Страховка пари до ₽1500 от БК GGBet.ru

Промокод: BR1500

Отримати бонус

Феномен низки удач в ставках

Тарас Гончар
Спочатку поняття «низка удач» застосовувалося в баскетбольних матчах, коли шанси на реалізацію штрафного кидка (а у найкращих майстрів відсоток влучань перевищує 90%) розцінювалися вище, якщо був реалізований попередній кидок. Проєктуючи цей термін на спортивні ставки, можна констатувати, що мова йде про постійні перемоги беттора. Але чи існують наукові підтвердження низки удач?
Феномен низки удач в ставках

Феномен низки удач в ставках

Двоє вчених з Університетського коледжу Лондона спробували відповісти на це питання, проаналізувавши історію ставок більше семисот бетторів, які розмістили в сукупності більше 550 тисяч ставок протягом одного року.

Коли фортуна вам посміхається

Вчені при цьому оцінювали ймовірність виграшу ставки після серії перемог того чи іншого беттора. Для першої випадкової вибірки ставок ймовірність перемоги становила 0,48. Після оцінки наступної ставки тих же гравців ймовірність того, що переможці виграють ще раз, склала 0,49. У той же час ймовірність виграшу тих гравці, які раніше програли, становила 0,47.

І тільки після оцінки результатів гравців, ставки яких виявилися виграшними двічі поспіль, почала вимальовуватися закономірність. Імовірність третього виграшу поспіль досягла досить високого значення – 0,57. При цьому ймовірність виграшу для бетторів, які не мали на своєму рахунку серії перемог, склала 0,45.

Продовжуючи експеримент, вчені з’ясували, що ймовірність виграшу після чотирьох, п’яти, шести і семи перемог поспіль склали, відповідно, вже 0,67, 0,72, 0,75 і 0,76. Одночасно з цим ймовірність виграшу для гравців, які програли попередню ставку, склали при таких же розкладах 0,45, 0,45, 0,46 і 0,47.

Чи варто говорити про хронічне невезіння?

На наступному етапі вчені досліджували серії поразок. Вони з’ясували, що ймовірність виграшу після першої програшної ставки становила 0,47 і скоротилася до 0,40 після двох поразок поспіль. Повторюючи аналогічну процедуру, дослідники виявили, що після трьох поразок поспіль ймовірність виграшу становила всього лише 0,32. Після проведення аналогічних етапів дослідження з’ясувалося, що після п’яти, шести і семи програних ставок поспіль ймовірність виграшу склала 0,27, 0,25 і 0,23 відповідно.

Нижче на діаграмі відображені наведені тут результати. Отримані результати очевидно свідчать про існування феномену низки перемог при розміщенні ставок, як і про хронічне невезіння. Але чи означає це, що беттори, для яких характерні тривалі серії виграшів, стабільно успішніші, ніж інші, або за такою явною закономірністю криється щось більше?

Феномен низки удач в ставках

Пояснення феномену

З точки зору статистики кожний наступний результат ніяк не залежить від попереднього. Виходить, що виявлення дослідниками такого явного доказу на користь існування ефекту низки перемог на перший погляд – дивно і незрозуміло з наукової точки зору.

Однак вчені пішли далі і в ході наступного експерименту зосередили увагу на тому, як результати попередньої ставки впливають на коефіцієнт наступної. На початковому етапі середній рівень відібраних котирувань для всіх «піддослідних» бетторів склав близько 7,70. Але вже після першої ставки спостерігалися значні варіації.

Так, у переможців спостерігалася тенденція до вибору більш низьких коефіцієнтів ставок, середнє значення яких знизилося до 3,60. У міру подальших виграшів підтримувалася тенденція до вибору менш ризикованих коефіцієнтів. У той же час в ситуації з програшами була виявлена ​​прямо протилежна тенденція. Ті, хто програвав один або декілька разів поспіль, прагнули вибирати більш ризиковані коефіцієнти в надії відігратися. Після шести виграшних ставок поспіль середній показник коефіцієнтів гравців впав до 1,85, тоді як у гравців з шістьма поразками поспіль він піднявся до 17,07.

Таким чином даний експеримент показав, що ступінь віри в «помилковий висновок азартного гравця» визначила успішність гравців. Переможці переживали, що удача підведе їх, тож вибирали більш надійні коефіцієнти. Намагаючись уникнути ризиків, вони тим самим підвищували свої шанси на успіх. Тим часом ті гравці, які програли, вибирали більш ризиковані коефіцієнти в надії, що їм вдасться відігратися, отримавши великий виграш, і в результаті самі ж збільшували ймовірність програшу.

Абсолютний показник успішних ставок

Однак головне питання, яке виникне при прочитанні цієї статті, зрозуміло, полягає в тому, чи перевищує прибутковість серій перемог сукупний виграш від несерійних перемог. Порівняння показників гравців, у яких була хоча б одна серія з шести перемог поспіль, з тими, у кого не було таких серій, показало, що маржа у гравців, які не перемагали серіями, була вище, ніж у тих, хто перемагав, а середній рівень програшу і для тих, і для інших був практично однаковим.

Висновок простий: якщо вам випала серія поразок чи перемог, не зациклюйтеся на цьому – просто ставте відповідно до обраної вами стратегії. Не намагайтеся швидко «відбити» втрати, роблячи ризиковані ставки з високими коефіцієнтами, і нехай у вас не буде «запаморочення від успіхів», навіть в разі низки великих виграшів.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт