Страховка пари до ₽1500 от БК GGBet.ru

Промокод: BR1500

Отримати бонус

Інформація про ставки типу «грошова лінія»: що це таке?

Рейтинг Букмекерів
Найпопулярніший тип ставок в беттингу – це «грошова лінія» (її ще називають «результат» або 1Х2). Вони поширені як серед новачків, так і серед досвідчених гравців. Про те, що таке ставка «грошова лінія», і як вона працює, читайте в нашому матеріалі.
Інформація про ставки типу «грошова лінія»: що це таке?

Інформація про ставки типу «грошова лінія»: що це таке?

«Грошова лінія» – найпростіший вид ставок. У всіх ігрових видах спорту на ринку представлені коефіцієнти ставок на перемогу одного із суперників, індивідуального спортсмена (наприклад, в тенісі) або команди. У більшості дисциплін присутня і ставка на нічийний результат гри.

Все, що потрібно від беттора – вибрати переможця матчу, або ж передбачити нічийний результат (в тенісі та волейболі, а також на стадіях плей-оф будь-яких турнірів його бути не може), і розмістити відповідну ставку. Якщо обраний спортсмен або команда здобудуть перемогу, ставка виграла, в іншому випадку – програла. Щоб попередньо порахувати теоретичну суму виграшу, треба суму ставки помножити на букмекерський коефіцієнт.

Як працюють ставки «грошова лінія»?

Судячи зі статистики букмекерських контор, найбільше ставлять на цьому ринку в тенісі, бейсболі і турнірах UFC (змішані бойові мистецтва). З іншого боку, на матчі НБА і НФЛ беттори вважають за краще вибирати інші ринки – тотали і ставки з форою. В першу чергу це відбувається через велику результативність матчів в цих лігах. Крім того, ставки «грошова лінія» часто розміщують в зв’язку зі спортивними змаганнями, в яких беруть участь дві команди або два спортсмени і результатом яких не може бути нічия. Але, як вже говорилося, можна розмістити ставки «грошова лінія» на футбольні матчі та інші змагання, які цілком можуть завершитися нічийним результатом.

Подібні парі називають ставками «грошова лінія» з трьома можливими підсумками змагання. Однак найчастіше вони називаються ставками 1X2 (де 1 – команда господарів, X – нічия, 2 – команда гостей). Крім цього, в футболі передбачені більш традиційні ставки «грошова лінія на два результати» (12), коефіцієнти яких пропонуються таким чином, щоб у бетторів не було можливості поставити на нічию: якщо жодна з команд не здобуде перемогу, букмекер здійснить повернення ставки.

На відміну від ставок «більше / менше» (ставок на тотали), ставок з форою і багатьох інших типів ставок, ставки типу «грошова лінія» обробляються винятково на підставі результату матчу. При цьому різниця в рахунку та набрана учасниками кількість очок не мають для таких ставок ніякого значення. Запропоновані коефіцієнти відображають імовірність перемоги або поразки кожного учасника змагання, тобто визначають фаворита і аутсайдера. Рідко, але буває, коли букмекери пропонують рівні або майже рівні котирування на виграш одного із суперників.

І хоча ставки «грошова лінія» істотно відрізняються від ставок з форою, між ними є і схожість. Чим вища фора на фаворита, тим більша ймовірність його перемоги. Таким чином, чим вища фора, тим нижчий коефіцієнт ставок «грошова лінія» на фаворита, і тим вищий коефіцієнт ставок на аутсайдера.

Багато беттори в якості альтернативи ставками «грошова лінія» при наявності значної різниці в якості гри команд-суперників або спортсменів воліють ставки з форою. Якщо ви досить впевнені в перемозі певної команди і вважаєте, що фактична різниця в рахунку перевищить прогнозовану букмекером, варто розмістити ставку з форою: це дасть вам можливість збільшити виграш. Очевидно, що вгадати різницю в рахунку складніше, ніж просто вибрати ймовірного переможця матчу.

Різниця ставок «грошова лінія» і 1X2

Незважаючи на те, що різниця між ставками «грошова лінія» і ставками 1X2 може здатися незначною, вона може мати значний вплив на коефіцієнти і кінцеві результати ставок.

Головна відмінність між ставками цих типів – можливість вибору нічийного результату. На ринках ставок «грошова лінія», як правило, передбачено два варіанти: перемога команди або спортсмена під номером 1 і перемога команди або спортсмена під номером 2. На ринках ставок 1X2, які найчастіше використовуються в футболі, передбачені обидва ці варіанти плюс нічийний результат .

Дехто може сказати, що різниця тут – всього лише у виборі термінології. Однак на практиці новачки можуть не враховувати одну важливу деталь. Зробивши ставку на ринку 1Х2, але при цьому вважаючи, що це все той же ринок «грошова лінія», ви будете неприємно здивовані, коли букмекерська компанія не здійснить вам повернення ставки в разі нічийного результату.

Приклад ставки «грошова лінія»

Хоча на перший погляд все просто, не зайвим буде навести приклад ставки «грошова лінія», щоб розібратися у всіх нюансах. Так, БК Pinnacle пропонує наступні коефіцієнти ставок на матч НБА «Нью-Орлеан Пеліканс» – «Юта Джаз»: 1,78 на виграш команди 1 («Нью-Орлеан») і 2,28 на виграш команди 2 («Юта») . Букмекерську маржу ми попередньо прибрали з наших розрахунків для наочності.

Перерахувавши зазначені котирування, ми побачимо, що букмекер визначає ймовірність перемоги команди 1 в 56,2%, а команди 2 – в 43,8%. Якщо ваш фаворит – команда 2, і ви вважаєте, що у неї шансів на перемогу трохи більше, ніж пропонує букмекер, можете розмістити ставку на «П2». У разі перемоги «Юти» ви зможете виграти (при ставці в 1000 гривень) 1000 х 2,28 – 1000 = 1280 гривень. Якщо ж переможе «Нью Орлеан», ви втратите 1000 гривень.

Стратегія на ставки «грошова лінія»

Якщо ви вже не новачок в ставках, то напевне першим типом ставок, який ви освоїли, були якраз парі на «грошову лінію». Багато бетторів вибирають «свого» спортсмена або команду, і потім розміщують ставки на перемогу або поразку своїх «улюбленців» в залежності від сили суперників.

На більш високому рівні беттори визначають недооцінені (або, навпаки, переоцінені) букмекерами команди, і роблять ставки, іноді навіть проти руху ринку, на перемогу того чи іншого суперника. У цьому випадку важливо вміти правильно перерахувати букмекерські коефіцієнти в ймовірності перемоги, щоб зіставити свої і букмекерські оцінки шансів команд.

Ще більш висококласним гравцям доступна модель, згідно з якою вони самі визначають шанси суперників, навіть не дивлячись на букмекерські котирування. Зазвичай це професійні беттори, які вважають за краще ставити за коефіцієнтами відкриття лінії, а не в останні кілька годин до початку події. Тільки зрозумівши «свою» ймовірність настання певного результату, вони приступають до порівнювання коефіцієнтів і пошуку найбільш вигідних значень.

На закінчення скажемо, що гравцям не слід концентруватися тільки на одному ринку ставок, в тому числі і «грошова лінія». Часом ставка на нульову фору виглядає набагато більш зваженою і перспективною, ніж ставка на перемогу відповідної команди. Шукайте вигідні ринки і котирування, обробляйте статистичні дані, вишиковуйте свою модель, і тоді вас цілком може чекати успіх у довгостроковій перспективі.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт