Страховка пари до ₽1500 от БК GGBet.ru

Промокод: BR1500

Отримати бонус

Викуп ставки. Що потрібно знати гравцям про функцію Cash Out

Рейтинг Букмекерів
Серед інших пропозицій онлайн-букмекерів все більшої популярності набуває можливість викупу ставок. Що таке Cash Out? Чи може викуп ставок приносити прибуток? Як обчислюється сума викупу ставки? Відповідає експерт БК Pinnacle.
article-cash-out-bettingV2

Викуп ставки. Що потрібно знати гравцям про функції Cash Out

Що таке викуп ставок?

Можливість викупу ставок, що надається деякими букмекерами, дозволяє гравцеві миттєво забрати гарантовану суму в обмін на закриття ставки до завершення події.

Ця можливість користується популярністю у гравців-аматорів, оскільки Cash Out виключає ймовірність того, що ставка програє повністю. Разом з тим викуп ставки зазвичай не найоптимальніший варіант дій.

Як обчислюється сума викупу ставки?

Сума обчислюється на основі суми потенційного виграшу ставки і поточного коефіцієнту результату.

Наприклад, якщо гравець зробив ставку в розмірі €10 на перемогу «Барселони» в матчі з коефіцієнтом 4,0 і за підсумками першого тайму «Барселона» виграє, новий коефіцієнт на перемогу «Барселони» в матчі може скласти 2,0.

Незважаючи на те, що до коефіцієнту вже додана маржа букмекера, ми можемо обчислити «реальну» суму викупу. Для цього суму потенційного виграшу потрібно розділити на чинний коефіцієнт.

«Реальна» сума викупу ставки = сума потенційного виграшу/чинний коефіцієнт

«Реальна» сума викупу ставки = сума потенційного виграшу/чинний коефіцієнт

У випадку з «Барселоною» «реальна» сума викупу ставки складе: €40/2,0 = €20

Зрозуміло, зазвичай «реальна» сума викупу не збігається з сумою викупу, яку пропонує букмекер. Букмекер додає свою маржу не тільки до поточного коефіцієнту, а й до пропонованої суми викупу.

Наприклад, в описаному вище випадку з «Барселоною» «реальна» сума викупу ставки (з урахуванням початкової маржі букмекера) після першого тайму становить €20. При цьому букмекер, цілком ймовірно, забере від цієї суми деяку частину.

Сума викупу може скласти €19 або навіть менше. У довгостроковій перспективі це матиме несприятливий вплив на прибутковість ставок.

Приклад ставки з можливістю її викупу

Давайте розглянемо приклад реальної ставки з можливістю викупу, яка пропонується одним з букмекерів.

Первинна ставка в розмірі €100 передбачає перемогу «Ліверпуля» в Прем’єр-лізі з коефіцієнтом 6,0. Якщо «Ліверпуль» завоює чемпіонський титул, виплата за ставкою складе €600.

В середині сезону сума викупу цієї ставки становить €150. Букмекер пропонує коефіцієнт 3,25 на перемогу «Ліверпуля» в Прем’єр-лізі.

Отже, підрахуємо «реальну» суму викупу ставки: €600/3,25 = €184,61.

Якщо гравець скористається послугою Cash Out і отримає прибуток у розмірі €50, він упустить додатковий прибуток в розмірі €34,61.

Альтернатива викупу ставок: хеджування

У довгостроковій перспективі краще, як правило, чекати виграшу або програшу ставок, уникаючи сплати додаткових комісій і маржі.

І все ж, іноді можливість викупу ставок дозволяє зафіксувати прибуток або запобігти збиткам. Але навіть в таких випадках краще, як правило, знайти альтернативу у того ж букмекера.

У довгостроковій перспективі краще чекати виграшу або програшу ставок

У наведеному вище прикладі гравець зробив ставку на перемогу «Ліверпуля» в чемпіонаті Англії з коефіцієнтом 6,0. Оскільки ймовірність перемоги мерсисайдців зросла, коефіцієнт знизився. Щоб зафіксувати прибуток, не обов’язково викуповувати ставку: гравець може просто розмістити ставку на іншому боці ринку, тобто використовувати хеджування.

На момент написання цієї статті ставку на те, що «Ліверпуль» не стане чемпіоном Англії, можна розмістити з коефіцієнтом 1,37.

Шляхом нескладних обчислень можна побачити, що ставка на поразку «Ліверпуля» в розмірі €437,96 принесе гарантований прибуток в розмірі €62,04, що на €12,04 перевищує запропоновану суму викупу ставки.

Коли можна вигідно використовувати функцію викупу ставок?

Незважаючи на свої недоліки, функція Cash Out не завжди марна. Давайте подивимося, в яких ситуаціях викуп ставок може приносити вигоду гравцям?

Зниження вартості втрачених можливостей

Вартість втрачених можливостей через заморозку коштів, витрачених на довгострокові ставки і хеджі, може бути досить високою. У наведеному вище прикладі €537,96 будуть заморожені до травня, що може принести гравцеві труднощі. У короткострокових ставках, зрозуміло, ця проблема не така актуальна.

Нераціональні рішення і рідкісні ситуації

Для отримання прибутку в ставках на дистанції потрібно багато і довго наполегливо працювати. Зокрема, гравець повинен навчитися отримувати вигоду із запропонованих коефіцієнтів і розміщувати достатню кількість ставок для використання отриманих переваг в повній мірі (і це може зайняти значно більше часу, ніж здається більшості).

У деяких ситуаціях раціональне мислення виявляється не настільки важливим. Зокрема, це відноситься до гравців, які ставлять досить великі гроші.

Наприклад, якщо гравець розмістив ставку в розмірі €100 з коефіцієнтом 5000,0 і після цього коефіцієнт знизився до 2,0, «реальна» сума викупу ставки становить €250 тисяч. При цьому запропонована букмекером сума викупу може дорівнювати лише 200 тисяч євро. Це означає, що в довгостроковій перспективі гравець може отримати більший виграш, дочекавшись завершення події.

З іншого боку, такі ставки доходять до цієї позначки один раз з 2500, згідно з теорією ймовірності. Можливо, гравець більше ніколи не виявиться в цій ситуації і вже тим більше не зіткнеться з нею стільки разів, скільки потрібно для вирівнювання балансу випадковостей.

Запропонована сума викупу ставки перевищує ринкову ціну

Дуже рідко, але все ж сума викупу ставки може перевищувати коефіцієнти, запропоновані іншими букмекерами. Це означає, що запропонована сума викупу ставки перевищує «реальну», в силу чого викуп ставки буде оптимальним варіантом дій. Суму, отриману в результаті викупу ставки, можна використовувати для розміщення ставки в іншого букмекера для отримання підвищеного прибутку.

Чому успішним гравцям не слід використовувати Cash Out

Багато букмекерів накладають заборони або обмеження на гравців, які часто користуються можливістю викупу ставок для отримання прибутку або систематично знаходять ставки з позитивним математичним очікуванням.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт