Інтерв’ю-прогноз. Олександр Бєлєнький: «Практично переконаний в перемозі Кличка, швидше за все, нокаутом у другій половині бою»
– Довго чекали чергового бою Володимира Кличка. І ось нарешті. Що можете сказати про його суперника – Тайсона Ф’юрі, чи дійсно це серйозний опонент?
– Вважаю, що у Ф’юрі шансів на перемогу більше, ніж у будь-якого з останніх суперників Кличка. По-перше, тому що Ф’юрі дуже великий, один з двох-трьох суперників Кличка за кар’єру, який вище Володимира, 206 см. Ф’юрі – відносно непоганий боксер, він важкий, і він дуже мотивований, дуже. Ф’юрі спалив всі мости за собою. Він зараз перебуває в становищі – пан або пропав. Йому треба вистрибувати з штанів, інакше його не зрозуміють. У цьому плані він небезпечний. Вся ця ситуація робить його небезпечним, йому нікуди відступати. Це не той випадок, коли провів бій з Кличком, пару раз потрапив, програв, але молодець. Він сам зробив так, що його вболівальники чекають від нього тільки перемоги.
– Чому так склалося, що промоутери Ф’юрі не знайшли можливість влаштувати цей бій у Великобританії? Протистояння касове, і можна було б знайти хороші варіанти.
– Був конкурс заявок. Заявка була більша у Кличка. І я думаю, що з цим усе пов’язано.
– Але чому ж британці її не стали перебивати?
– Я цілком припускаю, що промоутери Ф’юрі вірять у його перемогу менше, ніж він сам. І саме тому вони не бачили сенсу витрачати дуже великі гроші, щоб виграти заявку за будь-яку ціну. Не стали б вони за будь-яку ціну забирати бій собі.
– Тобто вони розуміли, що не зможуть відбити? Адже можна було б величезний футбольний стадіон зібрати під цю справу.
– Абсолютно вірно. Можна було влаштувати на стадіоні. Але бокс так влаштований, що, дійсно, тільки проведення бою на великому стадіоні може дати хоч якийсь прибуток відносно того, що дає телебачення. Основна ставка – це телебачення. А британське телебачення дало б одну і ту ж суму, незалежно від того, де б бій проходив. Думаю, що це зіграло свою роль.
– А для самого бою, для його результату є різниця, де він пройде – у Великобританії чи Німеччині?
– Результат бою не залежить від того, де він буде проходити. Абсолютно божевільний десант англійських уболівальників висадиться в Німеччині. Це я вже побачив на бою Володимира Кличка з Девідом Хеєм. Абсолютно божевільний британський десант. Тоді ж бій був на футбольному стадіоні в Гамбурзі. Не знаю, скільки там було англійців. Відсотків 10-15. Але репетували вони голосніше, ніж 85 відсотків німців. Там така бригада приїхала. У мене досі у вухах стоїть цей божевільний хор. Але треба сказати, що британські вболівальники – дуже жорсткі. Вони жорсткі за ставленням до своїх. Вони не пробачають нестачі сміливості. Коли їм здалося, що Хей злякався, вони тут же почали гудіти. У Хея Hayemaker прізвисько, так от британці почали кричати йому: «Геймейкер». Ось такі британці.
Так що Ф’юрі може не відчути, що він у гостях. Ця публіка класно вміє підтримувати. Боксерська британська публіка не влаштовувала скандалів, хоча там були такі хлопці, явно з єдиноборств. Величезні лоби. Але нікого вони не били, не кривдили, тільки кричали як різані. Варто ще додати, що Ф’юрі ірландець, і не просто ірландець, а він з ірландських мандрівників. Це ірландці, що ведуть циганський спосіб життя. Домішка циганської крові у них мінімальна. Зовні вони такі ж, як ірландці. Вони з’явилися ще до того, як на британських островах з’явилися справжні цигани. Тобто якась частина ірландців завжди вела бродячий спосіб життя. Я кілька матеріалів про це написав. Все це, насправді, було показано в «Великому куші» Гая Річі. Всі сміялися, запитуючи, де знайшли такого цигана, як Бред Пітт. А він таки не циган у нашому розумінні цього слова. Він ось такий ірландський мандрівник. І людей із зовнішністю Бреда Пітта там скільки завгодно. І у всіх ірландські імена. Так що обстановка на майбутньому бою буде божевільною. Приїдуть всякі чаклуни. Я дуже шкодую, що не зможу побувати в Дюссельдорфі.
– Рекорд Ф’юрі ідеальний: суцільні перемоги. Але, якщо придивитися, у нього ж не було серйозних суперників. Можна виділити дві перемоги над Чисорою, який є хорошим боксером, але не володіє ударом.
– Все правильно ви говорите. Крім Чісори начебто і не було нікого. Був ще Каннінгем, який зміг перевернути Ф’юрі, але потім сам ліг. Але Каннінгем ж колишній круйзер. Очевидно, що Ф’юрі берегли. Його берегли під бій з Кличком. Ось добереглись. Подивимося. Я оцінюю його шанси в 10-20 відсотків. Що я сюди включаю – щасливий удар, який завжди може трапитися. Травму Кличко може отримати. Такі ось речі. Випадковості, які зустрічаються в боксі.
– Чи була насправді та травма Володимира Кличка, через яку перенесли бій? Або Володимир просто вирішив додати собі часу на підготовку?
– Готовий дати підписку кров’ю. Даю голову на відсіч, що цей перенос не був запланований. Я був у курсі ситуації. Я їздив до Києва в кінці серпня на бій Усика. І тоді Віталій Кличко страшно турбувався, що брат в занадто виснажливій манері проводить тренування. Турбувався щодо того, що Володі вже не 20 років, а 39, і організм може давати збої. Він рвав спаринг-партнерів. Їх доводилося міняти кожні два тижні. І сама ця травма ікри могла трапитися де завгодно. Я отримав цю звістку раніше всіх. Отримав повідомлення із серії «дострибався Володя, говорили йому не рватися». Всі злились. Травма була викликана занадто великим бажанням Володі битися.
– Якби у Ф’юрі до Кличка були за плечима переможні бої з Такамом, Пересом або навіть Уайлдером, у нього було б більше шансів, ніж зараз?
– Якби ці бої були, ми б більше знали про Ф’юрі, і він би краще розумів свої можливості. Ми могли б говорити більш впевнено. Зараз ми гранично мало про нього знаємо. Та й він про себе нічого не знає. Ми тиждень тому з вами говорили перед боєм Варгаса з Міурою про те, що у Варгаса прекрасний рекорд, але він сам не дуже знає, що може показати. Ось так і вийшло. Драматургія у бою була приголомшлива. І Варгас в підсумку нокаутував суперника, хоча начисто програвав. Японець через власну дурість програв. І ось такі хлопці, у яких немає поразок, вони часом беруть своєю сміливістю, вистрілюють. І Ф’юрі це теж стосується. Вони впевнені у своїй непереможності, і тому можуть безстрашно піти вперед і виграти. Дуже багато що тримається на психіці.
– Ф’юрі на даний момент найнебезпечніший суперник для Кличка, або є хлопці, які небезпечніше?
– Я б сказав, що Уайлдер небезпечніше. Так мені здається. Хоча останній бій він слабко провів. І я непоганого думки про Дженнінгса, з яким свій останній бій провів Кличко. Я цілком допускаю, що він не слабкіший Уайлдера і Ф’юрі. Дженнінгс мені сподобався навіть в бою з Кличком. Він не самий б’ючий, але хороший боксер.
– А Повєткін за останній час не став цікавішим, небезпечнішим?
– Повєткін – молодець. Він абсолютно не зламався після тієї поразки від Кличка. І він може перемогти того ж Уайлдера. Поветкін став міцнішим на зламі, як писав Хемінгуей. Повєткін завжди був вольовою людиною, але зараз він в цьому плані піднявся. Крім того, у Повєткіна з’явився дуже хороший тренер з ЗФП, який зробив Олександра фізично здоровішим. Ну і з Кірпою він відмінні відносини налагодив.
– Скільки ще боїв може провести Володимир Кличко до завершення кар’єри?
– 2-3 бої, думаю, що не більше.
– Що стосується ставки на майбутній бій, який ваш вибір?
– Я практично переконаний, що переможе, звичайно ж, Кличко. Як? Або нокаутом у другій половині бою, або за очками. Але схиляюся, швидше, до нокауту. Припускаю, що Кличко здобуде перемогу з 7-го по 12-й раунд.
Дякуємо за Вашу допомогу!
Ми цінуємо Вашу пильність!
Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.
Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу