Ірина Сергієнко: черговий провал з легалізацією грального бізнесу в Україні не зрозуміє ніхто

Рейтинг Букмекерів

Міністерство фінансів України підготувало власний законопроект про легалізацію в країні грального бізнесу. Довгоочікувана активізація уряду і, відповідно, швидке повернення бізнесу в легальне правове поле – головна тема обговорення в букмекерському середовищі. «Рейтинг Букмекерів» попросив прокоментувати «найгарячіші» положення законопроекту Ірину Сергієнко, генерального директора Всеукраїнського союзу розвитку букмекерства.

Ірина Сергієнко високо оцінює шанси урядового законопроекту бути ухваленим у Верховній Раді і підписаним Президентом України до кінця року

Ірина Сергієнко високо оцінює шанси урядового законопроекту бути ухваленим у Верховній Раді і підписаним Президентом України до кінця року

– Ірино, ви вже ознайомилися з новим законопроектом, народженим у надрах Мінфіну. Чи є якісь кардинальні відмінності (в першу чергу в тій частині, що стосується діяльності букмекерських компаній) з законопроектом депутата Романюка, що був відомий до недавнього часу більше за інших?

– Найближчими днями ми проведемо скрупульозний аналіз тексту. Але вже зараз букмекерська спільнота України має підстави позитивно оцінювати роботу Мінфіну. Ми бачимо, що законопроект відображає ключові рішення, які були вироблені в процесі діалогу Уряду з представниками букмекерських компаній, готових вийти на український легальний ринок. Тобто в цілому закон життєздатний, і бізнес буде готовий працювати за умовами, запропонованими державою в законопроекті. Принципово важливим фактором буде система оподаткування букмекерського бізнесу і виграшів гравців, яку найближчим часом обіцяє представити Уряд. Ми сподіваємося, що держава встановить розумну і адекватну систему, мотивуючу великий бізнес інвестувати в Україну. Свої побажання і варіанти ми неодноразово доносили до Мінфіну під час діалогу. Бачимо, що законопроект відображає напрацювання не тільки самого міністерства, а й ключових депутатських законопроектів (зокрема, згаданого вами народного депутата Віктора Романюка). Це означає, що Мінфін налаштований на конструктивну співпрацю з парламентом. І це хороша новина.

– Чи правда, що згідно з положенням нового законопроекту в країні не буде незалежного регулятора грального бізнесу? Орган дійсно передбачається в структурі Уряду?

– Законопроект передбачає три регулятора в системі Уряду, між якими будуть розподілені повноваження з контролю за ринком гральних послуг.
Крім Міністерства фінансів (загальне формування державної політики у сфері азартних ігор) і Державної фіскальної служби (контролюючий орган), які традиційно фігурували у всіх попередніх законопроектах, передбачається, що Кабінет Міністрів України створить Національну службу, яка повинна забезпечити реалізацію державної політики у сфері азартних ігор . Служба матиме статус центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Урядом через Міністра фінансів. Тому можна говорити про певну автономність нового регулятора. Який, однак, не буде захищений від політичного впливу. Крім системи регуляторів принципово важливо, щоб їхні повноваження з ключових питань – насамперед, умов і процедур ліцензування, контролю, санкцій за порушення ліцензійних умов – були прозорими та адекватними. На даний час можна говорити, що законопроект загалом містить достатньо здорові положення з цих питань.

– Який ваш актуальний прогноз щодо прийняття закону про легалізацію гемблінгу в Україні до кінця року?

– Я високо оцінюю шанси даного законопроекту бути ухваленим у Верховній Раді і підписаним Президентом до кінця року. По-перше, уряд аж надто затягнув виконання своєї давньої обіцянки легалізувати ринок в Україні. По-друге, зараз Україна залишається єдиною країною Європи (і навіть пострадянського простору), в якій немає легального ринку гральних послуг. Подальше затягування буде свідчити про відсутність волі чинного Кабінету Міністрів на проведення проєвропейських реформ. Адже нерегульований гральний ринок є джерелом системної корупції у правоохоронній сфері та суперечить зобов’язанням України щодо Угоди про асоціацію з Євросоюзом у частині боротьби з відмиванням грошей. По-третє, підвищує шанси згадана вище налаштованість Мінфіну на конструктивну співпрацю з парламентом. Зокрема, в законопроекті враховані питання захисту різних соціальних інтересів – насамперед, інтересів вразливих категорій гравців, що принципово важливо для народних депутатів. І, нарешті, важка ситуація з балансуванням держбюджету, жорстко контрольованим МВФ, а також проведенням податкової реформи підштовхує уряд рахувати кожну гривню. А в даному випадку мова йде про мільярди гривень, які Кабінет Міністрів вже запланував (у проекті держбюджету) отримати від легалізації азартних ігор. Загалом, черговий провал з легалізацією не буде зрозумілим ні потенційними інвесторами, ні міжнародними партнерами України, ні в цілому українському суспільству.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?