Теніс: двоє арбітрів дискваліфіковано через «договірняки», четверо – під підозрою, серед яких представник України

Олександр Веселов

Вище тенісне керівництво – Міжнародна федерація тенісу (ITF) та Tennis Integrity Unit (TIU), організація, що протидіє корупції в тенісі – повідомили CNN, що прийняли рішення про дискваліфікацію двох арбітрів міжнародного рівня через причетність до корупційних схем, які мали місце минулого року.

Двох тенісних арбітрів дискваліфіковано через порушення правил щодо боротьби з договірними матчами

Двох тенісних арбітрів дискваліфіковано через порушення правил щодо боротьби з договірними матчами

Арбітр Кирило Парфенов із Казахстану отримав довічний бан на підставі того, що контактував у мережі Facebook з іншою посадовою особою з ціллю маніпулювання рахунками поєдинків. Хорватський рефері Деніс Пітнер дискваліфікований на рік (з 1-го серпня 2015 року) за регулярні ставки на тенісні матчі. Федерації тенісу Казахстану та Хорватії поки що не коментують дану інформацію, Парфенов і Пітнер також не відреагували на цю новину, – повідомляє сайт WISN.com.

Водночас відоме британське видання The Guardian інформує, що четверо тенісних суддів міжнародної кваліфікації, які представлять Казахстан, Туреччину, і Україну, також відсторонені через підозри у отриманні хабара від беттинг-синдикатів в обмін на влип на рахунки матчів ITF Futures туру. The Guardian стверджує, що розслідування справ Парфенова і Пітнера не оприлюднювались, таку ж стратегію тенісне керівництво застосовує і до цих представників Феміди.

«Професійну діяльність чотирьох арбітрів наразі призупинено до завершення поточного розслідування. Ніяких подробиць чи деталей справ, аби уникнути можливих маніпуляцій, ми не розголошуємо. Якщо чиюсь вину буде доведено, це буде опубліковано», – частково підтвердили інформацію журналістів власною заявою ITF та TIU.

У журналістів також є версія, яким саме чином арбітри могли здійснювати маніпуляції під час нерейтингових поєдинків на малих турнірах. Припускається, що судді затримували поновлення рахунків приблизно на 60 секунд, даючи змогу гемблінг-гравцям швидше букмекерів реагувати на зміну рахунків.

Повідомляється, що для усунення цієї проблеми тенісна влада розпочала співпрацю з компанією Sportradar, яка спеціалізується на виявленні договірних матчів. Щоправда, представники ITF і TIU не підтвердили це повідомлення, додавши: «Sportradar – відмінній партнер, котрий ділиться з нами необхідною інформацією для забезпечення чистоти нашого спорту, та виступає стримуючим фактором для тих, хто намагається застосовувати корупційні схеми в тенісі».

Після того, як BBC та BuzzFeed оприлюднили скандальну новину про поширену проблему договірних матчів в тенісі, до цієї теми прикуто багато уваги – за всіма новинами з даного приводу ви може слідкувати в спеціальній рубриці «Рейтингу Букмекерів».

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?