Голова ATP: за 8 років ми виявили 18 договірних матчів в тенісі

Рейтинг Букмекерів

Голова Асоціації тенісистів-професіоналів (ATP) Кріс Кермод заявив, що провідні тенісні організації вирішили створити додаткову незалежну антикорупційну групу, яка займеться боротьбою з договірними матчами в цьому виді спорту.

Крис Кермод привел удручающую статистику борьбы с договорными матчами в профессиональном теннисе

Кріс Кермод навів сумну статистику боротьби з договірними матчами в професійному тенісі

У створенні нової структури крім ATP бере участь Жіноча тенісна асоціація (WTA), Міжнародна федерація тенісу (ITF), а також представники всіх чотирьох турнірів Великого шолома.

Антикорупційна група займеться перевіркою роботи організації Tennis Integrity Unit (TIU), що відповідає за боротьбу з договірними матчами в тенісі, повідомляє Sky News. За словами Кермода, з моменту свого створення в 2008 році TIU виявила 18 договірних матчів, а шість з викритих у нечесній грі тенісистів були дискваліфіковані довічно.

До ефективності дій TIU з’явилося багато питань на тлі скандалу, що розгорівся після того, як видання BBC і Buzzfeed повідомили, що провели розслідування за результатами якого з’ясували імена 16 тенісистів, що грають договірні матчі. Причому вісім з цих спортсменів беруть участь на нинішньому турнірі Великого шолома Australian Open.

За 8 років роботи TIU виявила 18 договірних матчів, а шість з викритих у нечесній грі тенісистів були дискваліфіковані довічно.

Керівництво тенісних організацій та створену ними TIU звинуватили у бездіяльності. Представники букмекерських компаній підтвердили, що щорічно подають сигнали про сотні договірних матчів в тенісі, але безрезультатно. Лише в окремих випадках тенісні боси вирішуються проводити розслідування, за результатами яких якщо і виносять покарання, то під них підпадають невідомі нікому тенісисти з самих низів рейтингу на кшталт 868-й ракетки світу Олександра Якуповича.

При цьому європейська організація ESSA, що займається боротьбою з договірними матчами в професійному спорті, стверджує, що 65% «договорняків» припадає на тенісні матчі. Наприклад, у першому півріччі 2015 організація інформувала про 195 можливих договірних матчаів, 123 з яких були зіграні тенісистами.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?