Фішинг в мережі. Як не злити свої гроші псевдобукмекерам

Тарас Гончар

У світі існують сотні, якщо не тисячі букмекерських контор. Як це не прикро, але є в цьому світі і безліч шахраїв, які намагаються привласнити гроші гравців, підробляючи сайти під відомі букмекерські бренди. Про те, як це працює і як не попастися на вудку шахраїв – в матеріалі «Рейтингу Букмекерів».

fishing-v-seti

Фішинг в мережі. Як не злити свої гроші псевдобукмекерам

Що це таке

Слово «Фішинг» походить від англійського Fishing, що означає рибалка. Тому фраза «попастися до шахраїв на вудку» тут набуває буквальний сенс.

Зловмисники збирають логіни та паролі від ваших акаунтів або інші відомості (наприклад, дані банківських карт). Роблять вони це, створюючи сайти-клони букмекерських контор, банків або платіжних систем. Чим це вам загрожує? Якщо ви попалися в тенета шахраїв, то втратите контроль над своїми акаунтами в кращому випадку. У гіршому будуть і фінансові втрати.

Сповідь шахрая

У процесі підготовки матеріалу вдалося поспілкуватися з представником «фішингової індустрії». Все виявилося не так складно, як видається. Отже, що розповів чоловік, який займається шахрайством. Розповів, зауважу, дотримуючись повну анонімність.

«Кожен онлайн-букмекер робить сотні дзеркал для своїх контор. Особисто я працюю тільки з однією компанією. Але думаю, що нічого складного в цьому немає, можна працювати з будь-якою конторою.

Потрібно всього-нічого: дешевий хостинг, домен, схожий на дзеркало, ну і невелика спритність рук. Потрібно налаштувати шаблон так, щоб дані користувача потрапляли до вас після введення. Це не складно, а якщо немає спеціальних знань, завжди можна звернутися до фрілансера.

Поширити посилання по соцмережах можна, купивши або зареєструвавши кілька десятків аккаунтів.

Це не золота жила. Скажу чесно, не більше одного аккаунта з 30-40 будуть з балансом хоча б в 500 гривень. Тому тут все залежить від удачі. Плюс ви ж розумієте, що вивести гроші не завжди вдається: букмекер може запросити верифікацію. Буває, що і за місяць жодного доходу, а іноді за один день можна зірвати куш. Лох не мамонт – лох не вимре».

Псевдобукмекери

Але є і ще одна категорія, скажімо так, більш просунутих шахраїв. Ці йдуть далі: їх діяльність не закінчується тим, що ви введете свої дані. Ви спокійно зможете зареєструватися в такій компанії, навіть внести депозит і зробити ставку! Але ось в разі виграшу вивести гроші не зможете.

Або ваш аккаунт просто заблокують (мультиаккаунтінг, підозрілі дії, нечесна гра – потрібне виберіть самі), або ж постараються витягти з вас ще більше грошей, заявивши, що для виведення грошей потрібно зробити ще один депозит, ну або щось в цьому роді. Підсумок в будь-якому випадку буде однаковий.

Наведемо кілька прикладів. Напевно, всі чули про букмекера Sbobet. Це провідний оператор азіатського ринку ставок. У цій компанії одні з найвищих коефіцієнтів в індустрії і досить широкий вибір спортивних подій. Штаб-квартира Sbobet знаходиться на острові Мен, який відомий своїм суворим підходом до регулювання азартних ігор. Однак букмекер отримав ліцензію від влади, крім того, має ліцензію Філіппін.

У грудні 2017 року наш портал додав в чорний список рейтингу букмекера Sbobets. Власне, це клон Sbobet, шахрайська діяльність якого була спрямована на неуважних клієнтів. Жодної гральної ліцензії у цієї компанії, зрозуміло, не було. Зараз сторінка цього фейка недоступна, судячи з усього, проект згорнули, але напевно є постраждалі від діяльності цього псевдобукмекера.

Щось подібне було і з букмекером Betway. Ця компанія базується на Мальті, в ній грають понад 1,8 млн користувачів. Далі все за тим же сценарієм. З’являється компанія Betways, неуважні гравці вносять туди заощадження, можливо, навіть виграють, але грошей вже не бачать.

Подібні історії час від часу спливають. Звичайно, фейкові компанії недовговічні, але вони встигають зрубати куш з розсіяних гравців.

Як не попастися на вудку

По суті, тут можна дати тільки одну пораду: потрібно бути максимально уважним. Постійно. Навіть якщо ви граєте у букмекера не один рік, завжди є ризик того, що шахраї можуть вас обдурити.

Навіть якщо ви граєте у букмекера не один рік, завжди є ризик того, що шахраї можуть вас обдурити

Звертайте увагу на доменні імена, переконайтеся, що жодних зайвих букв або символів в них немає. Якщо вас щось бентежить, завжди можна звернутися в підтримку букмекера, тільки робити це краще не на сайті (хто знає, раптом сайт фейковий, підтримка тоді теж липова), а по телефону або електронній пошті.

Потрапивши на сайт компанії, зверніть увагу на інформацію про ліцензії. У псевдобукмекерів таких ліцензій просто немає або вони підроблені. Можна порівняти цю інформацію з тією, яка представлена ​​на нашому порталі. На це у вас піде п’ять хвилин – і це краще, ніж 5 тисяч гривень з гаманця.

Якщо ви підозрюєте, що ваші дані могли бути вкрадені, змініть всі можливі паролі, це повинно допомогти. Знову ж таки, зверніться в підтримку, там вам теж можуть дати слушну пораду, ну і принаймні будуть насторожі в разі спроб виведення грошей. Ви верифікацію пройдете, шахрай – ні.

Будьте уважні і вдалих вам ставок!

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?