Українська влада «забула» про гемблінг
Бюджету не потрібні податки від «ігорки»?
Після дніпропетровської трагедії 2009-го року, коли розчерком пера тодішнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко вся гемблінг-галузь в Україні опинилася поза законом, пройшло близько семи років. За цей час раціональність взяла верх над популізмом і вже з 2014-го року голоси прихильників легалізації грального бізнесу стали звучати все голосніше. Непроста економічна ситуація в країні підштовхувала до логічно рішучіших дій. Уже в другій половині 2015-го року експерти індустрії практично не сумнівалися в тому, що легалізація – питання найближчого часу, що в 2016-й рік ми увійдемо вже з ухваленим законом.
Після дніпропетровської трагедії 2009-го року, коли розчерком пера тодішнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко вся гемблінг-галузь в Україні опинилася поза законом, пройшло близько семи років
Восени минулого року в Києві пройшли відразу дві гральні конференції – Ukraine Gaming Congress і Game ON, учасники яких активно обговорювали майбутній легальний гемблінг-ринок України. На жовтневій конференції Game ON була присутня і заступник міністра фінансів Олена Макеєва, яка була куратором урядового законопроекту, який суттєво відрізнявся від законопроекту, що активно просувався восени авторства депутатів Верховної Ради Віктора Романюка та Геннадія Кривошеї.
У грудні 2015-го року міністр фінансів Наталія Яресько заявила, що доходи від гральної діяльності в розмірі 5.5 млрд. гривень вже закладені в бюджет майбутнього року. Міністр економіки Айварас Абромавичус також запевняв, що його міністерство повністю підтримує ідею про законодавчу детінізації галузі.
А віз і нині там
Але настав 2016-й рік, а закон як і раніше не був ухвалений. Депутати почали скочуватися в звичну сферу публічних і взаємних докорів, звинувачуючи один одного в лобіюванні прихованих інтересів. У підсумку проект закону забуксував, а легалізація загалом відійшла на другий план і почала поступово відходити з актуального порядку денного.
Проект закону забуксував, а легалізація загалом відійшла на другий план і почала поступово відходити з актуального порядку денного
Незважаючи на те, що наразі в Раду внесено вже близько 20-ти законопроектів, які так чи інакше відкривають шлях гральному бізнесу в Україні, жоден з них не був ухвалений – і, судячи з усього, навіть не планується до розгляду. В результаті те, що здавалося практично безальтернативним ще минулого року, в цьому – покрито туманом.
Щоб зрозуміти, які нині перспективи ухвалення закону про легалізацію в Україні гемблінгу, «Рейтинг Букмекерів» звернувся за коментарями до директора Асоціації грального бізнесу України Тамари Голубчик. Однак і вона не змогла однозначно сказати, що конкретно заважає легалізації:
«Я не розумію того, що відбувається, і не бачу об’єктивних причин, хоча це відповідає всьому тому, що відбувається в нашій країні. Просто ніхто особливо цим не займається – втім, як і нічим іншим. Є демагогія, і немає конкретних дій».
Проте, не можна когось звинуватити в прямому саботажі і планомірній диверсії проти грального законодавства, вважає Голубчик:
«Я не бачу тут саботажу. Це більше схоже на відсутність політичної волі і конкретних рішень. У реальності ніхто не взяв на себе відповідальності і не сказав: «Так, ми це зробимо!». Ні Президент, ні Кабінет Міністрів, ні Верховна Рада. Все на рівні розмов».
Якщо ситуація, з точки зору політикуму, збережеться як є, то легалізації грального бізнесу чекати не варто
Тамара Голубчик також песимістично оцінює і ймовірність ухвалення закону в найближчому майбутньому: «Якщо ситуація, з точки зору політикуму, збережеться як є, то легалізації грального бізнесу чекати не варто. Я, звичайно, можу помилятися, але я не бачу реальної політичної сили, яка дійсно готова це зробити».
Нещодавня відставка з поста прем’єр-міністра країни Арсенія Яценюка і очікуване слідом за цим перезавантаження Кабміну розглядається багатьма, як ще одна можливість для ухвалення закону. Однак, як вважають експерти, ні сам Яценюк, ні його Кабмін не були основною причиною затягування процесу. Тому чекати якнайшвидшої легалізації «ігорки» навіть з новими прем’єром і Урядом навряд чи варто.
Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.
Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу