Пояснення коефіцієнтів ставок: що являють собою коефіцієнти?

Тарас Гончар
Багато гравців починають свій шлях в світі розміщення ставок саме з цього питання. Що являють собою коефіцієнти? Якщо ви прагнете стати успішним гравцем, вам життєво необхідно розібратися в цьому питанні, але знайдена відповідь стане лише першою сходинкою до п’єдесталу. Прочитайте статтю від експертів БК Pinnacle і дізнайтеся, чому всім гравцям потрібно розбиратися в тому, що означають коефіцієнти.
Пояснення коефіцієнтів ставок: що являють собою коефіцієнти?

Пояснення коефіцієнтів ставок: що являють собою коефіцієнти?

Розуміння того, як працюють коефіцієнти, являє собою перший крок до становлення успішного гравця. Прочитайте цю статтю і дізнайтеся більше про взаємозв’язок між вірогідністю і коефіцієнтами ставок.

Щоразу, коли досвідчені гравці спілкуються зі своїми друзями або родичами, які хочуть зробити ставку на велику спортивну подію, мова йде про одне й те ж. «Які коефіцієнти на X?» «І що це все означає?» «Скільки я виграю, коли я зроблю ставку в сумі X?»

Відповіді на ці питання можуть різнитися залежно від того, наскільки докладне пояснення ви готові дати, але кожна відповідь буде базуватися на одній і тій же концепції. Мовиться про ймовірність.

Що саме являють собою коефіцієнти?

Букмекери можуть використовувати для запису коефіцієнтів десятковий формат, американський формат або дроби. У кожному з цих форматів коефіцієнти виглядають по-різному, але їх значення залишається незмінним. Будь-які коефіцієнти виражають ймовірність настання якої-небудь події.

Факт існування безлічі різних форматів коефіцієнтів (американські, десяткові і дробові) служить підтвердженням того, що вони є лише засобом для досягнення мети, тобто розміщення ставок. Можна сказати, що букмекери торгують «ризиком, виміряним ймовірністю».

Основою розміщення ставок є оцінка шансів або ймовірностей настання тієї чи іншої події. Такі букмекери, як Pinnacle, використовують коефіцієнти, тому що вони корисні для вираження очікуваних ймовірностей в зручнішій та зрозумілішій для клієнта формі.

Використання очікуваної ймовірності при розміщенні ставок також допоможе в порівнянні коефіцієнтів, запропонованих різними букмекерами. Але якщо ви вважаєте, що коефіцієнти є ключовими елементами процесу розміщення ставок, то ви не бачите всю картину в цілому. Для того, щоб дійсно розширити своє розуміння суті коефіцієнтів і ставок, ви також повинні вміти обчислювати ймовірність.

Правильне розуміння того, як самостійно розрахувати ймовірність і порівняти результат із запропонованими букмекером коефіцієнтами, допоможе вам у прийнятті усвідомлених рішень, коли справа дійде до вибору відповідних для розміщення ставки пропозиції, часу і розміру.

Основи теорії ймовірності

Ми стикаємося з необхідністю оцінити ризик або вирішити пов’язану з ним проблему щодня, і тим дивніше те, що, коли мова заходить про обчислення ймовірності, середньостатистична людина часто мало розуміє суть цього явища.

Ви, мабуть, часто ставите питаннями на кшталт: «Які мої шанси встигнути на поїзд?» Або «Наскільки велика ймовірність того, що піде дощ?». Відповіддю на ці питання рідко стає точне число, але і в цьому випадку ми все одно оперуємо ймовірностями.

Використання очікуваної ймовірності для розрахунку маржі букмекера – це простий і дуже корисний прийом, адже практично жоден букмекер публічно не розкриває величину своєї маржі.

Для простоти порозуміння приймемо за факт те, що ймовірність вимірюється в числових значеннях від 0 (певна подія не відбудеться ніколи) до 1 (подія відбудеться гарантовано). Ймовірності будь-яких інших потенційних результатів для цієї події знаходяться десь на шкалі, розташованій між двома наведеними вище крайніми значеннями вимірюваної нами величини.

Розрахунок ймовірності дуже просто можна пояснити на прикладі підкидання монетки: ми з вами напевне знаємо справжні ймовірності для кожного результату. Підкинута монета неодмінно впаде орлом або решкою ​​вгору, і у сукупності ці результати є всі можливі варіанти настання деякої події. Крім того, ми знаємо про те, що абсолютна вірогідність події доівнює 1.

Звичайно ж, в дійсності гравець бажає знати, яка ймовірність (або шанс) настання обраної події (наприклад, випадання орла). Для цього використовуємо просте рівняння:

Прийнятні результати / всі можливі результати

Якщо ви ставите на випадання орла, то прийнятним результатом буде випадання саме цієї сторони монети. Таким чином, для обчислення значення ймовірності вам необхідно поділити кількість прийнятних результатів (в нашому випадку є тільки один такий результат – випадання орла) на кількість можливих результатів (їх два – може випасти або орел, або решка). Значення потрібної нам ймовірності дорівнює 0,5.

Зазвичай людям зручніше працювати з відсотками, тому якщо ви помножите ймовірність вашої події (0,5 для випадання орла) на 100, то дізнаєтеся, що ймовірність випадання монети орлом вгору (і виграшу вашої ставки) становить 50%.

Як обчислювати коефіцієнти ставок

Надбання знань про способи обчислення ймовірності і перетворенні результату в коефіцієнти є першим кроком на шляху до створення власної системи визначення цінності ставок.

Як тільки ви навчитеся розраховувати ймовірність, процес перетворення відповідного їй числа в коефіцієнти перетвориться на елементарну задачу. Десяткові коефіцієнти – це один з трьох основних форматів для запису, який використовують як гравці, так і букмекери.

Можна перетворити в десяткові коефіцієнти ймовірність того, що монета впаде на обрану вами сторону, за допомогою наступного простого рівняння:

1 / ймовірність обраного результату

Отже, десятковий коефіцієнт для результату з випаданням орла розраховується шляхом ділення 1 (абсолютна вірогідність) на ймовірність настання такої ситуації (нам відомо, що це 0,5). В результаті отримуємо значення десяткового коефіцієнта, який дорівнює 2,0. Також можна виконати зворотну операцію: перетворити коефіцієнт в значення очікуваної ймовірності за допомогою зворотного рівняння:

1 / десятковий коефіцієнт = ймовірність

Скористайтеся отриманими новими знаннями і разом з другом визначте очікувану ймовірність для обраного результату кидка монети. Таким чином можна дізнатися, що сума очікуваних ймовірностей для обох випадків кидка монети становить 100% – (0,5 / 1 + 0,5 / 1) * 100, що не дивно, адже ймовірність достовірної події дорівнює 1 (100/100).

Однак, виконавши це ж обчислення для фактичних коефіцієнтів вашого улюбленого букмекера, ви отримаєте значення, яке буде більше 100%. Чим же це пояснюється?

Обчислення букмекерської маржі

Говорячи простими словами, коефіцієнти не відображають справжні ймовірності тих чи інших результатів події. Величина, на яку очікувана ймовірність відрізняється від 100%, являє собою маржу букмекера, що додається на цьому окремо взятому ринку.

Ця інформація дуже важлива для будь-якого гравця, який намагається знайти цінну ставку, адже маржа вказує на дійсну вартість розміщення ставки у цього букмекера. Використання очікуваної ймовірності для розрахунку маржі букмекера – це простий і дуже корисний прийом, адже практично жоден букмекер публічно не розкриває величину своєї маржі.

Нехай вам і необхідно навчитися використовувати наведені вище методи перетворення коефіцієнтів в ймовірності і розрахунку маржі букмекера, ви не зобов’язані постійно займатися цим самостійно для кожної окремо взятої ставки. Для того, щоб швидко розрахувати закладену букмекером маржу для ставок, можна використовувати калькулятор маржі Pinnacle.

Використання коефіцієнтів для розрахунку виплат

Уміння обчислювати коефіцієнти і ймовірності відкриває перед гравцем нові можливості для розрахунку значень, але також слід знати, яким буде розмір виплат за зробленою ставкою в разі виграшу. Для визначення цього на прикладі з підкиданням монети слід виконати просту операцію множення:

Сума вашої ставки X десятковий коефіцієнт

Якщо ви поставили 10 євро з коефіцієнтом 2,0 на те, що випаде орел, повернення за вашою ставкою разом з сумою прибутку складе 2,0 x 10 євро, що дорівнює 20 євро (ця сума включає 10 євро ставки + 10 євро прибутку).

Уміння обчислювати ймовірність і розуміння походження коефіцієнтів – це невід’ємні складові становлення гравця, оскільки завдяки цьому ви можете самостійно розрахувати очікувану частоту настання події (тим самим починаючи формувати власні коефіцієнти), а потім порівняти отримані вами ймовірності майбутніх подій з доступними коефіцієнтами.

І в разі розбіжності цих двох значень у вас з’явиться можливість повернути ситуацію в свою користь і отримати прибуток, а саме це і є головною метою будь-якого гравця.

Якщо ви хочете розрахувати розмір повернення і прибуток за своєю ставкою, то калькулятор ставок Pinnacle зробить всю роботу за вас.

Тепер, розуміючи основи розрахунку коефіцієнтів для ставок, ви можете скористатися перевагами низької маржі коефіцієнтів Pinnacle або ознайомитися з більш докладними статтями про ставки, які допоможуть вам винести усвідомлене рішення при розміщенні ставок.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Сайт не підтверджено,
РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Ви будете перенаправлені на сайт
Бажаємо приємної гри!.
Перейти на сайт