Як букмекери встановлюють коефіцієнти

Рейтинг Букмекерів

Для прибутковості бізнесу букмекерами дуже важливо правильно встановлювати коефіцієнти на ту чи іншу подію. У цьому і полягає ключ до їх успіху.

2.1. Перевага букмекерів

Як ми вже розібралися в попередньому параграфі, всі букмекери, встановлюючи ставки, не забувають про маржі (або комісії). Приміром, на матчі чемпіонату України з футболу, який є досить популярним серед україномовних гравців, маржа навряд чи коли-небудь буде вище семи відсотків. Адже багато результатів досить просто оцінити.

А ось, наприклад, на непопулярні події маржа може досягати і 20-ти відсотків. Робиться це для того, щоб не дати суттєвої переваги гравцям, які добре розбираються в даному предметі.

Букмекер ніколи не запропонує вам ідеальну ставку. У першу чергу він буде зацікавлений у своєму прибутку. В іншому випадку, його бізнес перестане бути успішним вже досить скоро.

Крім того, букмекерські контори залишають за собою право встановлювати ліміти на суми ставок, максимальні коефіцієнти в експресах і максимальні суми можливих виграшів.

2.2. Практичне застосування маржі

Перш ніж встановити коефіцієнт, букмекер оцінить реальну ймовірність події в процентному співвідношенні. Після цього до отриманих результатів буде додана маржа.

Розглянемо це на прикладі футбольного матчу.

Грають «Шахтар» і «Динамо». Букмекери в першу чергу оцінять у відсотках ймовірність кожного з трьох підсумків даного матчу: перемога «Шахтаря», нічия і перемога «Динамо».

Припустимо, у них вийшли такі варіанти:

– Перемога «Шахтаря» – 30% – нічия – 20% – перемога «Динамо» – 50%

У сумі ми отримуємо 100%.

Враховуючи, що чемпіонат України добре знайомий українським уболівальникам, більше того, цей матч – один з ключових у першості, ставок буде багато, на нього встановлюється не найвища маржа – 7%. Після цього ймовірності підвищуються таким чином:

– Перемога «Шахтаря» – 32,1% (коефіцієнт 3.11) – нічия – 21,4% (коефіцієнт 4.67) – перемога «Динамо» – 53,5% (коефіцієнт 1.86)

У сумі ми отримуємо 107%.

Хоча перемога «Динамо» в даному матчі на перший погляд суттєво ймовірніша, багато гравців, як правило, люблять ризикувати і ставити на непопулярні результати. Букмекер ж упевнений, що всі коефіцієнти, з його точки зору, встановлені правильно. І він залишиться як мінімум не в програші. Якщо так і є, цей бізнес буде приносити йому прибуток.

Саме з цієї причини дуже важливо звертати увагу на букмекерську маржу. Якщо вона в матчах популярних ліг складає більше п’яти відсотків, вам краще пошукати потрібні коефіцієнти де-небудь іще. Зате якщо на непопулярні події маржа становить 10%, можете сміливо грати.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Новая версия

Предлагаем попробовать Вам версию сайта для игроков из Украины на русском языке:

Русские и украинские эксперты на одном сайте
Рейтинг БК специально для
Украины
Доступ ко всем БК
Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?