Страховка пари до ₽1500 от БК GGBet.ru

Промокод: BR1500

Отримати бонус

Стратегія ставок на футбол в режимі live

Рейтинг Букмекерів
Ставки в лайві стрімко набирають все більшої популярності в останні роки, а букмекерські компанії пропонують найширший розпис на можливі парі, укладені під час спортивної події. Коефіцієнти тут із зрозумілих причин мають набагато вищу плинність, ніж в прематчі, але якраз з цього і можна отримувати вигоду. Як це зробити на ринку футбольних матчів, читайте в нашому матеріалі.
Стратегія ставок на футбол в режимі live

Стратегія ставок на футбол в режимі live

Отже, ставки в лайві на футболі – це ставки після стартового свистка. За оцінками букмекерів, вже зараз ставки в лайві за обсягом набагато перевищують ставки в прематчі.

Уже близько тридцяти років тому провідні закордонні букмекери приймали перші ставки на футбол в лайві, причому в той час іще не існувало онлайн-беттингу. З тих пір пропозиції ставок в лайві настільки збільшилися і покращилися, що багато бетторів, в тому числі і найдосвідченіші, перейшли на цей ринок, вважаючи його більш перспективним з точки зору отримання прибутку на довгій дистанції.

Як букмекери розробляють ставки на футбол в режимі Live?

На футбольному полі іноді за кілька секунд можуть відбутися настільки важливі події (наприклад, гол або вилучення), що вони перевернуть букмекерські коефіцієнти з ніг на голову. Тому «буки» змушені витрачати набагато більше ресурсів на розробку котирувань в лайві. При цьому враховуються тисячі найменших нюансів, іноді навіть непомітних, що називається, неозброєним поглядом.

При цьому коефіцієнти букмекерів змінюються завжди трохи швидше, ніж події, які відбуваються на полі, якщо стежити за матчем за допомогою телевізійної або інтернет-трансляції. І справа тут не тільки в технічному запізненні «картинки» на кілька секунд. Букмекер миттєво оцінює події в матчі на підставі величезного масиву даних. Змінюючи відповідним чином котирування.

Великі букмекери мають в штаті спостерігачів, присутніх на стадіоні, щоб своєчасно передавати інформацію про всі нюанси гри. Інші користуються послугами сторонніх постачальників відповідних даних. Так це чи інакше, але в виставленні ринкових коефіцієнтів букмекера під час футбольного матчу завжди присутня певна дискретність. Багато хто з вас напевне спостерігав, як в певні моменти лінія в лайві немов «підвисає», і протягом цих кількох секунд зробити ставки не можна. Найчастіше це відбувається безпосередньо перед можливою вагомою подією на полі (наприклад, небезпечною атакою на ворота або грубим порушенням правил, коли дуже ймовірний, відповідно, гол або червона картка), іноді – відразу після настання такої події.

Що враховувати при ставках на футбол в лайві?

Ставки на футбол в режимі Live популярні серед бетторів через низку обставин. Наприклад, гравцям, які розміщують ставки нерегулярно і винятково заради розваги, імпонує можливість спостерігати за трансляцією і одночасно вболівати за відповідну команду (або, наприклад, за забиті голи в разі ставки на «тотал більше»). Досвідченим же бетторам буває часом легше знайти вигідні значення коефіцієнтів в лайві через цейтноту часу у букмекерських контор.

При цьому їхні принципи дій не змінюються. Головне – обчислити «справжні» значення коефіцієнтів і порівняти їх із запропонованими букмекером. У разі виявлення невідповідності на ринку можна робити ставку, у якій буде позитивне математичне очікування. Тому самостійний розрахунок котирувань в лайві – інструмент, яким необхідно оволодіти кожному гравцеві, який прагне стати професіоналом в ставках.

Стратегія ставок на футбол в режимі Live

Як це зробити, пояснимо, використовуючи відому модель розподілу очікуваних голів за Пуассонуом. Для прикладу ми взяли числа використовуваних комбінацій варіантів рахунку в зустрічі між «Тоттенхемом» і «Лестером» в кінцівці сезону англійської Прем’єр-ліги 2019/20. Були отримані наступні коефіцієнти до початку матчу: 2,48 (40,40% шансів) на перемогу «Тоттенхема», 3,47 (28,85%) на нічийний результат, і 3,25 (30,75%) на виграш «Лестера». При цьому очікувані голи «Тоттенхема» складають значення 1,203, а «Лестера» – 1,011.

Тепер можна використовувати очікувані голи команди та середню кількість забитих і пропущених м’ячів в АПЛ. Це допоможе нам визначити очікувані голи окремої команди і коефіцієнти перед матчем. Використовуючи минулі дані англійської Прем’єр-ліги і наведену нижче формулу, можна розрахувати очікувані голи в режимі Live:

Решта шансів забити гол = вихідні шанси х частка часу, що залишилася ^ 0,85

За допомогою інструментарію Excel ми можемо отримати оцінку шансів забити гол для кожної команди з 0-ї по 90-ту хвилину матчу за вищенаведеною формулою, а потім застосувати функцію Пуассона до кожного з цих значень, щоб розрахувати шанси 1Х2 для кожної хвилини матчу. Нижче показана модель Пуассона для шансів забити гол в режимі Live в порівнянні з коефіцієнтами БК Pinnacle в режимі Live для цього матчу:

Далі – Коефіцієнти xG за Пуассоном в режимі Live для тієї ж гри:

Зазначимо, що до цього моменту ми мали справу тільки з нейтральним станом гри, тобто без суттєвих подій на кшталт забитих м’ячів і червоних карток. Якщо ви використовуєте стратегію ставок на футбол в режимі Live, вам потрібно також уміти розраховувати коефіцієнти при забитих голах в поєдинку.

Тому розглянемо ще один приклад з англійської Прем’єр-ліги 2019/20, щоб показати, як розраховувати коефіцієнти в режимі Live в разі забитого м’яча. У матчі «Ньюкасл Юнайтед» – «Арсенал» коефіцієнти до початку зустрічі, отримані з моделі Пуассона для очікуваних забитих м’ячів, виглядали так: 3,22 (31,05%) на «Ньюкасл», 4,24 (23,58%) на нічию і 2,20 (45,37%) на тріумф «Арсеналу».

У цій грі на 58-й хвилині був забитий перший гол. Щоб розрахувати коефіцієнти для часу, що залишився в матчі після першого гола, ми можемо продовжувати використовувати процес, аналогічний описаному вище. Ми просто використовуємо прогнозований результат від часу, що залишився в матчі (32 хвилини) і об’єднуємо його з попередніми оцінками за період до 58-ї хвилини.

Це означає, що при перевазі в один м’яч коефіцієнт «Арсеналу» на перемогу в матчі являє собою поєднанням шансу команди на перемогу в решті часу матчу (34%) станом на 58-ту хвилину (це збільшило б розрив) плюс шанс 40% того , що період, що залишився в матчі завершиться з нічийним результатом (нічия за період з 58-ї хвилини і до кінця зустрічі призведе до того, що «Арсенал» виграє з рахунком 1:0). Таким чином, шанси «Арсенала» на перемогу після забитого м’яча різко зросли з 34% до 74%.

Щоб розрахувати коефіцієнти на нічию після першого м’яча, забитого «Арсеналом», потрібно враховувати тільки сценарії, за яким «Ньюкасл Юнайтед» виграє з перевагою точно в один м’яч, згідно з розподілом Пуассона для решти шансів забити гол. Якщо ми хочемо розрахувати коефіцієнти «Ньюкасл Юнайтед» на перемогу, потрібно всього лише подивитися на їхні шанси на перемогу з перевагою в два м’ячі.

Використовуючи модель Пуассона для очікуваних голів з вступними шансами забити гол за час, що залишився для описаних вище сценаріїв, можна отримати показані далі коефіцієнти для часу, що залишився в режимі Live для матчу «Арсенал» – «Ньюкасл Юнайтед» і порівняти їх з коефіцієнтами БК Pinnacle.

Коефіцієнти xG за Пуассоном в режимі Live для тієї ж гри:

Стратегія ставок на футбол в режимі Live

Навчившись розраховувати шанси команди на перемогу до і під час матчу, можна порівнювати свої оцінки з коефіцієнтами букмекерів. Якщо ви побачите, що ринок недооцінює або переоцінює шанси на певний результат, можна робити ставку. Тестуючи стратегію і бачачи, привела б ставка до розбіжності з коефіцієнтами букмекера до довгострокового прибутку чи ні, ви зможете зрозуміти, чи варто застосовувати таку стратегію.

Подальший крок для розвитку і уточнення описаного процесу – скорегувати ваші коефіцієнти за допомогою даних в реальному часі або навіть поліпшити їх, використовуючи відомості про команду, щоб більше дізнатися про те, як вона реагує на пропущений м’яч або як змінюється її стиль гри і результативність, коли вона забиває гол.

Можна також аналізувати групи команд з урахуванням займаної сходинки турнірної таблиці. Хоча це базова інформація, якщо знати, що чотири перші команди виграють більше 80% зустрічей, в яких забили перший м’яч, а три останні команди виграють близько 5% матчів, в яких вони пропустили перший гол, це допоможе розробити власну стратегію ставок на футбольні матчі в режимі Live.

Також варто врахувати і доступну ширину ринків. І хоча вищеописаний процес застосований до ринку 1X2, його можна легко модифікувати, щоб розрахувати сукупні голи обох команд для ставок на загальні тотали, індивідуальні тотали команд та інші запропоновані букмекером варіанти.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт