Знайомство з коефіцієнтами

Рейтинг Букмекерів

Перш ніж познайомитися з коефіцієнтами, давайте розберемося з концепцією ймовірності.

1.1. Імовірність

Імовірність прийнято виражати в процентному співвідношенні.

Розглянемо на прикладі гральних костей. Коли ви кидаєте кубики, шанс того, що випаде та чи інша сторона кубика, становить один з шести. Імовірність того, що вам випаде будь-яке з шести чисел на гранях гральної кістки, – однакові. У процентному співвідношенні ймовірність випадання кожної з граней дорівнює 16,66%.

Ви вже могли зрозуміти, що для підрахунку цієї ймовірності слід поділити 100% на кількість очікуваних подій. Тобто, на шість (граней гральної кістки) в нашому випадку.

1.2. Коефіцієнти

Десятковий коефіцієнт – це альтернативний, більш зручний і доступний спосіб позначення вірогідності результату. Він популярний, оскільки його легко вираховувати.

Замість того щоб говорити про те, що ймовірність того чи іншого події дорівнює скількох-то відсотками, вказують десяткову дріб – коефіцієнт, що відповідає цього шансу.

Розглянемо, як трансформувати шанси з процентного співвідношення в коефіцієнти.

Приміром, якщо ви вважаєте, що ймовірність перемоги «Дніпра» у матчі УПЛ становить 80%, як десяткового коефіцієнта шанси будуть виглядати таким чином:

100% / 80% = 1.25

Подібні коефіцієнти називаються десятковими або європейськими, вони особливо популярні в СНД. На кожен поставлений вами гривань в разі перемоги вам повернеться 1.25 гривень. Відповідно, чистий прибуток складе 25 копійок з кожної гривні. Щоб вирахувати чистий прибуток, відніміть від виручки за ставкою (1.25 гри.) суму ставки (1 грн.).

Щоб перевести десятковий коефіцієнт в відсоток ймовірності, потрібно одиницю поділити на цей коефіцієнт і помножити отримане на 100 (відсотків). Приклад: 1 / 2,45 * 100% = 40,81%

1.3. Дробові коефіцієнти

Дробові коефіцієнти – ще один різновид позначення вірогідності результату. Вона користується популярністю в Британії та деяких інших країнах, низки великих онлайн-букмекерів демонструють цей вид коефіцієнтів за замовчуванням.

Якщо використовувати попередній приклад, то десятковий коефіцієнт 1.25 в дробовому позначенні становитиме 4/16 (або 1/4, або 0.25 / 1). Одержуване при розподілі чисельника на знаменник – це коефіцієнт, на який множиться ставка, щоб дізнатися чистий прибуток. У нашому випадку – 0.25. Тобто, поставивши 10 $ з коефіцієнтом 4/16 і вигравши, ви отримаєте 2.5 $ чистого прибутку (10 $ x 0.25) та суму ставки 10 $ назад.

Багато помиляються, вважаючи, що десятковий коефіцієнт 1.25 повинен дорівнювати дробовому 1.25 / 1. Це не так. Дробовий коефіцієнт використовується для розрахунку суми вашого чистого прибутку, а не загальної суми повернення. Як читати дробовий коефіцієнт? Знаменник – кількість одиниць, яку вам необхідно поставити, щоб виграти кількість одиниць, вказану в чисельнику. Приміром, коефіцієнт 4/16 читається, як чотири до шістнадцяти і означає, що вам треба поставити на цей коефіцієнт 16 $, щоб виграти 4 $.

Подібне позначення коефіцієнтів втрачає популярність навіть у Британії – десятковий коефіцієнт набагато зручніший. Особливо, якщо ми говоримо про ймовірності фіналів.

Щоб перевести дробовий коефіцієнт в десятковий, досить розділити чисельник на знаменник (для коефіцієнта 4/16 потрібно розділити 4 на 16) і додати одиницю. Тобто:

4/16 + 1 = 1.25

Крім того, для отримання десяткового коефіцієнта з дрібного можна додати чисельник до знаменника і поділити суму на значення знаменника: (4 + 16) / 16 = 1.25

1.4. Американські коефіцієнти

Американські коефіцієнти європейцеві здадуться куди більш заплутаними, ніж дробові.Почнемо з того, що вони бувають позитивними або негативними. Приміром, +250 і -250. Їх значення – завжди не менше 100. Вони показують, скільки ви повинні поставити, щоб отримати чистий прибуток у 100 $; або скільки ви виграєте, якщо поставите 100 $.Негативні американські коефіцієнти показують, яку суму ви повинні поставити, щоб отримати чистий прибуток у розмірі 100 $. Тобто, якщо на команду стоїть коефіцієнт -250, це означає, що ви повинні поставити 250 $, щоб отримати чистий прибуток у 100 $.

Розглянемо на прикладі, як перевести американський коефіцієнт в десятковий.

Припустимо, у нас є коефіцієнт -250. Треба поділити 100 на 250 і додати 1:

100/250 + 1 = 1.40

Позитивні амер. коефіцієнти показують, який виграш ви отримаєте, якщо зробите ставку в розмірі 100 $. Наприклад, якщо на перемогу команди стоїть коефіцієнт +250, це означає, що ваш виграш складе 250 $, якщо ви поставите на цей результат 100 $.

Щоб перевести його в десятковий коефіцієнт, треба поділити 250 на 100 і додати 1:

250/100 + 1 = 3.50

1.5. Передбачена ймовірність

Як ви вже зрозуміли, коефіцієнти відображають передбачену букмекером ймовірність події. Ви повинні вміти вираховувати її, щоб розуміти цінність тієї чи іншої ставки.Отже, як нам розрахувати ймовірність події за наявним коефіцієнтом? Для цього необхідно 100% розділити на коефіцієнт. Тобто, 100% ділимо на 1.25, отримуємо 80%.

1.6. Вибір вигляду відображення коефіцієнта

Більшість онлайн-букмекерів пропонують вибрати вид, в якому будуть відображатися коефіцієнти. Виберіть той, який вам найбільш зручний і зрозумілий – оскільки ви повинні розуміти, яку ймовірність відображає той чи інший коефіцієнт. Це важливо для успішної гри в букмекерській конторі. Це – основа основ. Всі засвоїли? Підемо далі!

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 1
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Новая версия

Предлагаем попробовать Вам версию сайта для игроков из Украины на русском языке:

Русские и украинские эксперты на одном сайте
Рейтинг БК специально для
Украины
Доступ ко всем БК
Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?