Страховка пари до ₽1500 от БК GGBet.ru

Промокод: BR1500

Отримати бонус

Коефіцієнт букмекера і ймовірність: як перевести одне в інше – і назад

Рейтинг Букмекерів
Любителі ставок на спорт вибирають події, яка викликає у них спортивних інтерес, і наважуються ризикнути. При цьому такі гравці зазвичай не розуміють зв’язок між коефіцієнтами букмекера і ймовірністю. Давайте виправимо це непорозуміння і навчимося переводити коефіцієнт БК в шанси і назад.
0

Як порахувати коефіцієнт букмекера в ймовірність – і назад

Що таке коефіцієнт букмекера?

У загальному сенсі коефіцієнт – це числове вираження ймовірності події. Наприклад, перемоги однієї з команд в матчі. Його можна назвати пропозицією, яку букмекер робить любителю ставок. Контора оцінює шанси, закладає свою маржу і пропонує вам парі.

Перш ніж ми побачимо ці цифри в лінії, відбувається непростий процес визначення коефіцієнтів. Сучасний букмекер підраховує їх автоматично за допомогою математичних моделей. Вони враховують величезний масив статистики. Втім, роль трейдера, який ідеально знає свій вид спорту або окремі турніри, все ще важлива. Особливо в лігах третього ґатунку.

Завдання коефіцієнта букмекерської контори

Залежність коефіцієнта і ймовірності обернено пропорційна: чим вищий коефіцієнт, тим менше шансів, і навпаки. У той же час чим менша ймовірність події і чим вищий коефіцієнт, тим більший потенційний виграш, який букмекер обіцяє вам за ставкою.

Тут ми підходимо до завдання коефіцієнта букмекерської контори. Вона в тому, щоб повідомити гравцеві, скільки він може виграти.

В Україні і країнах колишнього СРСР використовують коефіцієнт десяткового формату. Як дізнатися потенційний виграш? Для цього множите суму ставки на коефіцієнт. Наприклад, ставка на 1000 гривень за коефіцієнтом 2,0: 1000 гривень x 2,0 = 2000 гривень. Ця сума – загальна потенційна виплата. Чистий прибуток ви отримаєте, якщо віднімете від виплати суму ставки: 2000 гривень – 1000 гривень = 1000 гривень. Ну, і якщо ваша ставка виграє.

Варто коефіцієнту перевищити психологічну позначку в 2,0, у більшості гравців загоряються очі і вимикається обережність. Тому було б непогано шляхом простої маніпуляції визначати ймовірність події, розраховану букмекерами, і порівнювати з власною оцінкою. Може бути таке, що ви по-новому поглянете на обрану ставку. Ставити варто тоді, коли ви оцінюєте шанси окремої події вище, ніж букмекерська контора.

Як порахувати коефіцієнт БК в ймовірність і назад?

Гранично просто. Щоб знайти ймовірність події – приблизну, тому що в ній буде маржа – досить розділити одиницю на коефіцієнт і помножити на 100. Ми отримаємо величину відсотка ймовірності. Приклад з коефіцієнтом 2,0:

1 / 2,0 * 100 = 0,5 * 100 = 50%

Тепер розберемося, як ймовірність перетворювати в коефіцієнт. Це теж просто. Треба поділити 100 на величину ймовірності. Приклад з ймовірністю 75%:

100/75 = 1,33.

Ось і вся премудрість. В інших матеріалах ми розглянемо, які бувають формати букмекерських коефіцієнтів і як переводити їх в звичні десяткові.

Про те, як вирахувати маржу в коефіцієнтах, ви дізнаєтеся зі статті «Маржа букмекера: що це і як рахувати». Читайте також, що таке дробові і американські коефіцієнти БК і як перевести їх в десяткові.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт