Конференція Game On. День 2: гендиректор Betsson про умови входження в Україну, й інші виступи

Олександр Веселов

Кореспондент «Рейтингу Букмекерів» відвідав другий день гральної конференції Game On, яка проходила в Києві 13-14-го жовтня, ставши вже другим таким заходом цьогоріч для України. Ми послухали виступ Понтуса Ліндвелла, генерального директора міжнародної букмекерської контори Betsson, яка нещодавно вийшла на ринок Грузії, а також комерційного директора «Парі-Матч» Лаши Гогіберідзе, юристів інтернаціональної юридичної компанії DLA Piper в Україні Наталію Пахомовську та Романа Іноземцева та інших виступаючих. Про це – нижче.

Главным во второй день Game On стало выступление генерального директора Betsson

Головною подією другого дня Game On став виступ генерального директора Betsson

Учора, 14-го жовтня, в Києві закінчилася міжнародна галузева конференція Game On, цільовим завданням якої була допомога в процесі повернення грального бізнесу України в правове поле. У заході брали участь представники багатьох провідних компаній гральної індустрії, що поділилися своєю думкою відносно того, що потрібно зробити в Україні для розвитку різних галузей грального бізнесу.

Організатором конференції виступила компанія ACE Publishing Ltd., співвласник і головний редактор якої Глін Томас постарався вмістити в коротке резюме суть свого заходу: «Всі ми прийшли до єдиної думки, що азартні ігри повертаються в Україну. Зараз наше завдання донести корисну та практичну інформацію до Міністерства фінансів, Кабінету міністрів і Міністерства юстиції України, щоб вони зробили все правильно, сприяючи не просто легалізації грального бізнесу, але і його ефективній роботі ».

Упродовж другого дня конференції слово брали декілька вагомих спікерів.

Тенденція до регулювання азартних ігор онлайн у світі

Першими вийшли до мікрофона Наталія Пахомовська і Роман Іноземцев, представники DLA Piper Ukraine, однією з перших міжнародних юридичних фірм, які відкрили офіс на території України. Вони виступили з приводу практики регулювання грального бізнесу онлайн. В якості базової інформації варто відзначити, що узаконили роботу азартної індустрії в 61-й країні світу, в 39-и – її заборонили, а в 93-х – просто ігнорують дане питання. Тенденція показує, що багато країн зайнялися регулюванням буквально в останні п’ять років, до чого їх мотивують не тільки додаткові податки для поповнення бюджету, але й захист прав гравців. При цьому більшість країн вдається до локального регулювання, кожне з яких має свої особливості.

Betsson придивляється до України: компоненти гармонійної роботи

Наступним виступив Понтус Ліндвелл, президент і генеральний директор провідної шведської компанії в сфері онлайн-гемблінгу Betsson. Компанія має ліцензії на здійснення своєї діяльності в багатьох країнах світу, серед яких, на чому акцентували увагу, є Грузія. Зараз Betsson придивляються і до України, аналізуючи потенціал українського ринку і можливості діяльності на ньому. Понтус Ліндвелл виділив чотири основні компоненти, які потрібно звести до гармонійної роботі, щоб у підсумку отримати здоровий онлайн ринок, це: оператори гральних послуг, обслуговуючі компанії, адекватне оподаткування, інтереси гравців.

Зокрема, наголос було зроблено на відсотку податку, адже це дуже тонкий момент, здатний порушити всю «екосистему» функціонування бізнесу. Згідно з аналізом провідних аудиторських компаній, оптимальний відсоток податку – 10%. Якщо менше, то він провокує зниження довіри до ринку з боку споживача, адже на нього заходять недобросовісні оператори. А надто великий податок банально ускладнює діяльність, роблячи її нерентабельною в даному місці.

Чому настав час легалізувати ставки на спорт в Україні

Від компанії «Парі-Матч», головного спонсора заходу, на конференції повинен був виступати генеральний директор Сергій Портнов, але він не зміг взяти участь, тому його замінив комерційний директор «Парі-Матч» Лаша Гогіберідзе, що торкнувся теми ставок на спортивні події. Він зазначив, що близько 85% в букмекерському сегменті грають онлайн, відповідно, в офлайні – 15% гравців. Кількість онлайн клієнтів нарочито нагадує, скільки грошей українських гравців йде в офшор, адже в країні офіційно ігрові ставки заборонені. Крім того, Лаша попросив українців відмовитися від звичної помилки, яка має на увазі під гральним бізнесом виключно казино – це докорінно неправильно і несправедливо по відношенню до букмекерських ставок, тоталізатору і кінних перегонів.

Повернення кінного тоталізатора та інші теми другого дня

Черговим спікером став Мартін Лукас, який докладно розповів про використання терміналів відео-лотерей (VLT технологія) в Європі. Щоб не зруйнувати повноту картини його презентації, ми розкажемо про неї пізніше в окремому матеріалі. Лукас нагадав, що гравці грають не тільки заради виграшу, вони із задоволенням готові обмінювати гроші на розваги, над наданням яких успішно працює MD VLT & New Markets at Inspired Gaming Group.

Ірина Сергієнко, генеральний директор громадської організації «Всеукраїнський союз розвитку букмекерства», була єдиним виступаючим, який реально взаємодіє з українською владою, працюючи над поверненням грального бізнесу в країну, тому вона говорила багато і детально. Ірина Сергієнко в черговий раз нагадала, що заборона гральної індустрії в Україні в 2009 році була суто політичним, і абсолютно необґрунтованим рішенням: «Немає голови – немає головного болю».

Останнім оратором став Саймон Фрейзер, голова відділу міжнародних трансляцій GBI Racing, який розповів про тоталізатори на кінні перегони. За іронією обіду,який наближався, Саймону Фрейзеру довелося галопом пробігтися по підготовленими матеріалами, тому як присутні в залі стали думати про трапезу, приготовану готелем Hilton – місцем проведення заходу. «Суперничаючи» з почуттям голоду, Фрейзер зумів запам’ятатися висловлюванням, яке гідне завершення репортажу: «Немає нічого краще, ніж твій кінь, який приходить у забігу першим».

Докладні огляди головних виступів другого дня Game On читайте на «Рейтингу Букмекерів» найближчими днями.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?