Цей огляд має довідково-інформаційний характер і не є рекламою. Ми рекомендуємо користуватися виключно сервісами легальних букмекерів.

Критерії для високих оцінок контор в рейтингу букмекерів

Рейтинг Букмекерів
У цьому пості описано те, як працює наш рейтинг букмекерських контор: які критерії враховуються, а які – ні. Нижче перераховані всі основні причини суперечок між букмекерами та гравцями і те, як рекомендується ці суперечки вирішувати. Викладені рекомендації обґрунтовані нашим баченням справедливого ставлення до гравців і порівнянням ступеня клієнтоорієнтованості компаній. Документ поповнюється в процесі появи прецедентів. Дата редакції та внесення зміни зазначені у кінці поста.

Зміст

ocenkiПосередництво «РБ»

1. Необхідно, щоб контора приймала «Рейтинг Букмекерів» як посередника при обговоренні скарг.
2. Під час обговорення розкривала обумовлені в політиці конфіденційності дані.
3. Дотримувалася всіх вимог[1], що перераховані в цьому пості.

Розрахунок ставок

Джерела інформації

 1. Ставки слід розраховувати в першу чергу за джерелами, закріпленим в правилах букмекерської контори. Якщо таке джерело інформації не надає, слід використовувати результати на сайті організатора змагань.
 2. Якщо цієї інформації немає, ставки можна розрахувати відповідно до інформації, наданої авторитетними постачальниками спортивних даних. Наприклад, такими, як Sportradar, Opta.
 3. У деяких випадках доречно користуватися трансляціями.

Повернення виграшних ставок

Ми не заперечуємо проти повернень у випадку, якщо:

1. Ставки зроблені на події, які вже відбулися (ставки на випередження, результат яких вже відбувся).
2. Коли переплутані назва команди або ім’я спортсмена.
3. Ставки зроблені по прематчевій лінії на події, що почалися.
4. Якщо регламент події був змінений, за умови, що це зазначено в правилах [змінено 27 серпня].

Ми не рекомендуємо повертати:

 1. Ставки на випередження, результат яких ще не відбувся. Наприклад, гравець поставив на тотал більше 2,5 після першого забитого м’яча, перш ніж коефіцієнт змінився. Йому слід перерахувати цю ставку за ринковим коефіцієнтом з урахуванням забитого голу.
 2. Ставки за помилковим коефіцієнтом. Ці ставки треба розраховувати за ринковими коефіцієнтами.
 3. Всі повернення повинні бути зроблені не пізніше трьох діб після завершення події. Ми розуміємо, що в окремих випадках можуть бути порушені терміни з не залежних від букмекера причин. Порушення строків не може мати постійного характеру, і кожен такий випадок розглядатиметься незалежно. Наприклад, повернення, зроблені відразу після того, як гравець замовив виплату, але пізніше трьох діб, будуть розглядатися як порушення рекомендацій.
 4. Виняток: контори, які роблять повернення за всіма ставками, зробленими за помилковими коефіцієнтами, в тому числі за програними ставками. В огляді таких контор в блоці «За і проти» інформація про це зазначена.

Санкції проти гравців

Виконання вимог нижче в санкціях проти гравців впливає на оцінку параметра надійності букмекерської компанії. У зв’язку з тим, що букмекери застосовують санкції до небажаних категорій клієнтів, таким як виделочники і гравці, які ставлять на помилки в лінії, договірні матчі.

Загальна оцінка букмекерської контори безпосередньо НЕ пов’язана з оцінкою за надійність.

Професійним гравцям на ставках ми рекомендуємо керуватися оцінкою за надійність під час вибору букмекерської компанії.

Зниження максимумів

Ми не заперечуємо проти зниження максимумів, але вони не повинні застосовуватися до акаунтів, відносно яких є які-небудь вимоги щодо обігу. Якщо букмекер обмежує розмір максимальної ставки, то всі вимоги щодо обігу повинні бути зняті, а баланс виплачений за першою вимогою без додаткової комісії.

Збільшення маржі

Ми не заперечуємо проти збільшення маржі, але це обмеження не повинно застосовуватися до акаунтів, де є які-небудь вимоги щодо обігу. Якщо букмекер накладає на рахунок санкції, всі вимоги щодо обігу повинні бути зняті, а баланс виплачений за першою вимогою без додаткової комісії.

Блокування рахунку, конфіскація виграшів, конфіскація балансу

Санкції доречні у випадках:

1. Відмови гравця від процедури верифікації.
2. Відправлення гравцем недійсних документів.
3. Якщо гравець наполягає на тому, що він відправляв справжні документи, то контора зобов’язана дати йому можливість це довести. Метод, яким ми користуємося, – це завіряння у нотаріуса копій документів гравця і відправляння їх букмекерові фізичною поштою.
4. Шахрайства з кредитними картами.
5. Ставок на договірні матчі.
6. Доведеного мультиакаунтинга.
7. Якщо у контори є підстави вважати, що гравець мультиакаунтер, це не є підставою для конфіскації балансу або виграшів, поки не були зібрані незаперечні докази, якими можуть бути:
– визнання гравця;
– збіг платіжного методу. Гравець поповнював два або більше рахунки одним і тим же платіжним методом.
– збіг IP-адрес або користування гравцем однією й тією ж технікою.

Конфіскація бонусів

Цей вид санкцій доречний, якщо:

1. Бонуси не були призначені для групи гравців, але помилково були їм надані.
2. Якщо в правилах контори зазначено, що бонус обмежений однією IP-адресою, комп’ютером, сім’єю і фізичною адресою, ми не заперечуємо проти конфіскації цього бонусу в разі виявлення відповідних порушень. Однак ми проти конфіскації виграшів або всього балансу. Справедливо буде конфіскувати виграш пропорційно до отриманого бонусу. Наприклад, якщо гравець зробив депозит і отримав 100%-ий бонус, то можна конфіскувати максимум половину виграшу, бо інша половина була виграна на гроші гравця.
3. Виграші, отримані за допомогою фрібетів, під час порушення правил також можуть бути конфісковані.

Збільшення часу приймання ставок в лайві

Ми не заперечуємо проти збільшення часу приймання ставок в лайві.

Мануальне приймання ставок

Ми не заперечуємо проти мануального приймання ставок, але це обмеження не повинно застосовуватися до акаунтів, де є які-небудь вимоги щодо обігу. Якщо букмекер вводить санкції, всі вимоги щодо обігу повинні бути зняті, а баланс виплачений за першою вимогою без додаткової комісії.

Утримання комісії за обслуговування депозиту/виплати

Цей вид санкцій доречний, якщо гравець був викритий в доведеному мультиакаунтингу.

Процедури

Верифікація

1. Перевірки особи та адреси мають бути здійснені впродовж двох тижнів. Штучні затримки під час цієї процедури будуть розцінюватися як порушення рекомендацій.
2. Якщо є помилки у зазначених при реєстрації дні народження або в імені, при цьому немає другого схожого рахунку з тими же даними, то необхідно провести верифікацію і виправити помилки.
3. Якщо при реєстрації навмисно були вказані неправильні дані з метою обійти автоматичне виявлення даних, що співпадають, процедуру можна не проводити і залишити рахунок заблокованим.

Поповнення та виплати

Відповідність власника рахунку в букмекерській конторі і платіжного методу

1. Ми рекомендуємо проводити перевірку відповідності власника платіжного методу і власника рахунку на стадії поповнення рахунку. Винятком є безособові платіжні методи – такі, як подарункові карти, ваучери тощо.
2. Якщо перевірка відповідності з якихось причин не була проведена під час депозиту, невідповідність не повинна стати приводом для конфіскації виграшів, за винятком випадків:
– поповнення з цього платіжного методу інших рахунків, які потрапили під санкції, що є доказом мультикаунтингу;
– шахрайства з кредитними картами.

Джерела поповнення

Виплати повинні проводитися тим методом і на ті реквізити, яким і з яких був поповнений рахунок. Винятком є методи, якими контора не може виплатити з не залежних від неї причин. На сайті букмекерської контори цей метод повинен бути позначений як односторонній.

Розмір виплат

1. Розмір максимальної виплати повинен бути вказаний в правилах і відповідно виконуватися.
2. Дроблення суми виплати розглядається як порушення рекомендацій. Винятком є випадки, коли платіжна система обмежує суму однієї транзакції. У подібних випадках гравцеві має бути надана можливість замовити кількість виплат, яка його влаштовує, на всю суму балансу.

Строки виплат

1. Виплати на платіжні системи повинні оброблятися впродовж 1 (однієї) доби.
2. Виплати на кредитні карти і банківські рахунки – впродовж 7 (семи) робочих днів.

Служба підтримки

Не рекомендується:

1. Ображати гравців.
2. Сміятися чи кепкувати над ними.
3. Обговорювати чи сперечатися з гравцями на тему політичних, релігійних та будь-яких інших питань, що не є предметом запиту.
4. Відповідати пізніше, ніж за добу після звернення.
5. Ігнорувати звернення гравців.
6. Відповідати витягами з правил, не пояснюючи гравцеві конкретно його випадок.
7. Видавати інформацію, що не відповідає дійсності.

Історія букмекера

 1. Для того, щоб потрапити в «четвірку», компанія повинна бути на ринку упродовж щонайменше двох років [2]. Всі скарги повинні бути закриті.
 2. Для того, щоб потрапити в «п’ятірку», компанія повинна працювати впродовж 5 років. Всі скарги повинні бути закриті.

Зміна оцінки

1. Підвищення оцінки можливе тільки за відсутності відкритих скарг.
2. Будь-яка контора може підвищити свою оцінку, виконавши вимоги, зазначені вище. Навіть та, що була в чорному списку.
3. Контори з оцінками «5» і «4» можуть бути понижені, якщо принаймні одна з обґрунтованих скарг не була задоволена.
4. Контори з оцінкою «3» можуть бути понижені за грубих порушеннях – таких, як конфіскації виграшів, необґрунтовані блокування та тривалі затримки виплат. У випадках повернень за помилками, контора залишиться в «трійці».

Принципи справедливості та порівняння

У не врахованих у вищенаведеному тексті ситуаціях «Рейтинг Букмекерів» буде керуватися принципами справедливості. Якщо в цих правилах немає пункту щодо такої ситуації, це не означає, що ми схвалюємо або рекомендуємо так чинити. У процесі появи прецедентів список рекомендацій буде поповнюватися.

Ми не стверджуємо і не збираємося сперечатися на тему того, що добре і що погано. Рейтинг створений для гравців. У той же час слід враховувати, що оцінка за надійність БК не впливає на загальну оцінку букмекера, тому що в переважній більшості випадків букмекери застосовують санкції до виделочників та інших типів гравців з групи ризику.

Примітки

1.  Вимоги набувають чинності з дати публікації або внесення змін в документ. Скарги, які були закриті до внесення змін, заново розглядатися не будуть.
2.  Враховується термін, упродовж якого компанія активно залучала клієнтуру. Компанії, які засновані давно, але з маленькою кількістю гравців, неможливо оцінити через відсутність відгуків.

Внесені зміни

 • Пост опублікований 26 серпня 2015 року.
 • 27 серпня 2015 внесено зміну до пункту про повернення ставок.
 • 7 вересня 2015 був доданий пункт номер 2 в примітках.
 • 25 січня 2016 року змінено пункт про мультиакаунтинг. Збіг IPадресів або користування гравцем однією і тією ж технікою вважається доказом. Раніше ці фактори нами не враховувалися.
 • 25 січня 2016 року доданий пункт про утримання комісії за обслуговування депозитів/виплат.
 • 12 лютого 2016 року внесено зміну в терміни проведення процедури верифікації.
 • 17 квітня 2017 внесено зміну до розділу про повернення виграшних ставок.
 • 8 червня 2017 прибраний пункт про самовиключення гравців.
Знайшли помилку?Повідомте про неї
Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі