Інтерв’ю-прогноз. Валерій Яремченко: «У «Шахтаря» немає причин для паніки»

20:00, 25 лют 2016
Колишній наставник донецького «Шахтаря», львівських «Карпат», запорізького «Металурга», маріупольського «Іллічівця», волгоградського «Ротора» та збірної Сирії Валерій Яремченко поділився своїми думками й очікуваннями від матчу-відповіді в рамках 1/16 фіналу Ліги Європи, у якому зійдуться на «Фельтінс-Арені» «Шальке» і «Шахтар», а також дав прогноз на підсумок зустрічі.

— Валерію Івановичу, для початку, як вам перший матч між «Шахтарем» і «Шальке»?

— Не скажу, що матч був програний донеччанами. Думаю, те, що не пропустили, — це дуже добре. Розумієте, зараз такий стан у «Гірників», що потрібно віддати їм належне за такий результат. На них тисне дуже значне психологічне навантаження. Тим не менш, вони постаралася показати те, що вони можуть і вміють. До того ж мені подобається, що почали підпускати молодих гравців із власної школи до стартового складу. Як мінімум, приємно, що гратимуть українці. Зважаючи, що «Шахтар» завжди славився своїм нападом, не бачу жодної трагедії, якщо говорити про матч-відповідь. Гадаю, зі мною всі погодяться.

Зважаючи, що «Шахтар» завжди славився своїм нападом, не бачу жодної трагедії, якщо говорити про матч-відповідь.

— Погоджусь, 0:0 передбачає оптимізм перед виїздом.

— Так, це не 1:1 і не 2:2. Це рахунок, який йде зразу за перемогою в пріоритеті. На мою думку, «Шахтар» має всі шанси пройти до наступної стадії. Якби в суперниках була «Баварія», то була би зовсім інша справа. «Шальке» — це не гранд. Погано тільки те, що деяких хороших гравців немає і, відповідно, вони не допоможуть. Мовиться про Фреда, котрий відбуває тривалу дискваліфікацію, та Тейшейру, який за чималеньку суму поїхав у Китай.

З іншого боку, добре те, що молоді «Гірники» стали грати в основі. Вони мають розуміти, що, можливо, такої ситуації більше не буде, тому повинні сповна скористатися шансом і довірою з боку тренерського штабу. Як то кажуть, «не було щастя, та нещастя допомогло». Маю на увазі цим футболістам поталанило. Розумію, що в них немає досвіду та стабільної ігрової практики на такому рівні. Втім, як по-іншому? Треба думати про подальші перспективи. Дивно, що раніше їх не вводили поступово, один за одним.

— Раніше були сильні футболісти, які тепер поступово йдуть. Раніше вихованцям просто місця не знаходилося.

— Так, донедавна «Шахтар» робив акцент на гравців із Бразилії. Лише один Ракицький заграв у тому колективі. Маю на увазі з вихованців школи.

— На що можна розраховувати з Малишевим і Коваленком в четвер у Німеччині?

— Знаєте, Коваленка пам’ятаю ще з 10-річного віку. Вже в той час Віктор демонстрував упевнену гру. Більше того, виокремлювався на тлі інших: був вищим ростом, організовував розумні комбінації. Знаю, що він психологічно стійкий хлопець. Йому буде простіше влитися в команду. Впевнений, в Гельзенкірхені Коваленко не зіпсує гру. Повірте, за ним — майбутнє «Шахтаря». Тим паче, що донеччани почали орієнтуватися на своїх виконавців. Самі бачите, яка обстановка в країні й футболі.

Пам’ятаю, раніше був великий цех селекціонерів, які відповідально й якісно виконували свою роботу. Поїхавши в Бразилію, вони знайшли Фернандінью, Косту, Вілліана й інших, за яких потім виручили кругленьку суму. Згодом ситуація змінилася. Хоча молоді гравці, котрих зараз підпускають до основи, це теж їхніх рук справа. Проте більше таких кадрових надбань не буде. Хоча не варто панікувати. Гірше, ніж у інших клубах, не буде.

Ніколи про це думаю. Та зараз припускаю, що зустріч завершиться з рахунком 1:1.

— Повернімося все ж таки до шансів «Шахтаря» в Лізі Європи.

— На даний момент у складі «Гірників» удосталь досвідчених футболістів. Це відкриває перспективу пройти «Шальке». Сказати, що легко, не можу. Сказати, що складно, — теж. У німців перевага лише в тому, що вони гратимуть удома. Натомість у Луческу в розпорядженні є виконавці, котрі вміють здобувати необхідний результат. Несправедливо буде з мого боку заявляти, що в українців зовсім немає шансів. Тим паче, немає причин для паніки. Вірю, що наша команда пройде далі.

— Як гадаєте, матч буде результативним?

— Ні. Буде мінімальна кількість голів.

— А який буде рахунок?

— Ніколи про це думаю. Та зараз припускаю, що зустріч завершиться з рахунком 1:1. Уболіватимемо за «Шахтар».

Ординар: Програш
Ліга Європи. 1/16 фіналу. Матч-відповідь
20:00/25 лют
«Шальке» - «Шахтар»
Ця ставка пройде?
Проголосувало 2 людей
Пройде 50%
Не пройде 50%
Пройде
Не пройде
Знайшли помилку?Повідомте про неї
Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі