Баранка: «Наш список підозрілих матчів ширший, ніж у поліції»

Тарас Гончар

Голова Комітету етики та чесної гри Франческо Баранка на спеціальній прес-конференції ФФУ поділився думками про розслідування правоохоронних органів щодо матчів із фіксованими результатами.

4баранка

Баранка: «Наш список підозрілих матчів ширший, ніж у поліції»

– Я встиг прочитати в ЗМІ, що 22 травня був сумний день для українського футболу. Я, навпаки, вважаю, що це було відродження. Я лише маленька частина цієї операції. Це розслідування є заслугою президента ФФУ Андрія Павелка, першого віце-президента Назара Холодницького, Комітету арбітрів і правоохоронних органів. Операція пройшла на вищому рівні, ми співпрацювали впродовж шести місяців з поліцією. Ми показали, як договірні матчі можуть бути переможені.

Місяцями я був змушений мовчати та нічого не коментувати, проте зараз буде нульова терпимість

Місяцями я був змушений мовчати та нічого не коментувати, проте зараз буде нульова терпимість до тих, хто помиляється або хоче помилитися. Складений список команд, причетних до матчів із фіксованим результатом, неправильно трактували. Є різниця між безпосередньою та об’єктивною відповідальністю. Наші матеріали і інформація можуть збігатися з матеріалами та інформацією поліції. Але також можуть існувати моменти, які ми не помітили, як і поліція могла щось упустити. Наш список підозрілих матчів ширший, ніж у поліції.

Наша робота полягатиме в тому, щоби розібратися, хто та в чому винний

Один клуб міг взяти участь у одному договірному матчі в товариській зустрічі, а інший – зіграти 35 матчів із фіксованим результатом. У таких випадках команди отримають різні покарання. Наша робота полягатиме в тому, щоби розібратися, хто та в чому винний. Не слід забувати, що кримінальна та спортивна юстиція – це різні, хоч і пов’язані, речі.

 У випадку з Україною ситуація була сильно скомпрометована. Мова йде про близько 100 матчів в рік

На жаль, ми зіткнулися з дуже поширеною ситуацією в багатьох східноєвропейських країнах, і не тільки. Проблема в тому, що інші країни нічого не роблять, щоб змінити стан речей, не дивлячись на те, що вони знають про поширення цього явища. У випадку з Україною ситуація була сильно скомпрометована, в матчах були задіяні молодь і нижчі ліги, які УЄФА не контролює. Мова йде про близько 100 матчів в рік, – розповів Баранка на прес-конференції ФФУ.

22 травня в Україні пройшла облава на організаторів договірних матчів. Арбітра Першої ліги Олександра Солов’яна було затримано правоохоронцями. а в Володимира Міланича після матчу знайшли 17 тисяч доларів у сумці.

За повідомленнями ЗМІ, українські арбітри робили ставки на свої матчі, а ФФУ була в курсі цієї проблеми.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що 67% українських клубів причетні до участі у матчах з «фіксованим» результатом. Однак організатори договірних матчів в Україні досі залишаються на волі. Президент ФФУ Андрій Павелко додав, що у розслідуванні ще можуть з’явитися нові імена.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?