Франческо Баранка: «Цього тижня перші справи будуть передані до КДК»

Тарас Гончар
Голова Комітету з питань етики та чесної гри Франческо Баранка розповів про перебіг боротьби проти матчів із фіксованими результатами в України в інтерв’ю Роману Бебеху.
DD69DFB86CA1B1C0DADB1164B9BA7492884271C9D54F318D1A-pimgpsh_fullsize_distr

Франческо Баранка розповів про процес очищення українського футболу

Про роботу Комітету етики та чесної гри

— Цього тижня перші справи будуть передані з мого комітету до КДК. Я не знаю, що вони вирішать. Але розгляд справ там – це вже певний результат. Стосовно часу, то правильно говорити, що я почав роботу з квітня минулого року, коли було підписано контракт. Він у мене, до речі, на один рік. Федерація пропонувала на більший термін, але я ініціював саме такий, щоб через рік сісти і все проаналізувати. Якщо не буду задоволений результатами, я не продовжу співпрацю.

Для мене результат – це те, що ми змогли обмежити збір інформації на чемпіонат 19-річних. Ми припинили ставки на ці змагання. Є багато інформації, яку я поки розкривати не можу. В середині відбувається багато процесів, але про них зарано говорити.

Українська федерація –  єдина в світі, яка відслідковує матчі Кубку, чемпіонату 19-річних, молодіжних команд U-21, УПЛ, першої та другої ліг та товариські матчі. УЄФА надає сервіс по моніторингу лише за матчами УПЛ, першої ліги та Кубку.  Зараз ми маємо 73 підозрілих матчі з квітня і донині. Система, яка була до мого приходу, побачила лише 7 матчів.

Про членів експертної комісії

— Була ідея запросити Франческо Тотті. Інший член експертної комісії Сімоне Фаріна говорив з ним, але Тотті сказав, що дуже зайнятий. Я уважно відбирав кожного. Наприклад, Фаріна – це мій друг, з яким ми працювали разом на одному проекті. Він представник ФІФА у питаннях матчів з фіксованих результатом.

Уявіть: Сімоне був першою людиною у світі, яка прийшла у поліцію та сказала, що його хочуть залучити до договірного матчу. Для багатьох з цих людей це новий досвід. Вони самі захотіли себе спробувати. До речі, вони працюють без грошей.

У нас дуже серйозна команда експертів. Є людина, яка виступала зі сторони обвинувачування у справі Антоніо Конте. Вони розуміють, що для іміджу це дуже непогана робота.

Про матч «Іллічівець» – «Гірняк-Спорт»

— Хочу запевнити усіх, що ця справа не буде забута і вона буде в КДК. Ми готуємо матеріали по цій грі. Через три тижні, я думаю, передамо цю справу у КДК.

Хочу зазначити, що по «Маріуполю» у нас не один матч, а цілих три. Окрім матчу з «Гірником», є товариський поєдинок першої команди та гра U-21, яка відбулась не так давно.

Нещодавно «Гомель» зіграв товариський матч з «Уралом». Перший тайм перемагав 1:0, а потім програв 2:5. У порівнянні з цим матчем, історія з грою «Іллічівця» та «Гірняка» – дитяча забавка. Я знаю, що є певний зв’язок між організаторами цих матчів в Україні та Білорусі.

Про матчі з фіксованими результатами в інших видах спорту

Багато проблем у баскетболі. Я писав листа з документами у федерацію баскетболу. Ми почали спілкуватись, але це ні до чого не призвело. Є проблеми в тенісі, настільному тенісі, волейболі, бадмінтоні, хокеї. До речі, питання навіть до поєдинку національної хокейної збірної України.

Ми спілкувались з федерацією хокею, але вони нічого не хочуть робити. Втім, вони такі не одні. Моя компанія Federbet контактувала з 250 федераціями. В тому числі, федераціями баскетболу та футболу України. Окрім України, нам відповіли в Узбекистані, Словенії та Саудівській Аравії. Інші мовчать і роблять вигляд, що все добре.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Сайт не підтверджено,
РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Ви будете перенаправлені на сайт
Бажаємо приємної гри!.
Перейти на сайт