Страховка пари до ₽1500 от БК GGBet.ru

Промокод: BR1500

Отримати бонус

Що таке цінність ставки?

Рейтинг Букмекерів
Навіть якщо ви новачок в ставках на спорт, ви напевно чули від більш досвідчених гравців про такі поняття, як «цінність ставки» або «валуйні ставки» («value bets», англійською).

2.1. Що це таке?

Для успішної гри в букмекерських конторах необхідно зрозуміти, що таке цінність ставки. Цінна (валуйна) ставка виникає в ситуації, коли коефіцієнт букмекера на якусь подію є вищим, ніж реальна ймовірність події (коефіцієнт реальної ймовірності).

Розглянемо на прикладі тенісного матчу Новака Джоковича з його ідентичним клоном.

У тенісному матчі можливі два результати – перемога одного гравця або перемога іншого.

Ймовірність перемоги Новака Джоковича така ж, як і шанси його клона на перемогу. Тобто, по 50% ймовірності на кожного з них. Якщо перевести цей відсоток в десятковий коефіцієнт, то ми отримаємо коефіцієнт 2.00 на кожен з результатів. Тобто 100/50 = 2.00.

Тепер уявімо, що у нас є дві букмекерські контори. Букмекерська контора «Кицькин дім» пропонує поставити на справжнього Джоковича з коефіцієнтом 1.80, а букмекерська контора «12 стільців» пропонує поставити на нього з коефіцієнтом 2.20.

Припустимо, ми хочемо поставити на справжнього Джоковича. І який же з букмекерів нам пропонує «валуйну» ставку, з більшою цінністю? Ми можемо вирахувати це таким чином: ймовірність події (у відсотку) множимо на коефіцієнт і віднімаємо 100 (%).

Отже, букмекерська контора «Кицькин дім» пропонує коефіцієнт 1.80.

50% x 1.80 – 100% = -10%

Виходить, що букмекерська контора «Котячий будинок» пропонує нам ставку, яка поступається цінністю реальної ймовірності події. І це не валуйна ставка.

Букмекерська контора «12 стільців» запропонувала нам коефіцієнт 2.20.

50% x 2.20 – 100% = + 10%

Другий букмекер запропонував нам валуйну ставку, цінність якої на 10% вища, ніж припускає реальна ймовірність цієї події. Так що ставити варто саме тут.

2.2. Чому букмекер завжди виграє?

Наведена вище ситуація може зустрітися тільки в ідеальному світі. До нашої планети це не відноситься. Букмекер ніколи не виставить коефіцієнт, що вищий або дорівнює реальній (на його думку) ймовірності події. Він не благодійник – він заробляє гроші. Валуйні ставки в реальному світі – це ставки на результати, ймовірність яких букмекер недооцінив, а значить – запропонував більш високий коефіцієнт, ніж має бути.

Якщо повернутися до матчу Джоковича проти його точного клона, то реальна БК запропонує вам коефіцієнт 1.90 на Джоковича №1 і 1.90 на Джоковича №2, а то й менше.

Візьмемо наших Джоковичів. Приміром, букмекерська контора прийняла ставок на 100 $ на Джоковича №1 і таку ж суму – на Джоковича №2. Загалом було прийнято 200 $. Гравці рівні за силою, коефіцієнт однаковий на кожного – 1.90. Припустимо, справжній Новак вивихнув палець, і переміг його клон (Джокович №2). Букмекер розраховує ставки на Джоковича №2 з коефіцієнтом 1.90 – і виплачує 190 $ поставили на нього гравцям. Але прийняв-то він 200 $! Ця різниця – в даному випадку вона становить 10 $ – залишається букмекерові.

Ця сума – його комісія, також її називають маржею. Таким чином, букмекерська контора заробляє тим, що пропонує клієнтам ставки, цінність яких нижче актуальної.

Надалі ми розберемо концепцію букмекерського бізнесу більш детально.

2.3. Як визначити валуйність ставки?

Отже, у нас є футбольний матч, в якому коефіцієнт на перемогу «Шахтаря» дорівнює 3.00. Тобто, ймовірність перемоги цієї команди, на думку букмекера, складає 33.33%.

Тепер припустимо, що, на наше переконання, реальна ймовірність перемоги «Шахтаря» становить не 33.33%, а 40%! Тепер оцінимо валуйність ставки, виходячи з цього аналізу:

40% x 3.00 – 100% = 20%

Коефіцієнт цієї ставки досить високий, і якщо ви правильно оцінили ймовірність перемоги «Шахтаря», значить, ви знайшли відмінну валуйну ставку! З іншого боку, якщо, на вашу думку, ймовірність перемоги «Шахтаря» нижче заявлених букмекером 33,33%, тоді дана ставка не буде представляти реальної цінності. І робити її вам не варто.

2.4. Як знаходять валуйні ставки?

Якщо букмекери не збираються вказувати нам на валуйні ставки, де ж нам їх брати? Відповідь: проводити аналітичну роботу для визначення реальної ймовірності того чи іншого результату або читати прогнози на спорт, наприклад, від команди «Рейтингу Букмекерів». Але найвірніший шлях – це стежити за ринком. У більшості випадків падаючі коефіцієнти на той чи інший результат вказують на те, що збудеться саме він. Ваше завдання – знайти контору, яка «не пішла» за ринком і продовжує давати коефіцієнт суттєво вище ринкового.

Це – один із способів, яким користуються успішні гравці.

У наступних розділах ми детально розглянемо різні стратегії гри, які допоможуть вам знаходити валуйні ставки. На даному етапі важливо, щоб ви зрозуміли саму суть визначення цінної ставки – реальна ймовірність результату (обумовлена ​​вами) повинна бути вище, ніж та, яку відображає букмекерський коефіцієнт на цей результат.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт