Всі вболівальники, які ставлять кровно зароблені гроші в букмекерських конторах, стикаються з маржею. Розповідаємо, що це таке, як її можна порахувати і для чого вона взагалі потрібна.
У попередніх статтях мова часто йшла про методи розрахунку ймовірностей, закономірності, які допомагають гравцеві робити неупереджені та обґрунтовані ставки. Цього ж разу ми поговоримо про те, що може перешкодити гравцеві і заплутати його на рівному місці. Це деякі особливості нашого мислення, які розвивалися шляхом еволюції мозку і мали на меті зберегти і примножити наш вид, що відокремився від інших вищих приматів зовсім ще недавно за мірками геологічних епох.
Коли по телебаченню показують кадри масових заворушень, погроми або протестувальників на мітингу, важко повірити, що натовп володіє тверезим розумом і відмінним окоміром. Однак це дійсно так. Потрібно тільки поставити правильні питання і направити розумову енергію в мирне русло. Це все почалося в 1906 році зі знаменитого експерименту британського вченого антрополога Френсіса Гальтона на сільському ярмарку недалеко від його рідного Плімута. Вірніше, почалося все набагато раніше. Але саме тоді це явище було вперше задокументовано і отримало свою назву.
П’ятнадцять років тому виповнилося 300 років від дня народження пересічного пресвітеріанського священика, а за сумісництвом видатного математика Томаса Байєса. Незважаючи на свої видатні математичні обдарування, він не шукав слави і не публікував свої наукові роботи. Однак саме йому настільки багато чим завдячують розробники програмного забезпечення, так само як гравці і любителі спорту. Він створив потужний статистичний метод, з якого нам тепер знайомі такі поняття, як байєсовий аналіз, байєсовий критерій, байєсова оцінка, Теорема Байєса.
Іноді математик може покинути прекрасні вежі зі слонової кістки і перевірити свої навички на біржі, в казино або на спортивних ставках. Трапляється також, що йому вдається заробити, і він готовий поділитися секретами своєї не цілком випадкової удачі з іншими. Для нас, звичайно, такі історії викликають інтерес не тільки з цікавості. І ось одна з них.
Чи може колективний розум бути хорошим порадником, якщо ви збираєтеся зробити ставку на спорт? Відповідь на це питання стало можливим завдяки усепроникним соціальним мережам, з яких найкращим джерелом всіляких прогнозів і прорікань є твіттер. Обмеження в 140 символів дозволило створити засоби автоматичної обробки мільйонів повідомлень, а успіхи сучасної науки та ІТ в області машинного навчання створили необхідний інструментарій для аналізу текстових даних. Раніше твіттер вже використовували для прогнозу і моделювання результату виборів в США, цін на акції, кінозборів і поширення епідемій. Так чому б не спробувати зробити те ж саме для спортивних змагань? Такі дослідження також проводилися – і результати були дуже обнадійливі. Про них і піде мова в цьому матеріалі.
Сіткою Списком
Маржа букмекера: що це і як рахувати
Корисні статті
Маржа букмекера: що це і як рахувати

Маржа букмекера Що таке маржа в букмекерській конторі? Як найдосвідченіший завсідник букмекерських контор, так і зелений новачок стикаються з маржею, часом навіть не усвідомлюючи цього. Це слово прийшло з французької мови і в перекладі означає різницю або перевагу. По суті це комісія букмекера. Вона закладена в коефіцієнти. Термін цей застосовують не тільки в букмекерстві – в будь-якому бізнесі. Виходячи з вищесказаного, визначення маржі можемо дати таке: це частка від прийнятої суми, яку в середньому заробляє букмекер незалежно від результату події. Щоб краще розуміти суть маржі, розглянемо ситуацію. Контора пропонує поставити на тенісний матч. У ньому зустрічаються рівні суперники. Нічия неможлива.…

Математичні ставки. Як мозок заважає в прогнозах на спорт
Знання
Математичні ставки. Як мозок заважає в прогнозах на спорт

Як мозок заважає в прогнозах на спорт Найчастіше проти нас не тільки вся загадкова стихія непередбачуваності спортивних змагань, а й наші власні недосконалі евристичні підходи і досить посередній детектор ймовірностей. Перерахуємо деякі з цих внутрішніх недругів. Іноді ми дуже сліпі. Сліпі настільки, що не можемо відрізнити випадковість від закономірності навіть у найпростіших ситуаціях. Спробуйте самі – погляньте на 2 ряди перемог і поразок і вгадайте, де випадковість, а де підтасовування. LWLLLLLLWLWLWLLLWWLLWLWWLLWWWWWW WLLWWLLLWLWLWWLWLLWLLWWWLLWLWLWW W – Перемога, від англійського win. L – Поразка, від англійського lose. Упевнений, у багатьох виникне спокуса визначити верхній ряд як придуманий, а нижній – як природну низку…

Математичні ставки. Мудрість натовпу в прогнозах на спорт
Знання
Математичні ставки. Мудрість натовпу в прогнозах на спорт

Метод мудрості натовпу в більш складній формі може використовуватися для спортивних прогнозів Прогулюючись виставкою, Гальтон натрапив на стенд, біля якого проводилися змагання з вгадування ваги. На загальний огляд був виставлений відгодований бик, і юрба, що зібралася, повинна була на око визначити вагу тварини. Насправді завдання було складніше: визначити вагу нетто бика, після того як його заб’ють, а тушу оброблять. Приблизно 800 осіб виявили бажання спробувати щастя. Серед них були досвідчені в цій справі м’ясники і фермери, але більшість учасників не були професіоналами. Всього було заповнено 787 іменних квитків, які були обережно сортовані в порядку погіршення точності прогнозу. Не дивно, що…

Математичні ставки. Підраховуємо шанси за заповітами преподобного Байєса
Корисні статті
Математичні ставки. Підраховуємо шанси за заповітами преподобного Байєса

Математичні ставки. Підраховуємо шанси за заповітами преподобного Байєса Фундаментальні дослідження Байєса і його величезний внесок в теорії ймовірностей були викладені ним у «Есе про рішення проблем в теорії випадкових подій» (An Essay Towards Solving a Problem in the Doctrine of Chances). Цю роботу математика лише після його смерті виявив друг – філософ і проповідник Річард Прайс, який і переслав статтю в академію. У 1764 році ця робота була опублікована в науковій періодиці Лондонського королівського товариства, що і принесло автору світову славу. Теорема Байєса має нині сильний вплив на розробки компаній, що займаються штучним інтелектом. Вона ж дозволяє підраховувати ймовірності гіпотези…

За традицією. Як вигравати на ставках допомагають тенденції
Знання
За традицією. Як вигравати на ставках допомагають тенденції

Шведський математик спробував заробити на спортивних ставках різними методами Професор Уппсальского університету Девід Самптер (David Sumpter) вирішив випробувати свої знання статистики і фарт в футбольних ставках, а заодно заробити. Маючи на руках £400, професор за два місяці заробив чистими £108.33, що становить 27%. Це не джекпот, але не знаю, як можна таку суму примножити краще, залишаючись в рамках закону. За оцінкою професора, букмекерські контори зазвичай кладуть собі в кишеню 5% (маржа контори), що відповідає коефіцієнту 1,90 на два рівноймовірних результати (наприклад, на результат тенісного матчу). Тобто якщо ви одночасно поставите по 50 гривень на кожен з цих двох випадків, то…

Математичні ставки. Чому в футболі важливий перший гол?
Знання
Математичні ставки. Чому в футболі важливий перший гол?

Чому в футболі важливий перший гол – розбираємося, озброївшись Формулою Повної Вірогідності Згідно зі статистичними даними, ймовірність перемоги команди на своєму полі становить 0.453. Це середнє значення, розраховане для всіх учасників, і ймовірність перемоги на своєму полі, для двох команд, обраних випадковим чином. Позначимо ймовірність буквою P. Ми хочемо з’ясувати, який існує зв’язок між першим забитим голом і перемогою в грі. Щоб зрозуміти подальші розрахунки нам знадобиться згадати, що таке умовна ймовірність і Формула Повної Вірогідності. Умовна ймовірність P (A|B) позначає ймовірність того, що відбудеться подія A, якщо нам відомо, що подія B відбулося. Для нас, це означає ймовірність перемоги…

  • БК для профі
БК для профі

Букмекерські контори для професіоналів

Нижче представлено кілька букмекерських контор для професіоналів – вони не обмежують розмір максимальної ставки і не вводять інші санкції для гравців, незалежно від того, виграють вони чи програють. Ці букмекери також не обмежують «виделочників» та інші категорії професіоналів. Щоб подивитися весь список перейдіть на сторінку букмекерів для професійних гравців.

  • СКАНЕРИ ВИДЕЛОК
СКАНЕРИ ВИДЕЛОК

Рекомендовані сканери букмекерських виделок

Ми рекомендуємо для сканування букмекерських ліній використовувати сканери розташовані нижче. У цих сканерів прийнятні ціни на передплату та мінімальна кількість помилок.

  • ПЛАТІЖНІ СИСТЕМИ
ПЛАТІЖНІ СИСТЕМИ

Надійні платіжні системи

Тут показані популярні платіжні системи, якими користуються гравці букмекерських контор. Зручні ці платіжні системи тим, що виплат не доводиться чекати по кілька днів. Більшість букмекерів виконує виплати на ці системи протягом дня. Дехто примудряється виплатити за 10 хвилин після запиту.

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?