90% футболістів визнали наявність договірних матчів у Першій лізі
Видання провело анонімне опитування серед 100 футболістів всіх клубів Першої та Другої ліг. 89% гравців Першої ліги і 71% гравців Другої ліги (81% в середньому) вважають, що в їхніх лігах існують договірні матчі, повідомляє Sport Arena.
На думку футболістів, всього в двох лігах могло бути зіграно до 20% договірних матчів (21% – у Першій, 19% – у Другій).
14% представників Першої ліги і 28% гравців з клубів Другої ліги (15% в середньому) зізналися, що отримували пропозицію здати матч.
Також з’ясувалося, що 81% опитаних футболістів вважають, що в турнірах є випадки прямого підкупу суддів для забезпечення потрібного результату зустрічі. 33% відсотка гравців Першої ліги і 19% гравців Другої ліги (27% в середньому) заявили, що їм відомі подібні випадки.
Нагадаємо, експерти Міжнародної профспілки футболістів (FIFPro) недавно з’ясували, що більше половини футболістів в Україні заробляють менше $300 на місяць. При цьому 7% гравців зізналися, що їм пропонували здати матч (в опитуванні взяв 461 футболіст, який грає за українські клуби). Загалом, Україна займає 18 місце в списку країн, де найчастіше пропонують здійснити маніпуляції з результатом зустрічі.
Генеральний секретар організації Federbet, що займається виявленням договірних матчів, Франческо Баранка в грудні став головою Комітету з питань етики та чесної гри Федерації футболу України. Про своє призначення фахівець розповів в ексклюзивному інтерв’ю «Рейтингу Букмекерів».
Раніше куратор Комітету ФФУ повідомив про понад сто гравців, підозрюваних в договірних матчах другого за рангом футбольного дивізіону країни, а також розповів, як у нашій державі відбувається процес визначення, боротьби та протидії матчів з фіксованим результатом.
Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.
Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу