Цей огляд має довідково-інформаційний характер і не є рекламою. Ми рекомендуємо користуватися виключно сервісами легальних букмекерів.

Лінія букмекера (букмекерська лінія)

Рейтинг Букмекерів
Лінія букмекера (букмекерська лінія) – коефіцієнти, які букмекерська контора дає на результати (вибори) ринку ставок, і одночасно пропоновані для ставок спортивні та інші події. Широкою лінією називають великий вибір подій для ставок. Завдання букмекерської контори – правильно оцінити ймовірність результатів у лінії і застосувати до неї свою маржу та, таким чином, у довгостроковій перспективі залишитися у виграші.

Зміст

 Формування лінії

Лінія формується аналітиками букмекерської контори, які оцінюють імовірність різноманітних подій у матчі, використовуючи для цього математику та спортивну статистику. Примітно, що людський фактор в наші дні відіграє мінімальну роль у створенні лінії. Основну роботу зі створення лінії здійснюють роботи.

Великі букмекери пишуть свою лінію самі, а невеликі компанії користуються провайдерами букмекерських продуктів. Такими, як Betradar, наприклад.

 Корекція або рух лінії

Букмекерські контори коректують лінію, відштовхуючись від передматчевих подій (наприклад таких, як травми гравців основного складу) і подій під час матчу у випадку з лайв-ставкою. Це називається рухом лінії.

Також лінія букмекерської контори змінюється на підставі тенденцій у ставках: якщо на один з можливих результатів на ринку ставок надходить досить багато ставок, коефіцієнт на цей результат зменшується букмекером, що робить більш привабливим коефіцієнти інших результатів на цьому ринку. Це  називається прогрузом лінії.

 Ринки

Ринок ставок (букмекерський ринок, маркет) – окремий вид ставок у розписі букмекера, що складається з переліку можливих результатів (виборів) з коефіцієнтами. Наприклад, окремими ринками є «1×2», «Обидві заб’ють», «Тотал матчу», «Перший тайм/Матч».

 Типи ліній

Є два підходи до створення лінії. Перший це фундаментальний підхід, при якому букмекер оцінює ймовірність події і пропонує коефіцієнт з маржею. Другий підхід – це ринковий. Тобто, букмекер також враховує передбачуваний потік ставок на той чи інший результат і коригує коефіцієнти з урахуванням цих очікувань. Букмекери з різними моделями бізнесу застосовують різний підхід до створення лінії. Багато контор використовують різний підхід для різних груп ринків і подій. В основному ринковий підхід властивий конторам з низькою маржею.

 Широта лінії (розпис)

Широкою називають лінію, в якій, крім основної лінії, є багато додаткових ринків (розписи) на ту чи іншу спортивну подію. На популярні події, такі, як фінал Ліги Чемпіонів, кількість ринків може досягати 800. До того ж, чим екзотичніший ринок, тим вища у ньому закладається маржа для того, щоб знизити потенційні ризики, оскільки букмекери частіше помиляються в оцінці ймовірностей фіналів про які мають мало інформації.

 Сила лінії

Сильної лінією професійні гравці називають лінію букмекера, у якого програють ставки, зроблені на арбітражні ситуації (вилки). Відповідно у букмекера, де плече вилки виграє частіше, лінія вважається слабкою. Як правило сильна лінія – це швидка лінія, яка реагує на ринок і провокує арбітражні ситуації. З компаній з динамічними лініями можна виділити Pinnacle sports, Betfair і Sbobet.

Знайшли помилку?Повідомте про неї
Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі