіцієнт вибору рівним 1,0.

Як розраховується коефіцієнт і виграш по експресу?

Щоб підрахувати коефіцієнт експресу, слід перемножити коефіцієнти всіх виборів в ньому. При цьому букмекери округлюють створений коефіцієнт до найближчого цілого з 2-3 знаками після коми.

Розберемо на прикладі. Припустимо, ви зібрали експрес з 4 подій з коефіцієнтами 1,5, 1,7, 1,8 і 2,0. Давайте дізнаємося, яким буде коефіцієнт експресу:

1,5 x 1,7 x 1,8 x 2,0 = 9,18

Тепер підрахуємо чистий прибуток за ставкою, якщо ви поставите 1000 гривень на цей експрес:

9,18 x 1000 – 1000 = 8180 гривень

Якщо ви поставите 1000 гривень на кожен з цих виборів окремо, то, якщо всі 4 ставки виграють, ви отримаєте значно менший прибуток:

(1,5 x 1000 – 1000) + (1,7 x 1000 – 1000) + (1,8 x 1000 – 1000) + (2,0 x 1000 – 1000) = 500 + 700 + 800 + 1000 = 3 000 гривень

За більший прибуток ви заплатите зростанням ризику. Тому що програш навіть одного вибору в експресі призведе до втрати всіх грошей, а з ординарами ви навіть трохи заробите.

А що буде, якщо 3 з 4 виборів нашого експресу – з коефіцієнтами 1,5, 1,7 і 1,8 – будуть поверненнями? Вийде ось що:

1,0 x 1,0 x 1,0 x 2,0 = 2,0

Як бачите, підсумковий коефіцієнт експреса став нижчим через повернення по 3 з 4 виборів. Але якщо четвертий вибір виграє, то експрес цілком виграє! Нехай і з коефіцієнтом 2,0, який дорівнює коефіцієнту єдиного виграного вибору в експресі.

Які є обмеження при складанні експреса?

У букмекерів є одне загальне обмеження на подібні ставки. Це неможливість зібрати експрес з дублюючих і пов’язаних виборів. Якщо навіть ви це зробите через технічну помилку, правила букмекера дозволяють йому скасувати таку ставку.

Найпростіший прояв цього обмеження – ви не зможете зібрати експрес зі ставок на один і той же матч.

Ясна річ, скласти експрес з однієї і тієї ж ставки, яку ви вибрали двічі або більше, у вас теж не вийде.

Аналогічно ви не зможете скласти експрес зі ставок на вихід в плей-оф команд з однієї і тієї ж групи в груповому турнірі. Ще у вас не вийде зібрати експрес зі ставок на перемогу команди в окремому матчі і на її ж вихід в наступний раунд змагань.

Чому ця заборона існує? Уявіть, що завтра «Шахтар» приймає «Динамо». Ви чекаєте, що команди заб’ють як мінімум 3 голи. Коефіцієнт на тотал більше 2,5 голи дорівнює 1,83. І є ще ставка на тотал більше 1,5 гола, коефіцієнт якої становить 1,23. Якщо команди заб’ють 3 голи, виграють обидва вибори. Можна було б зібрати експрес з ТБ (2,5) і ТБ (1,5) в одному матчі – і при 3 забитих м’ячах виграти з коефіцієнтом 2,25 замість 1,83 і 1,23. На жаль, зробити так у вас не вийде. Дурнів немає.

Ще букмекерські контори обмежують те, скільки клієнт може виграти по експресу. Зустрічаються різні форми цього обмеження: ліміт по виплаті, ліміт за підсумковим коефіцієнтом експресу, ліміт за кількістю виборів в експресі.

Розглянемо окремі обмеження букмекерської контори «Winline»:

  • максимально можлива кількість підсумків в одному купоні – 20;
  • максимально можливий коефіцієнт експрес-ставки – 5000,0. Якщо зібрана комбінація дає більшу цифру, розрахунок буде проведений за коефіцієнтом 5000,0;
  • якщо в експрес включені ставки з різними максимумами, то гранично допустима сума для всього експреса буде дорівнює найнижчому серед них.

Як зробити ставку експрес?

Спершу необхідно клікнути на ті вибори, які ви хочете об’єднати в експрес. Припустимо, вам сподобалися наступні варіанти:

  • виїзна перемога «Тоттенхема» над «Лестером» за 1,73;
  • гостьовий успіх «Манчестер Юнайтед» проти «Вотфорда» за 1,66;
  • «Нант» з форою (+1) в матчі проти «Монако» за 1,35.экспресс

Экспресс

Після того, як всі потрібні результати обрані, зверніть увагу на купон букмекера. Зазвичай він розташований в правій частині екрану.

У купоні вам треба вибрати тип ставки – експрес. Букмекерська контора підраховує підсумковий коефіцієнт і потенційну виплату. У нашому випадку це коефіцієнт 3,87, а виплата при ставці в 1000 гривень буде дорівнює 3870 гривням.

Пари

Експрес готовий!

Чи варто грати на експресах?

Щоб відповісти на це питання, треба спершу визначитися з тим, яку мету ви переслідуєте. Якщо бажаєте просто розважитися і полоскотати нерви, то жодних проблем – ставте. А ось прибуток на дистанції експреси навряд чи принесуть. Адже множачи коефіцієнти ставок, ви примножуєте і маржу букмекера, яка міститься в них.

Щоб зрозуміти це, візьмемо матч між рівними суперниками з двома можливими наслідками. Імовірність перемоги кожного з них дорівнює 50%, а коефіцієнт на протилежні результати однаковий. Скажімо, 1,85 проти 1,85. Зробимо 100 одинарних ставок, по 10 гривень кожна. На дистанції половина цих ставок програє, половина виграє. Так і порахуємо:

100 x 0,5 x 10 x 1,85 = 925 гривень

Разом ми поставили 1000 гривень (100 x 10 гривень), а повернулося нам 925 гривень. Ми зі збитками на 75 гривень. Це 7,5% від нашого банку, і це маржа букмекерської контори.

Тепер подивимося, що буде, якщо ми поставимо 100 експресів з двох таких подій, по 10 гривень на кожен. Коефіцієнт кожного експреса складе 3,42 (1,85 x 1,85), а ймовірність проходу буде в 2 рази менша, ніж у одинарної ставки, тобто 25%. Тому що, якщо в одинарних ставках ми виграли половину на дистанції, то тут виграємо чверть.

100 x 0,25 x 10 x 3,42 = 855 гривень

Разом ми поставили 1000 гривень (100 x 10 гривень), а повернулося нам 855 гривень. Ми зі збитками на 145 гривень, або на 14,5% від нашого банку. Це маржа, і вона майже вдвічі вища, ніж у випадку з одинарними ставками. Виходить, ставити ординари (одинари) вигідніше, ніж збирати з них, наприклад, експреси-двійники.

Чим більше виборів включено у ваш експрес, тим більшу перевагу над вами отримує букмекерська контора.

Тому математично ставити експреси невигідно. Що не заважає їм залишатися шалено популярними серед гравців букмекерських контор і давати масу емоцій при грі. Так що вибір того, чи грати на експресах, залежить від ваших очікувань. Чого ви хочете – емоцій або зростання шансів отримати прибуток?

Вам також будуть корисні наші матеріали «Коефіцієнт букмекера і ймовірність: як перевести одне в інше – і назад», «Маржа букмекера: що це і як рахувати» і «Ставки на спорт: з чого почати і 6 порад новачкові».

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт