Тоталізатор

Андрій Клименко

Зміст

Тоталізатор – у первісному значенні це лічильник, що встановлюється на іподромах та демонструє суму, поставлену на кожну з коней у забігу, а також загальну поставлену суму на забіг. Тоталізатором також називають контору, яка спеціалізується на прийомі ставок на скачки і саму гру на кінних перегонах.

У розмовній мові спортивний тоталізатор має інше значення.

Букмекерським тоталізатором або «тото» називають розіграш, у якому гравцям пропонується заповнити купон з переліком спортивних подій, часто передбачивши їх результат, при цьому з поставлених сум складається призовий фонд. Ті, хто передбачив усі результати, отримують левову частку призового фонду, менший виграш виплачується тим, хто вгадує майже всі результати. У таких тоталізаторах потрібно передбачити результати матчів футболу. Нерідко у тоталізаторі є джек-пот.

Спортивні тоталізатори не надто поширене речення серед сучасних онлайн-букмекерів.

Види тоталізаторів

Стандартний тоталізатор «1х2»

Це тоталізатор на змішані види спорту, зазвичай складається з 15 або 14 подій, іноді з 10. Завдання гравця – передбачити результат кожної події, поставивши в кожному матчі на П1, П2 або Х.

Тоталізатор «Точний рахунок»

З недавніх пір деякі букмекери ввели цей різновид тоталізатора у свою лінію. На кожен тираж дається список футбольних матчів, зазвичай їх не більше десяти. Вибір рахунка обмежений усіма точними рахунками від 0-0 до 3-3, а також «будь-який інший рахунок». Завдання гравця – вгадати рахунок кожного матчу, чим більше, тим краще.

Тоталізатор на окремі види спорту

Багато букмекери зробили окремі тоталізатори на кожен популярний вид спорту. Є винятково футбольні, тенісні, баскетбольні і хокейні тоталізатори.

Знайшли помилку?Повідомте про неї
Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0