Команда на ходу – ставити чи ні?

Рейтинг Букмекерів

Існує думка, що якщо команда в хорошій формі (виграла останні 3-4 домашні матчі), а суперник – навпаки (за останні гостьові ігри були одні поразки і нічиї з аутсайдерами), то треба ставити на першу команду. Інтуїтивно здається, що така ставка очевидний вірняк.

3vYk9KiPvLw

Команда на ходу – ставити чи ні?

Як же відбувається все насправді? Проведемо найпростіший статистичний аналіз на прикладі англійської Прем’єр-ліги. Я взяв всі матчі починаючи з сезону-2010/11.

Зробимо так: візьмемо матчі однієї категорії (наприклад, топ-6 вдома – проти аутсайдерів) і подивимося, як за останні 9 років закінчувалися такі матчі в двох ситуаціях:

  • господарі в хорошій формі, а гості в поганій;
  • господарі забуксували, а аутсайдер почав вибиратися з дна таблиці.

Якщо наше припущення правильне, то в першому випадку господарі повинні вигравати частіше, ніж у другому.

Для ілюстрації наведу 2 матчі (іл. 1)

У 1-му рядку розглядаються матчі (з лініями), в наступних рядках останні 5 матчів вдома/в гостях для кожної команди.
За ідеєю, здається, що в матчах зліва (таких як «Арсенал» – «Сандерленд») ймовірність перемоги повинна бути меншою, ніж в матчах справа. Та й лінія на це натякає.

Що ж відбувається насправді?

На ілюстрації 2 відображаються матчі, розбиті на дві категорії. Показник, який вказує на співвідношення форми господарів/гостей на день матчу, зафарбований коричневим кольором.

У лівій групі – матчі, де цей показник нижчий, в правій, де він вищий, тобто господарі у відмінній формі, а гості з тріском програють всім підряд.

Ілюстрація 2

Те, що групи розбиті правильно, можна подивитися і за лініями на матч. У лівій групі кількість матчів, де фора господарів (-2) і вища 53,8%, а у правій – 62%. А підсумок вийшов такий: у лівій групи відсоток перемог – 86,2%, у правій- 73%.

Звідси випливає досить цікавий висновок: співвідношення форм команд не тільки не впливає на ймовірність перемоги, а скоріше навіть впливає обернено пропорційно

Хтось скаже, що 150 матчів – це не показник. Але справа в тому, що така закономірність спостерігається упродовж усіх 9 років в кожному сезоні і майже для всіх пар суперників (середняк-середняк, аутсайдер-топ-6, середняк -топ-6 і т.д).

Так що є над чим замислитися!

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?
Сайт «» не підтверджена,
РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Ви будете перенаправлені на сайт
Бажаємо приємної гри!.
Перейти на сайт