BBC: у тенісі поширена проблема договірних матчів

Олександр Веселов

Відоме британське видання BBC та американський сайт BuzzFeed News повідомляють, що володіють секретними матеріалами, за допомогою яких можна довести, що світовий теніс страждає від чисельної кількості договірних матчів, зокрема, на найвищому рівні – сумнівні поєдинки проходять навіть на легендарному Вімблдоні.

BBC відверто натякає, що тенісні змаганням можуть бути насичені «договірняками»

BBC відверто натякає, що тенісні змаганням можуть бути насичені «договірняками»

Зокрема, повідомляється, що впродовж останніх десяти років Tennis Integrity Unit (TIU) – організація, яка створена для виявлення «договірняків» в тенісі – неодноразово отримувала тривожні сигнали, на основі яких можна зробити висновок, що 16 професійних гравців, котрі в різний час входили до топ-50 рейтингу ATP, замішані у недотриманні спортивних принципів гри. Всі ці тенісисти, до числа яких входять навіть переможці турнірів «Великого шолому», продовжували брати участь у змаганнях. При цьому TIU пропагує політику нульової терпимості до договірних матчів і корупції в тенісі.

Кріс Кермод, котрий очолює Асоціацію тенісистів-професіоналів, відкидає підозри стосовно того, що ці потенційні скандали навмисно кимось замовчувались, підкреслюючи, що матеріали BBC та BuzzFeed News здебільшого ґрунтуються на розслідуваннях майже десятирічної давнини.

Поштовх розслідуванню, яке розпочалося у 2007-му році, надав поєдинок між уродженцем України Миколою Давиденко, котрий представляв Росію, та аргентинцем Мартіном Вассалло Аргуелло. В підсумку обох тенісистів виправдали, але дослідження справи пролило трохи світла на «темний бік сили»: злочинні синдикати у Росії, північній Італії та Сицилії робили значні ставки на тенісні матчі, які, можливо, булі договірними. Три з них було зіграно на всесвітньо відомому турнірі Вімблдон.

У конфіденційному повідомленні для тенісної влади 2008-го року зазначено, що розслідування розглядає справи 28-ми гравців, які мали стосунок до підозрілих матчів, але ніяких конкретних результатів громадськість не отримала.

В 2009-му році в тенісі було затверджено новий антикорупційний кодекс, внаслідок чого минулі справи залишились поза його дією, після цього не було заведено жодної нової справи щодо гравців, котрих підозрювали роком раніше. З плином часу TIU отримувала нові тривожні сигнали, пов’язані з третиною цих гравців, але жоден з них так і не був притягнутий до відповідальності.

Група інформаторів, котра забажала залишитись невідомою, передала цю інформацію BBC і BuzzFeed News, які частково її оприлюднили.

Дану сенсаційну та скандальну новину вже прокоментували деякі тенісисти. Зокрема, перша ракетка світу Новак Джокович, котрого намагалися підкупити з умовою «злити» гру в 2007-му році на турнірі у Санкт-Петербурзі, вважає, що це все спекуляції – серб сумнівається, що подібні речі трапляються на найвищому рівні.

Водночас український тенісист Сергій Стаховський дещо розчарований, що таке поважне видання, як BBC, оприлюднило настільки конфронтаційну інформацію, не вказавши жодного прізвища, про що написав на своїй сторінці у Твіттері:

До речі, зазначається, що 8 гравців, стосовно яких TIU раніше отримувала тривожні повідомлення, прийматимуть участь на турнірі «Великого шолому» Australian Open, який сьогодні стартував на Зеленому континенті.

Наприкінці минулого року Європейська асоціація зі спортивної безпеки повідомляла, що теніс займає впевнене перше місце серед усіх видів спорту в тривожному рейтингу за кількістю підозрілих поєдинків.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?