Страховка пари до ₽1500 от БК GGBet.ru

Промокод: BR1500

Отримати бонус

Маржа букмекерів

Рейтинг Букмекерів
Маржа букмекерів, по суті, є комісією. Є у цього поняття і ще кілька значень. Але як її не називай, сенс залишиться незмінним: від кожного коефіцієнта букмекери забирають собі невелику частину. На цьому, власне, і тримається їхній бізнес. У різних букмекерських конторах вас може чекати різний розмір комісії. Зараз ми розглянемо, що ж таке маржа і як її правильно розраховувати.

2.1. Що таке маржа?

Якщо ви думаєте, що коефіцієнти, які пропонують нам букмекерські контори, демонструють нам істинний розклад сил, то ви праві лише частково. Так, букмекери пропонують нам розклади, близькі до реальності, але вони ніколи не запропонують вам коефіцієнт, який буде на сто відсотків відображати реальний стан справ. Кожен коефіцієнт трішки урізується. Так букмекери зводять свої ризики до мінімуму.

Так, букмекерські контори розраховують коефіцієнти, які будуть максимально наближеними до реальності. Але як їм бути у випадку, якщо розклад сил рівний – 50% на 50%? У таких ситуаціях вони, по суті, залишаться ні з чим, якщо запропонують на кожний з результатів коефіцієнт 2.00. І тут виразніше всього проявляється сенс маржі.

Від кожного «реального» коефіцієнта букмекери віднімають певний відсоток, який і називається маржею або комісією. Як вже було написано вище, це необхідно конторі для того, щоб залишитися у виграші при будь-якому результаті.

2.2. Стовідсотковий ринок

Ситуація, коли на подію пропонується коефіцієнт, що відображає його реальну ймовірність (наприклад, 2.00 на подію, з двома можливими результатами, з однаковою ймовірністю обох підсумків), називається «стовідсотковим ринком». Тобто вам пропонується справжня цінність результату. Але букмекери подібного ніколи не допустять. Адже у випадку, якщо кількість гравців, які поставили на кожний з результатів подібної події буде рівною, то букмекер не отримає прибутку. Для цього вводиться маржа. У реальному житті коефіцієнти на кожний з результатів будуть рівні, і будуть становити менше 2.00. Тобто букмекерські контори включають невелику комісію, щоб отримати гарантований прибуток.

2.3. Розрахунок маржі букмекера

Зараз ми на прикладі розглянемо, як правильно розрахувати букмекерську маржу. Насправді все дуже просто. У першу чергу нам необхідно перевести десяткові коефіцієнти в ймовірність події, виражену у відсотковому співвідношенні.

Приміром, у нас є коефіцієнт 1.75. Одиницю нам потрібно розділити на коефіцієнт. Таким чином ми визначимо, що ймовірність нашого події становить 0.57 або 57%.

Тепер проробляємо ті ж розрахунки з кожним коефіцієнтом матчу.

Для прикладу візьмемо футбольний матч «Спартак» – ЦСКА.

– Перемога «Спартака» оцінюється коефіцієнтом 3.80
– Перемога ЦСКА оцінюється коефіцієнтом 2.00
– Нічия оцінюється коефіцієнтом 3.40

Тепер переводимо ці коефіцієнти в ймовірності фіналів:

– Ймовірність перемоги «Спартака» = 1 / 3.80 = 0.263 або 26.3%
– Ймовірність перемоги ЦСКА = 1 / 2.00 = 0.5 або 50%
– Ймовірність нічиєї = 1 / 3.40 = 0.294 або 29.4%

У підсумку отримуємо 1.057, або 105.7%.

Тепер, виходячи з цього, розрахуємо маржу, яку встановив букмекер на даний матч. Вона обчислюється за наступною формулою:

(1 – 1 / 1.057) * 100 = (1 – 0.946) * 100 = 5.39%.

Отже, в нашому випадку маржа букмекера становитиме 5.39%. Залежно від букмекерів, а також від обраних подій, розмір маржі може змінюватися. Звичайно, ви навряд чи захочете виробляти подібні обчислення кожного разу, коли будете робити ставку. У цьому вам допоможе велика кількість онлайн калькуляторів, які зроблять всю роботу за вас. Однак розуміти концепцію розрахунку маржі досить важливо.

2.4. Висновок

Для чого, власне, ми все це розраховували? Якщо ви хочете стати успішним гравцем, то вам необхідно шукати найбільш цінні ставки. Тобто грати там, де закладена в коефіцієнти комісія букмекерів буде мінімальною. Так ви суттєво підвищите свій прибуток.

Головне, щоб ви відчули різницю. На перший погляд, відмінності між коефіцієнтами 1.85 і 1.90 немає. По суті, це всього лише 5 копійок з кожної гривні. Але на довгій дистанції ці 5 копійок можуть перетворитися в куди більш цікаві суми.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт