Що таке несприятливий вибір в ставках на спорт?

Рейтинг Букмекерів
Несприятливий вибір має місце на ринках, де покупці і продавці по-різному інформовані про якість відповідних товарів. Ця концепція була докладно описана у відомій науковій роботі Акерлофа The Market for Lemons («Ринок лимонів») щодо до ринку старих автомобілів. Акерлоф дійшов до висновку, що потенційні покупці не могли виявити різницю між якісними автомобілями, відомими як «персики», і низькоякісними «лимонами». З цього матеріалу ви дізнаєтеся, чому гравцям слід враховувати вплив несприятливого відбору перед розміщенням ставки.
невибір

Що таке несприятливий вибір в ставках на спорт?

Коли покупці менш інформовані про якість конкретного автомобіля в порівнянні з поточним власником цього автомобіля, вони не бажають купувати «персик» за справедливою ціною.

Це призводить до зниження ринкової вартості нижче рівня, необхідного для того, щоб власники «персиків» були зацікавлені в їх продажу. В результаті тільки власники «лимонів» з готовністю продають свій товар. Це може спровокувати обвал ринку.

Несприятливий вибір на ринках ставок

Інформаційна асиметрія лежить в основі будь-якого ринку ставок. За родом своєї діяльності букмекер, як правило, краще інформований про ймовірність якої-небудь події, ніж гравець.

Справа в тому, що букмекер отримує доступ до всієї інформації доступної на ринку через своїх клієнтів і таким чином бачить повну картину. У той час як доступ гравця до інформації більш обмежений.

Гравець стикається з так званою проблемою несприятливого вибору, оскільки володіє меншою кількістю інформації, ніж букмекер. Продавець (букмекер) має повне уявлення про справжню вартість ставки. В цьому випадку ставка нічим не відрізняється від покупки «лимонів» Акерлофа.

Спокуса знайти «персик» серед «лимонів» спонукає гравців продовжувати робити ставки

Чому ж ринки ставок все ще існують?

Згідно зі сценарієм Акерлофа, небажання власників «персиків» продавати свій товар може призвести до втрати покупцями довіри до ринку і, в підсумку, до повного обвалення ринку. Якщо ринок ставок має таку ж незбалансовану інформаційну структуру, чому ж тоді гравці просто не припиняють робити ставки?

На думку деяких експертів, це відбувається просто тому, що процес ставок носить ірраціональний характер через зайву самовпевненість гравців або тому, що задоволення, яке отримується гравцями, переважує їхні втрати.

Однак, як нам відомо, деякі гравці отримують прибуток. Тому, можливо, саме спокуса знайти «персик» серед «лимонів» спонукає гравців продовжувати робити ставки.

Застосування несприятливого вибору в процесі ставок

Звичайно, існують приклади застосування несприятливого вибору, коли гравці знають про те, що вони працюють на ринку «лимонів». Перед тим, як зробити ставку, подумайте про те, які моменти ви б врахували при купівлі вживаного автомобіля.

Або про те, навіщо купувати вживаний автомобіль, якщо продавець так сильно бажає продати його за цією ціною? Адже, врешті-решт, продавець знає більше про цей автомобіль. Аналогічним чином поставте собі питання, чому ви «купуєте» ставку, яку бажає продати вам букмекер, який має доступ до всієї інформації.

Чи володієте ви достатньою інформаційною перевагою для заповнення цього недоліку? Якщо ні, перш за все, повторно проаналізуйте причину розміщення ставки.

Що саме продають вам інформатори: «лимони» або «персики»?

На ринку «лимонів» здатність знаходити рідкісний «персик» є дуже важливою навичкою.

«При невичерпному попиті на точні прогнози кількість надійних постачальників дуже обмежена. Розрив між попитом і пропозицією дозволяє недобросовісним постачальникам заповнювати цю прогалину, обманюючи наївних покупців і вселяючи думку, що більше ніхто не запропонує нічого подібного».

В умовах ринку ставок ця тенденція дає можливість інформаторам різного рівня надійності пропонувати свої послуги. Як і в ситуації з автомобілями, розглянутої в роботі Акерлофа, можна стверджувати, що недобросовісні інформатори здатні витіснити надійних за допомогою зниження загальної якості прогнозів, доступних на ринку. І в підсумку всі провісники будуть вважатися ненадійними.

Саме тому так важливо проводити аналіз характеристик інформатора. Ринок вживаних автомобілів може ефективно функціонувати лише за умови перевірок стандартів і захисту прав споживачів, наприклад, у формі так званих «лимонних законів» (право покупця на відмову від товару впродовж гарантійного терміну в зв’язку зі встановленням дефекту товару).

Надійному інформатору необхідно знизити рівень інформаційної асиметрії між ним і гравцями шляхом розкриття даних про прибутковість ставок, щоб клієнти могли достовірно визначати «персики». В іншому випадку завжди є ймовірність, що такий інформатор поставляє на ринок «лимони».

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Сайт не підтверджено,
РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Ви будете перенаправлені на сайт
Бажаємо приємної гри!.
Перейти на сайт