Новий скандал в тенісі: журналісти звинуватили ITF в бажанні приховати факти корупції серед тенісних суддів

Рейтинг Букмекерів

Британські журналісти звинуватили керівництво Міжнародної федерації тенісу (ITF) в небажанні «виносити сміття з хати» в декількох доведених за останні роки випадках маніпулювання результатами матчів, в яких опинилися замішані судді, що працюють під егідою цієї організації.

Розслідування розкрило нові виразки в світовому професійному тенісі - тепер за участю продажних суддів

Розслідування розкрило нові язви в світовому професійному тенісі – тепер за участі продажних суддів

Журналісти видання The Guardian заявили, що мають у своєму розпорядженні достовірну інформацію про те, що керівництво ITF не стало інформувати громадськість про ганебні епізоди, коли тенісні судді з Туреччини, Казахстану та України брали хабарі від представників міжнародних нелегальних беттинг-синдикатів.

Після цього арбітри маніпулювали рахунком під час деяких поєдинків турнірів із серії ф’ючерс. Ці змагання, в яких грають тільки найменш рейтингові тенісисти-учасники туру ATP, моніторяться представниками антикорупційних органів набагато рідше, ніж челенджери (турніри сходинкою вище ф’ючерсів).

Підкуплені головні арбітри матчів після розіграшу очка в заздалегідь обумовлений час поєдинку спеціально затримували оновлення рахунку на своїх мобільних планшетах, з яких зміни передавалися в режимі лайв вже на сервери компанії Sportradar. Остання, як відомо, виступає продавцем статистичного лайв-контенту для більшості найбільших букмекерських компаній. Таким чином, гемблери, які заздалегідь знали «потрібний час» і знаходилися безпосередньо на матчі в онлайн-режимі за секунди необхідної затримки встигали проставляти великі суми, заздалегідь будучи впевненими, що ставка буде прийнята раніше, ніж зміна рахунку виявиться відображеною в лінії БК в інтернеті.

У 2012-му році керівництво ITF уклало п’ятирічний контракт з Sportradar на $70 млн, і всі головні арбітри матчів під егідою федерації з тих пір оснащуються планшетами, підключеними під час поєдинків до технологічного майданчику Sportradar. Журналісти-розслідувачі вважають, що Sportradar з їх технологічними нововведеннями в даному випадку виступили лише як мимовільний інструмент маніпулювання.

Журналістам також стало відомо, що ITF в лютому 2015-го року довічно позбавила суддівської ліцензії представника Казахстану Кирила Парфенова за те, що той за допомогою соцмережі Facebook контактував з іншим офіційним обличчям організації і пропонував співпрацю в маніпулюванні результатами.

Також міжнародна федерація в серпні 2015-го року на 12 місяців дискваліфікувала тенісного суддю Деніса Пітнера з Хорватії. Арбітр був звинувачений в тому, що неодноразово робив великі ставки на матчі ITF із зареєстрованого на нього ігрового аккаунта на сайті однієї з букмекерських контор.

Але ITF ніколи не випускала ніяких прес-релізів з цих та інших скандальним приводів, попереджаючи в конфіденційному порядку лише обмежену кількість турнірних директорів і представників національних федерацій. У своєму розслідуванні The Guardian висловлює крайню стурбованість відсутністю прозорості в діях керівництва ITF. Журналісти також задаються питанням, чи не створює керівництво федерації навмисно умови для того, щоб корупція в тенісі могла процвітати.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?