Цей огляд має довідково-інформаційний характер і не є рекламою. Ми рекомендуємо користуватися виключно сервісами легальних букмекерів.

Як обрати букмекерську контору: поради «Рейтингу Букмекерів»

Гончар Тарас
Як обрати онлайн-букмекера? На що в першу чергу звертати увагу? Як відрізнити шахрайську букмекерську контору від справжньої? Гравець з багаторічним досвідом, модератор скарг на сайті «Рейтинг Букмекерів» Роман Громов підготував статтю на цю тему.

Зміст

Як вибрати букмекерську контору: поради «Рейтингу Букмекерів»

Як вибрати букмекерську контору: поради «Рейтингу Букмекерів»

Боїтеся, що перший досвід в ставках на спорт закінчиться втраченими грошима через букмекерів-шахраїв? Це можливо. Але якщо ви будете в курсі, на що звертати увагу при виборі букмекерської контори, то з великою ймовірністю ніколи не зіткнетеся з обманом в БК.

Знати, як вибрати букмекерську контору, особливо важливо для новачка. Так давайте розберемося.

Надійність букмекерської контори

Найважливіший фактор, причому універсальний для всіх категорій гравців – надійність букмекерської контори. Граємо ми не на фантики, а на свої кровні гроші. І довіряти їх слід тільки перевіреним компаніям. Як вибрати БК в інтернеті?

По-перше, ознайомтеся з відгуками інших гравців і оцінкою БК на «Рейтингу Букмекерів». До рекомендованих букмекерських компаній відносяться БК з оцінками 5 і 4. Рейтинг в 3 бали – ще не вирок для букмекера. Сюди потрапляють всі контори при додаванні їх у рейтинг, а згодом оцінка уточнюється. Але все-таки ставитися до цих компаній слід з обережністю: їхня надійність або недостатня, або у нас мало інформації про них.

… завжди перевіряйте ліцензію букмекера!

По-друге, зверніть увагу на вік і репутацію (популярність) контори. Якщо букмекерська компанія існує давно, це зазвичай говорить про те, що вона встигла встати на ноги і надійна. Хороша репутація БК в спільнотах гравців на ставках, наприклад, серед підписників соціальних мереж «Рейтингу Букмекерів», також говорить на користь її надійності. Слід розглядати ці два фактори в комплексі. Той факт, що ви часто чули назву контори, ще не говорить про те, що вона надійна як швейцарський банк. Можливо, це контора-одноденка, яка витратилася на рекламу в соціальних мережах і на сайтах з онлайн-фільмами – але сліпо вірити своїй стрічці новин та заставці перед кожною новою серією «Спіймати Кайдаша» ні в якому разі не можна.

По-третє, завжди перевіряйте ліцензію букмекера! У надійних букмекерських контор на сайті ви завжди знайдете вичерпну юридичну інформацію, а саме назва органу, що ліцензує і номер ліцензії. Найчастіше є і посилання на сторінку з ліцензією на сайті ліцензіата, де також повинні бути вказані контакти, за якими ви можете поскаржитися на букмекерську контору, якщо буде необхідність.

Але пам’ятайте: «Рейтинг Букмекерів» вже провів цю роботу за вас. Гарна оцінка в нашому рейтингу можлива тільки для контор вищого рівня надійності з перевіреною ліцензією, а оцінка 5 – тільки для найкращих онлайн-букмекерів. БК з високою оцінкою виплачують виграші.

Широта лінії, розпису та коефіцієнти

Інший важливий фактор при виборі контори – широта лінії. Простою мовою – кількість спортивних подій, на які ви можете зробити ставку. Цей параметр стає все більш гнучким, тому що в лініях букмекерів з’являються все нові пропозиції. Якщо раніше нас могли здивувати наявністю якихось екзотичних видів спорту і ставок на результати виборів в Україні, то тепер навіть ставки на невідомий нікому футбольний турнір та результати шоу «Голос» звична справа. Звичайно, більшості гравців такі вишукані страви зовсім не потрібні. Популярні види спорту присутні у всіх букмекерів. Вибір контори за цим параметром суто індивідуальний і залежить від уподобань самого гравця. Правда, якщо вас цікавить, яку БК обрати для ставок на кіберспорт, тут параметр наявності потрібних дисциплін, турнірів і навіть матчів стає визначальним.

Найкраще знайти серед надійних букмекерських контор свою золоту середину – ту компанію, яка забезпечить вас потрібними спортивними подіями та варіантами ставок при досить високих коефіцієнтах.

Аналогічним чином слід підходити до розпису ставок на події в лінії. Розпис – це перелік всіх парі, які пропонує вам букмекер в рамках якої-небудь події. В основному букмекери намагаються рясно розписати кожен матч, щоб задовольнити потреби будь-якого гравця.

Але варто зазначити, що контори з нашого розділу «Букмекери для профі» навряд чи зможуть дати великий вибір середньостатистичному гравцеві. Розпис у них досить обмежений, як, втім, і лінія. Зате букмекерські контори для професіоналів ідеальні з точки зору ще одного важливого параметра – величини коефіцієнтів. Чим більші коефіцієнти, тим більші виграші за ставками. Робити ставки за найвигіднішими коефіцієнтами – це те ж саме, що робити покупки за найвигіднішими цінами. Також БК для професіоналів відомі тим, що не ріжуть максимуми, а ще ці БК підходять для виделок, оскільки зазвичай не накладають на ігровий рахунок обмеження через це. Найкраще знайти серед надійних букмекерських контор свою золоту середину – ту компанію, яка забезпечить вас потрібними спортивними подіями та варіантами ставок при досить високих коефіцієнтах.

Валюта рахунку та способи виведення коштів

Яку валюту вибрати на БК? Це та інші питання треба ставити собі, перш ніж почати гру. Валюта рахунку, кількість способів депозиту і виведення, швидкість виплат, комісії – це вкрай важливо. Відкривати рахунок краще в тій валюті, якою ви користуєтеся в повсякденному житті і в якій у вас карта. Інакше ви будете постійно втрачати гроші на конвертації валют. Букмекер повинен дуже сильно сподобатися вам, щоб ви закрили очі на цю пораду. Переконайтеся, що букмекер підтримує спосіб оплати, який найбільш зручний особисто вам. З кількістю платіжних методів зараз немає проблем у більшості букмекерів, але в списку з 30 платіжок може не знайтися вашої улюбленої, і це багато в чому перекреслить інші плюси даної контори.

Майте на увазі, що ви будете платити комісію і за виведення коштів з платіжної системи. Тому гарненько вивчіть умови зручних вам платіжних систем. Будьте готові до того, що в методах депозиту/виводу у багатьох зарубіжних букмекерів може не виявитися звичних платіжних систем.

Швидкість виведення грошей – ще один важливий фактор, але уваги йому приділяють надто багато. У багатьох однаково надійних контор за цим параметром є пристойні розбіжності. Багато хто дивується, коли з контори «А» виплата приходить за хвилину, а контора «Б» виводить кошти по кілька діб. Ті ж, хто перейшов з контори в контору в зворотному напрямку, починають писати гнівні листи в службу підтримки вже після 30 хвилин очікування виплати, будучи впевненими, що їм не хочуть платити. Насправді терміни виведення коштів вказані в правилах, і з ними краще ознайомитися заздалегідь. Звичайно, приємніше отримувати виплату через пару хвилин після замовлення, але це не найважливіший фактор при виборі контори.

Мобільний сайт і додатки БК

Будучи щасливим володарем смартфона або планшета, ви напевне захочете робити ставки на своєму пристрої. Але не всі букмекерські контори до цих пір мають у своєму розпорядженні мобільну версію або додаток БК. Так що, перш ніж робити реєстрацію, спробуйте зайти на сайт букмекера з мобільного і вивчіть його в пошуках інформації – зазвичай на сайті вказано, чи підходить ця БК для Android/iOS/Windows Phone і звичайного телефону.

Бонуси та акції

Від вигідних цін плавно переходимо до ще одного чинника, на який ми звертаємо увагу не тільки при виборі букмекерської контори – це бонуси та акції. Часто доводиться чути думки, що бонуси букмекерів – це марна і навіть негативна річ, зброя букмекерів. Подібні думки не є справедливими для всіх гравців. Причина у них одна: умови конкретного бонусу не відповідають звичній манері гри людини.

У бонусів є вимоги щодо суми ставки, за величиною коефіцієнта, за інтенсивністю гри. Якщо, за умовами бонусу, потрібно протягом доби поставити три експреса по п’ять подій в кожному з коефіцієнтом 1,8 і вище, причому ставити потрібно суму бонусу цілком, то цілком природно, що такі умови не сподобаються гравцеві, який раз у тиждень ставить 1% свого банку на коефіцієнт 1,25. Але у даного бонусу є своя величезна цільова група, яка подібні експреси ставить щодня, без будь-яких бонусних заохочень, на свої гроші.

… вибираючи контору з бонусами, робіть вибір на користь умов, які підходять вашій манері гри, і не жертвуйте заради бонусів надійністю.

Або, наприклад, програми лояльності. Багато букмекерських контор пропонує щомісячний бонус лояльності активним гравцям. Грубо кажучи, в кінці місяця вам нарахують бонус в розмірі декількох відсотків від вашого сумарного обігу за попередній місяць. Очевидно, що подібна програма розрахована на активних гравців і абсолютно марна для тих, хто ставить зрідка, адже вони не зможуть виконати мінімальні вимоги щодо обігу.

Якщо бонус не відповідає вашій манері гри, то він лише змусить вас робити ставки, які ви робити не планували, і результат у такої ідеї, як правило, сумний. Але для більшості гравців бонусна програма букмекера має досить важливе значення. Найголовніше – читайте уважно бонусні умови. Якщо щось не ясно, зверніться в підтримку або запитаєте на «Рейтингу Букмекерів». У нас, до речі, є цілий розділ з актуальними бонусами від надійних букмекерів.

Стосовно бонусів надійність має ще більше значення, адже часто саме за допомогою супервигідних бонусних акцій нечесні букмекери залучають гравців, які після виконання бонусних умов в кращому випадку отримають назад лише свій депозит. Висновок: обираючи контору з бонусами, робіть вибір на користь умов, які підходять вашій манері гри, і не жертвуйте заради бонусів надійністю.

Складний вибір

Що робити, якщо ви знайшли дві букмекерські контори, які повністю задовольняють ваші потреби за всіма перерахованим вище параметрам?

Якщо так вийшло, тоді зверніть увагу ось на що: чи є українська версія сайту, чи компетентна служба підтримки у відповідях на ваші запитання, наскільки зручний сайт контори, наскільки приємний вам його дизайн, чи швидко сайт відповідає на ваші дії.

То як вибрати найкращу букмекерську контору?

Отже, ось основні питання, на які ви повинні відповісти при виборі букмекера:

  1. Надійна букмекерська контора: а) наявність ліцензії, б) вік і репутація компанії, в) наявність обґрунтованих поганих відгуків, г) оцінка на «Рейтингу Букмекерів».
  2. Чи якісний букмекерський продукт: а) лінія (чи достатньо вам спортивних подій), б) розпис (чи достатньо вам варіантів ставок), в) коефіцієнти (чи достатньо вони високі).
  3. Як з фінансами: а) чи є відповідні вам способи депозиту/виплати, б) чи є комісії і які вони, в) як швидко контора виводить кошти.
  4. Як з мобільністю: а) чи є мобільний сайт і чи зручний він, б) чи є додаток для вашого смартфона/планшета.
  5. Чи є «пряники»: а) наявність бонусів і акцій, б) чи підходять їхні умови вашій манері гри.
  6. І все інше: а) чи є українськомовна версія у сайту, б) чи допомагає вам служба підтримки, в) чи подобається вам сайт.

Ми повинні, перш за все, звертати увагу на надійність БК, кількість подій і розпис ліній, величину коефіцієнтів, бонуси та акції, валюту, способи введення і виведення коштів, а також швидкість отримання грошей.

На завершення хочу зазначити, що ідеальної букмекерської контори не існує. Абсолютна більшість активних гравців мають рахунки в декількох конторах. Причин цьому маса: коефіцієнт на сьогоднішній матч вище в одній конторі, а коефіцієнт на завтрашній матч вище вже в інший; потрібної події раптом не виявилося в лінії; ніщо не заважає користуватися бонусами відразу декількох букмекерів; контора оновлює сайт і тимчасово недоступна, а потрібно терміново зробити ставку, і багато, багато інших обставин. Проте ця стаття допоможе вам у виборі нехай і не категорично єдиної, але дійсно надійної і гарної контори. Особисто я в процесі написання відповів собі на це питання. А ви?

І пам’ятайте, що наш рейтинг букмекерських контор найкраще допоможе вам з тим, якого букмекера вибрати.

Знайшли помилку?Повідомте про неї
Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі