Аналіз руху ставок. Як в Україні розслідують договірні матчі

Рейтинг Букмекерів

Віце-президент Федерації футболу України (ФФУ), куратор Комітету з питань етики та чесної гри Ігор Кочетов розповів, як у нашій державі відбувається процес визначення, боротьби та протидії матчів з фіксованим результатом.

Зараз ще п’ять матчів на розгляді в КДК і обставини близько 10 матчів розслідуються

«Якщо є аномальна кількість ставок на результат того чи іншого матчу, це проявляється в графіках. Ми отримуємо повні діаграми, після чого починаємо розслідування, — зазначив Ігор Кочетов для видання sovsport.ru. — У Федерації створена служба розслідувань. Є експертна група, яка аналізує техніко-тактичні дії футболістів на полі і зіставляє їх з рухом ставок на матч.

Є експертна група, яка аналізує техніко-тактичні дії футболістів на полі і зіставляє їх з рухом ставок на матч

Якщо ми бачимо, що те, що відбувалося на полі відповідає тому, як робилися ставки, – для нас це стає головною ознакою, що матч зіграний з порушенням принципів чесної гри. Відразу видно, які футболісти допускали ті чи інші дії, піднімаємо історію цих гравців, дивимося, в яких командах вони грали раніше, чи потрапляли матчі з їхньою участю під підозру раніше».

Як підкреслив віце-президент ФФУ, в Україні зараз діє закон щодо протидії та боротьби з матчами з фіксованим результатом. Дії Комітету узгоджуються з Генпрокуратурою, яка в рамках кримінальної справи розслідує ті чи інші матчі.

Комітет очолив Франческо Баранка, щоб висновки українських експертів не могли бути поставлені під сумнів

«Комітет очолив Франческо Баранка, зокрема, щоб висновки українських експертів не могли бути поставлені під сумнів у зв’язку з якоюсь заангажованістю, близькістю до якогось клубу або функціонера. Тобто фактично прийнято рішення створити Комітет в новій якості, щоб всі члени були рівновіддалені від суб’єктів футбольної діяльності. Це була моя ініціатива, її підтримав президент Федерації і Виконком. Я, як віце-президент, залишаюся куратором даного напрямку».

У листопаді Кочетов заявив, що відразу вісім матчів з Першої ліги, а також між юнацькими командами визнані Комітетом договірними. Контрольно-дисциплінарний комітет на основі цього частину футболістів відсторонив від футболу, з когось були зняті очки, накладено штрафи. Зараз ще п’ять матчів на розгляді в КДК і обставини близько 10 матчів розслідуються.

Близько 100 футболістів під підозрою

На думку Куратора Комітету з етики, клуби Прем’єр-ліги дотримуються принципів чесної гри. «Були підозри тільки щодо однієї гри, але вони не проявилися аномальною кількістю ставок. Є питання по матчах серед команд до 19 років і до 21 року, по клубам Першої ліги. Близько 100 футболістів під підозрою. Намагаємося впливати на клуби через Прем’єр-лігу, ПФЛ, ведемо велику профілактична роботу. І всі намагаються повернутися обличчям до цієї проблеми».

Читайте також ексклюзивні інтерв’ю «Рейтингу Букмекерів»:

Франческо Баранка (Federbet): «Робота в ФФУ – це великий виклик для мене»

Ігор Кочетов: «Комітет ФФУ — це не той пес, який має усіх перекусати»

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?