Страховка пари до ₽1500 от БК GGBet.ru

Промокод: BR1500

Отримати бонус

Маржа букмекера: що це і як рахувати

Рейтинг Букмекерів
Всі вболівальники, які ставлять кровно зароблені гроші в букмекерських конторах, стикаються з маржею. Розповідаємо, що це таке, як її можна порахувати і для чого вона взагалі потрібна.
в

Маржа букмекера

Що таке маржа в букмекерській конторі?

Як найдосвідченіший завсідник букмекерських контор, так і зелений новачок стикаються з маржею, часом навіть не усвідомлюючи цього. Це слово прийшло з французької мови і в перекладі означає різницю або перевагу. По суті це комісія букмекера. Вона закладена в коефіцієнти. Термін цей застосовують не тільки в букмекерстві – в будь-якому бізнесі.

Виходячи з вищесказаного, визначення маржі можемо дати таке: це частка від прийнятої суми, яку в середньому заробляє букмекер незалежно від результату події.

Щоб краще розуміти суть маржі, розглянемо ситуацію. Контора пропонує поставити на тенісний матч. У ньому зустрічаються рівні суперники. Нічия неможлива. Так що шанси – 50% на 50%. Переводимо ймовірність перемоги будь-якого з них в коефіцієнт ось так: 100%/50% = 2.

Можливо, в ідеальному світі коефіцієнт на обох учасників і був би рівний 2,00. Але якщо на кожного з них люди поставлять однакову кількість грошей, то букмекер нічого не отримає. Така ситуація йому невигідна.

Що робить букмекер? Правильно, закладає свою маржу в коефіцієнти. І ми отримуємо 1,95 на обидві сторони, а частіше 1,91 або і того нижче.

Яка маржа буває у букмекерів?

Букмекерські контори ділять на два види:

  • фундаментальні;
  • низькомаржинальні.

Суть других укладена в назві. У букмекерських конторах такого типу найнижча маржа. Наприклад, найвідоміша серед них Pinnacle Sports заявляє про маржинальність в 1,5-2,5% в залежності від виду спорту. Фундаментальні букмекери закладають 5% і більше. Вони ж – класичні та рекреаційні, тобто призначені для відпочинку за грою. До таких, наприклад, відносяться українські букмекерські контори «Parimatch» і «Фан Спорт».

Інші основні відмінності низькомаржинальних букмекерів – високі максимуми і маленький вибір ставок в прематчі, а ще – практично відсутній «лайв». Такі контори підійдуть професійним гравцям.

Вузький розпис змушує гравців робити ставки на основні ринки і допомагає букмекерові балансувати прийняті гроші. При цьому він отримує можливість приймати набагато більше фундаментальної контори. Для низькомаржинальної компанії дуже важливо виставляти і коригувати коефіцієнти з хірургічною точністю.

Фундаментальні букмекери якраз-таки більшою мірою заробляють на програші гравців. Тому несподівані результати, що йдуть в розріз з очікуваннями, або класична нічия 0:0 для них – немов манна небесна.

Як порахувати маржу букмекерської контори?

Використовуючи нескладні математичні обчислення на рівні п’ятого класу, ми тепер визначимо маржу букмекера на прикладі.

Ось формула для ринку з двома наслідками, за якою треба рахувати:

    Маржа (в %) = (1/Коефіцієнт 1 + 1/Коефіцієнт 2 – 1) x 100

Розглянемо найпростіший варіант. Припустимо, що в тенісному матчі рівних суперників на кожну зі сторін нам пропонують поставити з коефіцієнтом 1.80. Розрахуємо, яка маржа закладена в цій лінії:

(1 / 1,80 + 1 / 1,80 – 1) x 100 = 0,111 x 100 = 11,1. Маржа – 11,1%

Перейдемо до трохи складніших розкладів. Наприклад, розрахуємо маржу на міланському дербі, яке відбудеться в середині жовтня. Один відомий сайт пропонує нам такі коефіцієнти:

  • перемога «Інтера» – 2,10;
  • перемога «Мілана» – 3,25;
  • на нічию пропонують поставити за 3,38.

Формула для трьох підсумків нічим не відрізняється від попередньої. Тільки замість ймовірностей двох випадків ми тепер підсумуємо шанси трьох:

(1 / 2,1 + 1 / 3,25 + 1 / 3,38 – 1) x 100 = 0,0797 x 100 = 8 (ми трохи округлили)

Тобто маржа букмекера – 8%.

Навіщо вміти рахувати маржу букмекера?

Вибір букмекера за коефіцієнтами нагадує похід по ринку, де ви шукаєте м’ясо за найнижчою ціною та прийнятною якістю. Ціна тут – маржа букмекера. Чим вона нижча, тим вищі коефіцієнти – і тим більше ви виграєте, якщо зробите вірну ставку. Якість – вибір подій і розпис ставок. Не можна назвати неякісним і вузький розпис, але все ж більшість гравців шукають на ринку м’ясо пожирніше.

Не слід гнатися за низькою маржею. Вам просто стане нудно. Важливо – вибрати найкраще співвідношення величини коефіцієнтів, вибору подій і підсумків для ставок на спорт. Тільки тоді ви отримаєте задоволення від гри.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт