Цей огляд має довідково-інформаційний характер і не є рекламою. Ми рекомендуємо користуватися виключно сервісами легальних букмекерів.

Британський і американський коефіцієнти БК: що це і як перевести в десятковий

Рейтинг Букмекерів
Букмекерські контори використовують три формати коефіцієнтів. Два з них для новачка в ставках з України – як англійська розетка. Призначення одне, а що і як – зрозуміло не відразу. У наших широтах ви зустрінете тільки десятковий коефіцієнт. Інші два – американський і британський. Останній відомий також як «дробовий коефіцієнт». Розберемося, як їх розуміти і перевести в знайомий вид.

Зміст

britanija-america

Британський і американський коефіцієнти. Як навчитися їх розуміти?

У лініях українських букмекерів пропонують десяткові коефіцієнти, які новачкові зрозуміти легше. Берете значення, примножуєте його на суму ставки – і вуаля, ви отримали потенційну виплату. Щоб дізнатися чистий прибуток, треба від виплати відняти суму ставки. Ще одна їх назва – європейські. Виглядають так – 2,30.

Приклад розрахунку. Людина хоче поставити 100 гривень на подію, яка контора дає за 2,30. У разі успіху виграш складе:

100 * 2,30 = 230

Букмекер спише з рахунку 100 умовних одиниць при оформленні ставки і, якщо вам пощастить, виплатить 230 гривень після гри. При цьому ваш чистий прибуток складе 130.

Десятковий коефіцієнт через свою простоту поширився в країнах колишнього СРСР, використовується в Азії і Європі, крім Ірландії, Великобританії та її колишніх колоній.

Британський коефіцієнт (дробовий)

Як у випадку з розеткою або валютою, британцям, здається, життєво необхідно відрізнятися від інших. Ось і в питанні формату коефіцієнтів вони роблять все по-своєму. Британський коефіцієнт відомий також як дробовий. Строго кажучи, десятковий коефіцієнт – теж дріб. Але на відміну від нього, англійський – це простий дріб. Виглядає так – 2/11.

Перейдемо до прикладів розрахунку. Скажімо, одна з команд з високою ймовірністю виграє в майбутньому матчі. Нас хочуть спокусити її перемогою за 2/11. Розуміти це треба так: щоб отримати чистий прибуток в 2 гривні, треба поставити 11 умовних одиниць. Сума виплати же складе 13 гривень.

Ще один приклад. У нас малоймовірний результат з коефіцієнтом 3/1. Скільки треба поставити, щоб чистий прибуток дорівнювала 3000 гривень? При співвідношенні 3/1 – треба зробити ставку в 1000 гривень. Сумарна виплата, якщо ставка виграє, складе 4 тисячі гривень.

Інший випадок. У вас є сотня, яку ви хочете поставити, і коефіцієнт 6/4. Як зрозуміти, скільки ви виграєте? Тут стане в нагоді проста формула:

6/4 x 100 = 150 гривень

Стільки складе чистий прибуток, а сукупна виплата буде дорівнювати 250 гривням.

Тепер давайте підсумуємо. Дробний коефіцієнт, він же британський, має вигляд простого дробу, в знаменнику якого зазначено кількість грошових одиниць, які необхідно поставити, щоб виграти суму, зазначену в чисельнику.

Американський коефіцієнт

Для нашого брата цей формат – найважчий для розуміння. На відміну від описаних вище, тут не використовують будь-які дроби, але зате американські коефіцієнти можуть бути позитивними і негативними. Завдяки цьому ви швидко зрозумієте, кого вважають фаворитом в парі. Виглядає це так – +100 або -150.

Краще відразу приступити до наочних прикладів розрахунку. Припустимо, ви маєте намір підтримати грошима команду-переможця. Навпаки неї бачимо абсолютно незрозумілу цифру -350. Вона означає, що для отримання чистого прибутку в 100 грошових одиниць ви повинні ризикнути 350 гривнями.

Але що, якщо ви вирішили «завантажити» на аутсайдера поєдинку, і коефіцієнт на нього дають +800? Це означає, що при ставці в 100 грошових одиниць ви отримаєте 800 гривень прибутку.

Можемо сформулювати визначення наступним чином:

  • якщо перед числом стоїть плюс, то воно відповідає чистому прибутку, який ви можете отримати при ставці в 100 одиниць;
  • якщо перед числом стоїть мінус, то воно відповідає сумі, яку вам доведеться поставити, щоб отримати чистий прибуток в 100 одиниць.

Як перевести дробовий і американський коефіцієнти в звичайний десятковий?

Буде краще розглянути окремо переклад кожного з форматів в звичний нам. Ми дамо формули і приклади трансформації.

З британського в десятковий

Щоб отримати десятковий коефіцієнт із дробового, слід чисельник розділити на знаменник і додати одиницю.

Наприклад, у нас коефіцієнт 2/15. Виконуємо дію:

2/15 + 1 = 0,13 + 1 = 1,13

А що, якщо у нас великий чисельник, а знаменник дорівнює одиниці? Нічого не змінюється. Приклад з коефіцієнтом 100/1:

100/1 + 1 = 100 + 1 = 101,0

З американського в десятковий

У цьому випадку порядок трансформації залежить від того, позитивний у нас коефіцієнт або негативний.

Якщо зі знаком плюс, то ми додаємо до його значення 100 і ділимо суму на 100.

Якщо негативний, то беремо його значення, додаємо 100 і ділимо суму на його значення. При цьому використовуємо в розрахунках значення коефіцієнта як позитивне число.

Давайте переведемо американський коефіцієнт +1500 в десятковий формат:

(1500 + 100) / 100 = 1600/100 = 16,0

Тепер підрахуємо європейський коефіцієнт для американського -400:

(400 + 100) / 400 = 500/400 = 1,25

Тепер у вас є все необхідне для того, щоб пограти на спортивних ставках в казино Лас-Вегаса або поставити на конячку де-небудь в англійській глибинці. Всього лише треба зберегти цю сторінку в ваш браузер на телефоні або комп’ютері та періодично до неї повертатися.

Читайте також про те, що таке букмекерська маржа і як її знайти.

Знайшли помилку?Повідомте про неї
Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі