Холодницький: «Закон передбачає від 3 до 5 років позбавлення волі за «договірняки»

Тарас Гончар

Перший віце-президент Федерації футболу України на спеціальній прес-конференції ФФУ повідав про боротьбу з матчами з фіксованим результатом.

2холод

Назар Холодницький: «Закон передбачає за «договірняки» від 3 до 5 років позбавлення волі»

«З першого дня моєї роботи в ФФУ ми дали чіткі сигнали всім арбітрам, що купівлі-продажу очок більше не буде. Часи, коли результати здобували не на полі, а в «макдональдсах», минули. Проте, на жаль, не всі до мене дослухалися», – сказав Холодницький.

Наразі ФФУ очікує результати розслідування Міністерства внутрішніх справ для свого вердикту.

«Чекаємо інформацію від правоохоронних органів, які продовжують розслідувати справу договірних матчів. Після того Комітети арбітрів і етики та чесної гри якнайшвидше приймуть відповідні рішення в рамках Федерації. Це лише початок, а не підсумок нашої роботи», – розповів Холодницький.

Керівники Федерації футболу не готові назвати імена всіх підозрюваних, поки їх не озвучить прокурор, який веде справу.

«Всі хочуть почути прізвища, проте потрібно розуміти, що є кримінально-процесуальний кодекс, тривають слідчі дії, я не вповноважений називати конкретні імена, поки їх не озвучить прокурор, який веде провадження. Зараз слідство повинне зробити свою роботу», – додав Холодницький.

Перший віце-президент ФФУ дав зрозуміти, які покарання можуть отримати винні в організації договірних матчів.

«Закон передбачає за такі порушення від 3 до 5 років позбавлення волі. Від федерації максимальним покаранням може бути довічне відлучення від футболу. Але кожен випадок треба розглядати окремо і за підсумками розслідування вже виносити вирок. Поки ж нам треба почекати конкретної інформації від розслідування», – резюмував Холодницький на спеціальній прес-конференції з приводу операції МВС для боротьби з договірними матчами.

Нагадаємо, що 22 травня в Україні пройшла облава на організаторів договірних матчів. Арбітра Першої ліги Олександра Солов’яна було затримано правоохоронцями. а в Володимира Міланича після матчу знайшли 17 тисяч доларів у сумці.

За повідомленнями ЗМІ, українські арбітри робили ставки на свої матчі, а ФФУ була в курсі цієї проблеми.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що 67% українських клубів причетні до участі у матчах з «фіксованим» результатом. Однак організатори договірних матчів в Україні досі залишаються на волі.

Президент ФФУ Андрій Павелко додав, що у розслідуванні ще можуть з’явитися нові імена. Франческо Баранка зазначив, що список підозрілих матчів у Комітеті етики та чесної гри ширший, ніж у поліції. За словами голови Комітету арбітрів Лучано Лучі, четверо арбітрів перебувають під слідством.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?