Проблема «договірняків» в тенісі: лише 14 підозрілих матчів високого рівня на рік

Олександр Веселов

Нещодавно Європейська асоціація спортивної безпеки (ESSA) оприлюднила доповідь щодо підозрілих матчів в спорті, зафіксувавши напрочуд печальну статистику для тенісу, до якого належало три чверті подібних поєдинків. Втім, за інформацією сайту видання Daily Mail, диявол не такий страшний, якщо розглянути його деталі.

Тривожні сигнали здебільшого надходять під час проведення нерейтингових змагань серед чоловіків

Тривожні сигнали здебільшого надходять під час проведення нерейтингових змагань серед чоловіків

У своїй статті Daily Mail посилається на дані, отримані від авторитетного джерела з «верхів» світового спорту. Отже, ці цифри свідчать про те, що майже 50% від підозрілих матчів у тенісі відбуваються під час проведення зустрічей на чоловічих «ф’ючерсах», тобто в найменш престижних турнірах тенісної ієрархії. Переможці на таких змаганнях не заробляють більше 10-ти тисяч доларів, тому можна зрозуміти психологію гри на «третю сторону». Для порівняння, на турнірах «Великого шолому» у 2015 році зафіксовано лише один тривожний поєдинок.

22% від загального числа підозрілих сигналів надходять під час чоловічих матчів на «челленджерах», наступному рівні після «ф’ючерсів». 9% – жіночі змагання на турнірах не найвищого рівня. Тобто тільки близько 20% тривожних матчів стосуються високого рівня. Враховуючи надану інформацію, фактично це майже 14 поєдинків.

В цілому, з урахування того, що на професійному рівні на тенісних змаганнях впродовж року відбувається приблизно 115 тисяч поєдинків, то лише 0.06% від них є підозрілими, такого висновку дійшли в матеріалі Daily Mail.

Нагадаємо, після того, як BBC та BuzzFeed оприлюднив скандальну новину про поширену проблему договірних матчів в тенісі, до цього питання прикута значна увага. За всіма важливими новинами з цього приводу ви можете слідкувати у нашій спеціальній рубриці.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?