Цей огляд має довідково-інформаційний характер і не є рекламою. Ми рекомендуємо користуватися виключно сервісами легальних букмекерів.

Маржа букмекера

Рейтинг Букмекерів
Маржа – комісія букмекера з ринку ставок, яка закладається у коефіцієнти контори. Маржа додається до сукупних 100% ймовірності виборів (результатів) на ринку.

Зміст

Маржу легко зрозуміти на прикладі підкидання монетки. Вірогідність випадання кожної зі сторін монетки 50%. Без маржі коефіцієнт на «орла» і на «решку» становить 2.00 (100%/50%). Букмекер, закладаючи у ринок маржу, запропонує, наприклад, коефіцієнт 1.91 на обидва рівноймовірні результати.

Без маржі гравцеві для того, щоб залишитися при своїх, потрібно, щоб його сторона монетки випала у 50% випадків. З маржею монетка повинна випасти потрібною гравцеві стороною більше, ніж у половині випадків (53 рази при коефіцієнті 1.91 на рівноймовірні результати). Відповідно, букмекер отримує перевагу перед гравцем.

Регулюючи коефіцієнти так, щоб врівноважити гроші на кожному з можливих виборів ринку ставок, букмекер, завдяки маржі, залишається у виграші при будь-якому результаті.

Чим вища маржа, тим нижче коефіцієнти букмекерської контори і тим менше у гравця шансів залишитися в прибутку на дистанції. Зазвичай, чим нижча маржа, тим більш вузький розпис букмекера. Найнижчу маржу мають букмекерські контори для професіоналів.

Як визначити маржу букмекерської контори

Розрахувати маржу досить просто за формулою (100/K1+100/K2)-100, де результат буде величиною маржі у відсотку, а K – коефіцієнт на вибір ринку ставок. Ця формула актуальна для ринку з двома виборами. При наявності трьох можливих результатів формула виглядає так: (100/K1+100/K2+100/K3)-100.

Як приклад візьмемо протистояння двох тенісистів. Коефіцієнт на перемогу першого дорівнює 1.40, а за перемогу другого дають 2.75. Використовуємо формулу: (100/1.40+100/2.75)-100. Отримуємо маржу 7.7922%.

Знайшли помилку?Повідомте про неї
Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі