Управління банком

Рейтинг Букмекерів

Успішного гравця характеризують дві речі: вміння знаходити цінні ставки і … вміння правильно розпоряджатися своїм банком – тобто сумою грошей, яку ви виділили для гри в букмекерській конторі і завели на рахунок (вона повинна бути завжди доступна). Багато гравців успішно визначають ставки підвищеної цінності в букмекерських конторах, навчившись оцінювати реальну ймовірність події. Але коли подібна ставка знайдена, як зрозуміти, яку суму вам потрібно на неї поставити, щоб захистити свій банк?

 

3.1. Який оптимальний банк?

Сума банку не важлива. Починайте з суми, якою ви не боїтеся ризикувати. І пам’ятайте, ніколи не беріть гроші в борг, щоб зробити ставку.

3.2. Яку суму ставити?

У грі на Букмекера є чимало фінансових стратегій, з різними сумами ставок.

Засвоївши наші уроки, ви опануєте ази банк-менеджменту та основні стратегії, що використовуються для управління капіталом, який ви виділили на ставки.

3.3. Ставки на постійний відсоток від банку

Одна зі стратегій – постійно ставити однаковий відсоток вашого банку. Так ви зможете уберегтися від швидкого програшу всієї наявної суми у разі «чорної смуги». Чому? Тому що при кожному програші банк буде зменшуватися, а з ним – і сума наступної ставки (адже ставимо ми відсоток). Звісно, при тривалій серії програшів ви все одно сильно втратите і ставити будете порівняно невеликі суми.

Тому важливо визначати суму ставки, враховуючи виставлений букмекером коефіцієнт. Логічно припустити, що ставки на коефіцієнти 2.50 і 4.00 повинні бути різними.

Крім того, якщо ви поставите з однаковим коефіцієнтом 1.70 на фаворитів у трьох різних матчах, чи означає це, що в кожному ймовірність перемоги команди однакова? Швидше за все, це не так. Але при цьому ви поставите однаковий відсоток банку на ці результати …

Так що стратегія «фіксованого відсотка» хоч і пропонує непоганий спосіб управління банком, але має значний недолік: вона не враховує коефіцієнт і цінність ставки. І рано чи пізно це може призвести до втрати наявних у вас грошей.

3.4. Оцінка коефіцієнтів

Цей метод схожий на стратегію з постійним відсотком, але при розрахунку суми ставки тут враховується величина коефіцієнту, з яким ми цю ставку збираємося робити.

Отже, ви вирішили ставити так, щоб ваша прибуток завжди становив 5% від вашого банку, і виділили для гри 1000 $, тобто кожна ставка повинна приносити 50 $.

На коефіцієнт 2.00 ви для цього поставите 50 $, але при ставці на коефіцієнт 11.00 сума має бути іншою. Вона скоротиться до 5 $. Як вирахувати потрібну суму ставки?

Таким чином: суму банку множимо на відсоток від банку, якому повинен дорівнювати прибуток (що складає 5%, у нашому випадку), в десятковому форматі, і результат ділимо на різницю коефіцієнта й одиниці (1).

Отримуємо ставку:

(1000 $ * 0,05) / (11.00 – 1) = 5 $

Ця стратегія справно працює, якщо ставити з високими коефіцієнтами. Але що робити, якщо ми хочемо поставити на фаворита з дуже низьким коефіцієнтом? Нам доведеться ризикувати великими сумами, а при коефіцієнті 1.05 – всім банком відразу.

Чи розумно ризикувати всім або майже всім на відверто низьких коефіцієнтах? Не дуже. Отже ця стратегія дозволяє ефективно ставити не на будь-який коефіцієнт.

3.5. Критерій Келлі

Хоч у даного методу є противники, проте він перевірений часом, бо відомий з 50-х років минулого століття. Цей метод бере до розрахунку і реальну (розраховану вами) ймовірність результату, і букмекерський коефіцієнт на цей результат.

Тобто, цей метод пропонує вам вибирати суму ставки, спираючись, за великим рахунком, на те, яка валуйність ставки. Разом з тим, ви повинні вміти максимально точно розрахувати реальну ймовірність результату, проаналізувавши гру команд в недавніх матчах, склади на очну зустріч і т.д.

Валуйність ставки, як ми вже знаємо, розраховується шляхом множення відсотка «вашої» ймовірності результату на коефіцієнт з подальшим вирахуванням 100 (%) з отриманого.

За довгий час з’явилося кілька різновидів використання критерію Келлі. Вони постійно поліпшуються і видозмінюються. Але основні принципи залишаються незмінними.

3.6. Повний Келлі

Незважаючи на те, що цей метод перевірений часом, він може легко спустошити ваш банк. Приміром, розрахунки за критерієм Келлі в певних випадках можуть визначити для вас суму ставки, яка дорівнює половині вашого банку. Критерій Келлі варто використовувати тільки з валуйними ставками.

Відсоток від банку, який вам слід поставити, обчислюється за цим методом так: валуйність обраної вами ставки ділиться на різницю коефіцієнта і одиниці.

Тобто, якщо ви оцінюєте ймовірність результату в 40%, а коефіцієнт букмекера складає 3.00, при банку в 1000 $, то відсоток від банку для ставки обчислюється так:

(3.00 x 0.4 – 1) / (3.00 – 1) = 0.1 (10%)

Виходить, що на дану подію з запропонованим коефіцієнтом вам необхідно ставити 10% від вашого банку, тобто від 1000 $, що в нашому випадку становить 100 $.

Увага: якщо валуйність ставки негативна, результат формули також буде негативним, тому критерій Келлі використовується тільки якщо визначена вами ймовірність події є вищою, ніж її ймовірність за оцінкою букмекера.

3.7. «Частковий» Келлі

Цей різновид використання критерію Келлі вигадали обережні гравці, тут рекомендований відсоток ставки обчислюється не в залежності від величини банку, а від суми, отриманої за методом повного Келлі. Якщо взяти приклад вище – відсоток від 100 $. Ця частина може становити 50%, 25% або менше. Все залежить від того, наскільки ви впевнені в ставці.

Хоча може здатися, що поділ певної за повним Келлі суми ставки буде лише зменшувати ваші виграші, на практиці це ефективніша стратегія в довгостроковій перспективі, ніж використання стратегії повного Келлі.

3.8. «Постійний» Келлі

Метод той же, що і при повному Келлі. З тією різницею, що в цьому випадку для ставки ви берете відсоток не від залишку вашого банку, а від певної незмінної суми.

Наприклад, від початкової суми банку.

Припустимо, ваш банк спочатку становив 1000 $ і згодом збільшився вдвічі. Рекомендована ставка за повним Келлі дорівнює 15%. Ви вираховуєте ці 15% не з поточного банку (2000 $), а від того, який у вас був спочатку. І так щоразу.

3.9. Ставки на паралельні події

Один з недоліків використання повного Келлі проявляється в ситуації, коли вам не вистачає банку, щоб поставити на кілька подій, які проходять паралельно.

Припустимо, є п’ять матчів, які починаються одночасно.

Рекомендовані відсотки ставки на кожен з них є такими:

– Подія # 1 – 25%
– Подія # 2 – 35%
– Подія # 3 – 15%
– Подія # 4 – 40%
– Подія # 5 – 10%

У підсумку виходить, що вам рекомендовано поставити 125% від вашого банку, а зробити це неможливо. Самі розумієте, чому. Єдине рішення – пропорційно урізати суми ставок, щоб отримати разом 100% або меншу частку.

Незручність полягає в тому, що, по-перше, ставити весь свій банк на ці п’ять подій нерозумно, адже кожну з них може програти – і вашого банку немає. По-друге, ви перекручуєте рекомендований за методом критерію Келлі відсоток.

Єдиний спосіб оминути дану проблему – використовувати «частковий» Келлі. І тоді неважливо, на яку кількість подій ви збираєтеся ставити одночасно. У цьому випадку сума ваших ставок не перевищить суму вашого банку. Але, знову ж, бувають дні, коли можна поставити і на 10 подій, і на 20, і на 30. І тоді не допоможе і цей метод.

3.10. Отже, що ми пропонуємо?

Використовуйте метод «часткового» Келлі з частиною в 10% від ставки, розрахованої за методом повного Келлі. Ця стратегія допоможе вам захистити банк і залишить вам простір для маневрування. Ви зможете практично не обмежувати кількість паралельних ставок.

Наведемо приклад. Ваш банк складає 5000 $, ви ставите на перемогу команди з коефіцієнтом 2.60, при цьому ймовірність перемоги, по-вашому, становить 50%.

Розмір ставки за запропонованим нами методом обчислюється за такою формулою: (ваш банк x постійний відсоток) x (валуйність ставки / (коефіцієнт ставки – 1))

Тобто: (5000 x 0.1) x ((2.60 x 0.5 – 1) / (2.60 – 1)) = 93.75 $

3.11. Спробуйте самі

В даний час є чимало стратегій, які регулюють суму ставки. Але прийнято вважати, що стратегія критерію Келлі, зокрема часткового Келлі, є кращою. Вона бере в розрахунок і цінність ставки, і ймовірність результату. І на основі всього цього рекомендує адекватну суму для вашої ставки.

Використовуючи її, ви уникнете великих ризиків.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?