За три роки кількість підозрілих матчів у тенісі зросла майже в 18 разів

Олександр Веселов

Вищі керівники тенісного господарства, президент ATP Кріс Кермод та директор TIU Найджел Віллертон, зібрали прес-конференцію, під час якої обговорили проблему договірних матчів. Як відомо, з початку року, після скандальної новини від BBC та BuzzFeed, «договірняки» в тенісі обговорюють ледь не частіше, аніж спортивні результати.

Голова ATP Кріс Кермод запевнив, що фінансування TIU буде збільшено

Голова ATP Кріс Кермод запевнив, що фінансування TIU буде збільшено

Кермод і Віллертон не стали заперечувати проблему, наголосивши, що її вирішення потребує більшого фінансування. Зокрема, директор TIU – організації, створеної в тенісі спеціально для боротьби зі спортивним шахрайством –  зазначив, що кількість тривожних сигналів через підозрілі поєдинки за останні роки суттєво зросла. Якщо точніше: з 14-ти попереджень у 2012 році до 246-ти – за минулій рік.

Щорічний бюджет TIU складає 2 мільйона доларів – це лише 0.4% від загального фінансового обороту ATP. Голова Асоціації тенісистів-професіоналів погодився, що фінансування боротьби із «договірняками» має бути збільшено: «Ми зробимо все можливе, аби подолати цю проблему», – наводить слова Кріса Кермода CBC Sports.

Також Віллертон пояснив, чому розслідування підозрілих матчів не набувають розголосу, зокрема, ніколи не згадуються прізвища підозрюваних: «Ви невинні, поки не доведено зворотне. Адже всі спортсмени мають спонсорів, якщо ми згадаємо їхнє ім’я в скандалі, до якого вони не причетні, це може суттєво позначитися не тільки на кар’єрі, але і на всьому ритмі життя тенісиста. Гадаємо, це не пропорційний ризик, якщо порівнювати просто з тривожним сигналом».

Окрім того, Найджел Віллертон зазначив, що з 2013-го року під час проведення турнірів «Великого шолому» було отримано 5 сигналів щодо підозрілих матчів – жодного на Вімблдоні. Підкресливши, що на високому рівні «договірняки» трапляються рідко.

Нагадаємо, що після галасу навколо проблеми договірних матчів в тенісі, на початку року було оголошено про масштабне розслідування цього питання, яке триватиме щонайменше рік. Зокрема, буде перевірено ефективність роботи антикорупційних органів та їх діяльність.

«Теніс – один з небагатьох видів спорту, котрий має окрему організацію, яка веде боротьбу з «договірняками». Чи можемо ми покращити поточну ситуацію? Звісно, саме тому і погодилися на незалежне розслідування», – резюмував Кермод.

Нещодавно Кріс Кермод заперечив звинувачення журналістів у тому, що тенісне керівництво закривало очі на договірні поєдинки.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?