Комітет з етики буде стежити за останніми турами в нижчих лігах

Гончар Тарас

На сайті ПФЛ розмістили відкритий лист від Комітету з питань етики та чесної гри, Контрольно-дисциплінарного комітету ФФУ та адміністрації Професіональної футбольної ліги України, які звернулися до усіх учасників змагань, гравців та арбітрів задля налагодження тісної співпраці щодо протидії матчів з фіксованими результатами.

Комітет з етики буде стежити за останніми турами в нижчих лігах

«Фінальна частина є особливо небезпечною з огляду на дотримання принципів Fair Play, оскільки несе в собі великі ризики впливу на результати матчів як з метою фінансової вигоди, так і з мотивів покращення турнірного становища команд», – йдеться у відкритому листі.

За словами комітетів ФФУ, у попередніх турах чемпіонатів першої та другої ліг були фіксовані випадки, що свідчать про можливий договірний характер окремих матчів. Отож йтиме робота, щоби, незважаючи на можливі домовленості команд або окремих гравців, чемпіонат закінчився за принципами спортивної боротьби. Органи футбольного правосуддя готові реагувати на будь-які факти та повідомлення, що надходять до комітетів, навіть у анонімному порядку.

«Усі матчі пильно відслідковуватимуться представниками обох комітетів, а у випадку виявлення підозр щодо дотримання командами нечесної спортивної боротьби органи здійснення футбольного правосуддя одразу починатимуть розслідування даних фактів, а відповідна інформація надсилатиметься до правоохоронних органів», – наголошено у зверненні.

Крім того, члени Комітету з етики та чесної гри, а також Контрольно-дисциплінарного комітету ФФУ відвідуватимуть матчі останніх турів чемпіонатів Першої та Другої ліг з метою моніторингу дотримання учасниками змагань принципів чесної гри і недопущення випадків організації договірних матчів.

Нагадаємо, що лише останнім часом «Рейтинг Букмекерів» інформував про два підозрілих матчі, об’єм ринку на біржі ставок яких склали значні суми: «Тернопіль» – «Скала» ($70 000) та «Скала» – «Суми» ($62 000). Щодо останнього матчу Франческо Баранка у ексклюзивному коментарі «РБ» заявив, що ФФУ відкриє справу. Втім, «Скала» просить надати докази нечесної гри футболістів у матчі з «Сумами» або вибачення від голови Комітету з етики та чесної гри.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?