Типажі прогнозистів: ви «лис» чи «їжак»?

Рейтинг Букмекерів

Блог букмекерської компанії Pinnacle Sports повідав відому концепцію, згідно якої люди поділяються за типом мислення на «лисиць» і «їжаків» щодо прогнозування та гри на ставках. «Рейтинг Букмекерів» переклав матеріал для своїх читачів.

Хто ви - «лисиця» або «їжак»?

Хто ви – «лисиця» чи«їжак»?

Навряд чи ви коли-небудь замислювалися, на кого більше схожі – на лисицю або їжака. Однак великі вчені ще з часів Стародавньої Греції використовували ці аналогії для того, щоб проілюструвати наше мислення і нашу здатність успішно прогнозувати різні події. Хрестовий похід однієї людини до вимірювання здібностей до прогнозування і розуміння того, як вони співвідносяться з дихотомією «лиса-їжак» привели до висновків, що можуть зацікавити гравців на ставках.

Відточування навичок у ставках – це, по суті, прагнення до більш точного прогнозування. Прогнозування є серцевиною гемблінгу і має величезне значення в таких сферах, як фінанси, міське планування і політика, і залежить вміння прогнозувати в основному від того, як ми мислимо.

Грецький поет Архілох сказав: «Лисиці знають про багато речей, а їжак знає одну велику річ». Після кілька відомих мислителів розширили цю концепцію, яка ділить мислення людини на два типи: «лисиці» та «їжаки».

Філіп Тетлок витратив 20 років, фіксуючи прогнози чиновників, професорів, журналістів і політиків, і прийшов до висновку, що більш ніж 28000 їх прогнозів були лише трохи точнішими, ніж прогнози навмання. Його робота і підхід узагальнені у книзі 2005-го року «Expert Political Judgement? How good is it? How can we know?».

Тетлок розробив масу калібрувань і регулювань, щоб ставлення до прогнозів і тих, хто їх робить, було справедливим, і його результати виявилися шокуючими: прогнози експертів виявилися лише незначно точнішими, ніж ті, що даються навмання.

Замість списання всіх прогнозистів Тетлок зміг виявити характеристики, які визначають кого-небудь як людину, здатну дати більш точний прогноз, і ці характеристики актуальні як в політичному прогнозуванні, так і в прогнозах на спортивні події. Підхід Тетлока полягає в ігноруванні разових успіхів. Скільки разів ви бачили балакучих прогнозистів, які намагаються виживати на славі за рахунок одного гучного вірного прогнозу? Замість цього Тетлок більше довіряє людям, які дають послідовно успішні прогнози в тривалій перспективі.

Успіх за Тетлоком не спрощений до оцінок «так» або «ні», тому що прогнозування за своєю суттю є значно складнішим . Це унеможливлює узагальнити роботу Тетлока в двох словах, однак цілеспрямованим гравцям це допоможе направити мислення на правильний шлях. Нейт Сільвер звів воєдино дані про ключові характеристики «лисиці» і «їжака», відповідно до робіт Тетлока. Ви знайдете їх нижче.

Характеристики Лисиці:

1. Багатопрофільність – оперує ідеями з різних сфер.
2. Адаптивність – використовує декількох підходів одночасно або знаходить новий, якщо все не складається, як треба.
3. Самокритичність – готовність визнавати власні помилки, адаптуватися або навіть змінити модель на основі нових даних.
4. Терпимість до труднощів – усвідомлення того, що світ дуже складний і деякі речі не можуть бути зведені до нульової гіпотези
5. Обережність – прогнози імовірні та кваліфіковані
6. Емпіризм – конкретні дані завжди краще, ніж теорії та байки з життя

Характеристики Їжака:

1. Спеціалізація – часто присвячують себе одній єдиній проблемі і скептично ставляться до сторонніх
2. Непохитність – нові дані використовуються лише для уточнення первісної моделі
3. Упертість – помилки звалюють тільки на невдачу
4. Прагнення до порядку – після того, як щось доведено, все інше сприймається однорідним
5. Упевненість – рідко змінюють або хеджують свої позиції
6. Ідеологія – підхід до прогнозування пов’язаний зі світоглядом у цілому

Висновки

У людини з мисленням «лисиці» гнучкий підхід до прогнозування включає уточнення та адаптацію прогнозів на підставі нових даних. Природно, це не гарантує їм відсутність похибок. Завжди можна зробити неправильний висновок на підставі будь-яких даних. Важливо мислити так, щоб шанси зробити точний прогноз були максимально великими.

Яка тварина характеризує ваш образ мислення і прогнозування? Відповідь на це питання допоможе вам робити більш успішні ставки.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?