Цей огляд має довідково-інформаційний характер і не є рекламою. Ми рекомендуємо користуватися виключно сервісами легальних букмекерів.

Що таке Біржі ставок?

Рейтинг Букмекерів
Біржа ставок – онлайн-платформа, що дозволяє гравцям укладати парі на спортивні події між собою за біржовим принципом. Біржі ставок заробляють на комісії з виграшів своїх гравців, а не на маржі, тому, на перший погляд, у них найвищі коефіцієнти на ринку. З іншого боку, наявність комісії знижує потенційний виграш гравця, і тому потенційний виграш на біржах ставок відповідає рівню букмекерських контор.

Зміст

При укладенні парі на біржі люди, котрі роблять ставки, грають один проти одного. Один гравець пропонує суму ставки і коефіцієнт, з яким він хоче зробити ставку на певний вибір на ринку, а інший гравець може прийняти цю ставку повністю або частково, виступаючи при цьому букмекером, або зробити зустрічну пропозицію.

 Ліквідність на біржі (максимуми ставок)

Теоретично на біржі ставок розмір максимальної ставки і коефіцієнт не обмежені, але фактично розмір максимальної ставки залежить від ліквідності на ринку, а коефіцієнт – від ходу торгівлі на ринку. Ліквідність є найважливішим параметром біржі ставок і визначається кількістю грошей на ринку – чим більший оборот грошей на ньому, тим більша максимальна ставка, що може зробити гравець. При низькій ліквідності може бути неможливим поставити на ринку навіть невелику суму.

На відміну від переважної більшості букмекерських контор, які знижують розмір максимальної ставки для професійних гравців, біржа ставок цього не робить.

 Ставки  за і  проти

Ще одна суттєва різниця між біржею ставок та букмекером полягає у тому, що на біржі можна зробити ставку ПРОТИ (LAY), тобто поставити на те, що певна подія (вибір) НЕ відбудеться. Відзначимо, що для ставок LAY біржа вказує зворотний коефіцієнт. Перекласти зворотний коефіцієнт ставки ПРОТИ у реальний коефіцієнт можна за формулою: K/(K-1), де K – це зворотний коефіцієнт для ставки ПРОТИ.

 Комісія

Зазвичай комісія на нових рахунках дорівнює 5%. Майже всі біржі ставок за високу активність роблять знижки на комісію. Максимальна знижка дорівнює 60% від початкових 5%, що в підсумку виливається в комісію 2%. Іноді біржі ставок роблять винятки і на певну групу ринків або на групу подій знижують комісію ще більше.

Для особливо успішних гравців на найбільшій біржі ставок Betfair існують преміум витрати.

 Автоматична торгівля на біржі

Професійні гравці використовують для бірж ставок автоматичних ботів, які дозволяють зробити торгівлю більш ефективною і частково або повністю автоматизувати її. Користь від цих програм сумнівна, оскільки всі відомі автоматичні трейдери у результаті виявляються у мінусі.

Знайшли помилку?Повідомте про неї
Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі