Ексклюзив. Франческо Баранка (Federbet): «Робота в ФФУ – це великий виклик для мене»

Сергій Деркач

Франческо Баранка в ексклюзивному інтерв’ю «Рейтингу Букмекерів», першому на посаді голови комітету з питань етики та чесної гри Федерації футболу України, розповів про своє нове призначення, а також висловив надію, що в Україні не все так безнадійно, як багатьом здається.

Франческо Баранка: «Не думаю, що Україна безнадійна»

Франческо Баранка: «Не думаю, що Україна безнадійна»

– Як давно вам надійшла пропозиція очолити комітет з питань етики та чесної гри Федерації футболу України?

– Ця пропозиція надійшла до мене десь два-три тижні тому безпосередньо від містера Павелка. Я прийняв рішення доволі швидко, і ми вирішили почати.

– Яка була ваша перша реакція на таку пропозицію?

– Звичайно, спершу мені треба було подумати над цим, але з іншого боку я одразу пригадав ставлення ФФУ до цієї проблеми (договірних матчів – прим. «РБ»). Я був впевнений у пропозиції, що надійшла, а також я довіряю багатьом людям з федерації і сподіваюсь, що вони довіряють мені. Пропозиція була приємною несподіванкою. Я переконався, що Федерація футболу України налаштована дуже серйозно стосовно проблеми договірних матчів. І тому я погодився.

ФФУ налаштована дуже серйозно стосовно проблеми договірних матчів

– Як збираєтеся поєднувати роботу в Federbet з роботою в футбольній федерації України?

– Це дві різні речі. У футбольній федерації України моя роль більш персональна. Federbet не має прямого стосунку до цієї роботи. Я буду прохати допомогти кожного, хто може, в Україні, буду розвивати співпрацю з УЄФА. Свою роботу в Federbet я продовжу і дуже сподіваюсь, що одне одному не заважатиме.

– Чи збираєтесь ви долучати ваші ресурси з Federbet до роботи в ФФУ?

– Я буду залучати всі можливі ресурси. Співпраця з Federbet не виняток, до того ж ми у Federbet вже працювали і працюємо з ФФУ, надсилаючи рапорти. В будь-який момент я можу звернутися до своєї команди з Federbet по допомогу. Ця співпраця продовжиться, але я також залучатиму нові ресурси для своєї особистої діяльності в Україні, застосувавши весь свій досвід.

– Хто буде у вашій команді?

– Десь за тиждень я представлю список. Моя команда складатиметься з українських, італійських експертів, а також спеціалістів з інших країн. Сподіваюся долучати до роботи українських журналістів, юристів, прокурорів і поліцію. Я хочу, щоб цей Комітет був ефективним комітетом, члени якого були б справжніми незалежними експертами з цих питань (договірних матчів). Попереду багато роботи, але вона необхідна.

Сподіваюся долучати до роботи українських журналістів, юристів, прокурорів і поліцію

– Як часто ви збираєтеся відвідувати Україну і чи плануєте ви загалом вивчити країну детальніше?

– У цифр немає національності. Немає необхідності детально вивчати саму країну. Я добре знайомий з проблемою договірних матчів в Україні. Я часто бував в Україні, особливо в «гарячі» періоди, коли підозрілих матчів було дуже багато. Зараз я хочу глибоко зануритися в деталі проблеми і вивчити її досконало. Мені для цього потрібна певна допомога, особливо попервах.

Франческо Баранка: «Я буду залучати всі можливі ресурси»

Франческо Баранка: «Я буду залучати всі можливі ресурси»

– Якими будуть ваші перші кроки на новій посаді?

– Спершу я остаточно сформую свою команду і буду відвідувати все, що стосується футболу в Україні, – чоловічі і жіночі футбольні команди, футзал, пляжний футбол. Я буду спілкуватися не тільки з футболістами і персоналом, а й з власниками клубів. Я хочу пояснити всім, в чому полягає проблема, і дам всім зрозуміти, що з цього моменту все зміниться.

– Які головні виклики ви бачите на своєму шляху?

– Я вважаю, що сама ця робота – це великий виклик. Я вже хочу взятися за неї. Чекаю на співпрацю з усіма причетними. Я вважаю, що це дійсно складна робота, але якщо Федерація разом із містером Павелком збережуть своє ставлення до проблеми, разом ми об’єднаємо наші зусилля і можемо протистояти ій.

Насправді нічого катастрофічного не відбувається. Україна – перша країна, яка прийняла обвинувачення і визнала проблему матчів з фіксованим результатом. І Україна може стати першою, хто виграє цю боротьбу. Я впевнений у цьому.

Україна –  перша країна, яка визнала проблему матчів з фіксованим результатом

– Чи будете співпрацювати з Ігорем Кочетовим, вашим попередником?

– Він робив безцінну роботу до мого приходу. Мені не обійтися без його порад, я буду ставити йому багато запитань і буду ділитися своїми враженнями від роботи. Я хочу працювати з ним, бо він – людина досвіду. Він розпочав дуже велику роботу.

Тож ми з ним будемо співпрацювати на повну. Я також збираюся продовжити ті розслідування, які було розпочато ним ще до мене. Я планую продовжити роботу в тому ж напрямку. Роль Кочетова не можна недооцінювати.

Франческо Баранка: «Я налаштований оптимістично»

Франческо Баранка: «Я налаштований оптимістично»

– Отже, всі відкриті розслідування продовжаться?

– Саме так, забувати ні про що не збираємося. Є багато різних відкритих справ, котрі нам ще доведеться обговорити і розглянути. І ми будемо займатися цим суворо.

Але я постійно думаю над тим, що важливіше і краще не стільки розслідування, скільки попередження небезпечних явищ. Ми маємо думати не тільки про розслідування того, що було у минулому, але і про майбутнє. Думати про минуле, не піклуючись про майбутнє, – дуже велика помилка.

Різниця між Україною та іншими країнами полягає у тому, що в Україні хоча б говорять про проблему

– Які проблеми нам треба вирішити, щоб подолати проблему «договірняків»? Чи це у нас менталітет такий? Чи спортсменам недостатньо платять?

– Повірте, проблема договірних матчів – це проблема не тільки України. Вчора ми говорили з моїм другом, який написав велику статтю про договірні матчі у Канаді. Це країна ледве не з найменшим рівнем корупції у світі, але ледве не з найбільшою проблемою матчів з фіксованим результатом у світовому футболі!

І різниця між Україною та іншими країнами полягає у тому, що в Україні хоча б говорять про проблему. Ви, журналісти, ФФУ, а також вболівальники виявляють свою небайдужість і намагаються боротися з цим.

Не думаю, що Україна безнадійна. Це проблема не України, це проблема світова. Футболісти, які грають в ці ігри, не до кінця розуміють весь процес і що за ними є нагляд.

Якби ФФУ була зацікавлена у таких явищах, то мене б не запрошувала в жодному разі

Останнім часом ситуація змінилася. Раніше навіть говорити про цю проблему було нереально. Раніше всі, навпаки, намагалися будь-що приховати подібне, замести під килим, ніби нічого немає. Визнання проблеми – це дуже і дуже важливий крок.

Отже, завдання стоїть нелегке і роботи попереду багато, але я налаштований оптимістично і певен, що ми все зможемо. Проблема «договірняків» стосується не тільки футболу, як і в Росії та інших країнах Європи. Отже треба працювати, бути прозорими – і ми переможемо.

– Дуже приємно, що ви налаштовані оптимістично! Ми всі сподіваємося, що ви будете максимально відкритим, адже в Україні у багатьох іноді виникає думка, що Федерація зацікавлена у таких матчах.

– Я зажди намагаюся бути максимально відкритим для вас і ваших колег. Хочу запевнити вас, що якби ФФУ була зацікавлена у таких явищах, то мене б не запрошувала в жодному разі, повірте!

Читайте також: Ігор Кочетов: «Комітет ФФУ — це не той пес, який має усіх перекусати»

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?