Олексій Савін («Парі-Матч»): «Маємо намір зайти на європейський ринок»
– «Парі-Матч» уклав партнерську угоду з АПОЕЛ і продовжив з «Карпатами». Чому було обрано саме ці два клуби? Визначте конкретну мету кожної з угод для компанії, будь ласка.
– Ми вибрали АПОЕЛ, тому що ми хочемо зайти на європейський ринок. Зараз ходить багато розмов про те, що кіпрська онлайн-ліцензія буде котируватися нарівні з мальтійською. Цілком можливо, що восени будуть зміни в законодавстві Кіпру. Навіть якщо цього не станеться, то ми плануємо до кінця року розвивати місцевий локальний беттинг-оператор.
Що стосується «Карпат», є кілька причин, чому ми з ними працюємо. Це старий український клуб з історією та відданими вболівальниками. Підтримуючи «Карпати», ми орієнтуємося на аудиторію західної України, тому що в більшості регіонів в цій частині країни «Карпати» підтримують як найстабільніший клуб з тривалої історією.
Ми плануємо до кінця року розвивати на Кіпрі місцевий локальний беттинг-оператор
Ще важливим фактором є адекватна оцінка керівництва «Карпат» реальної вартості бренду. Як в Україні, так і в країнах СНД клуби спонсоруються або державними структурами, або приватними інвесторами, грубо кажучи, олігархами. Щоб стати титульним спонсором таких клубів, доводиться стикатися з тим, що цінники часто не відповідають ринковим. Деякі представники клубів називають цінники в кілька мільйонів доларів, причому для старту. А «Карпати» до цього питання підійшли прагматично, з розумінням ринкової вартості і ситуації в Україні і українському футболі.
– Які можливості кожна з угод дає «Парі-Матч»? Зокрема, які ще рекламні можливості ви отримуєте разом з нанесенням логотипу на форму команд?
– Спонсорські пакети включають банерну рекламу на стадіонах, 3D-банери біля воріт. Також пакети гостинності, наприклад, квитки на футбол. Ми їх розігрували і в минулому сезоні, і в цьому теж будемо розігрувати на ключові матчі. Це також можливість залучити футболістів команд для наших промо-заходів. Крім того, присутність бренду в усіх матеріалах клубу, на квитках, на сайті, в анонсах матчів і так далі.
– Відкрийте нам, будь ласка, яка вартість обох угод? Який термін обох угод?
– Термін кожної угоди становить один футбольний сезон 2016/2017. Що стосується вартості, розкривати ми її не можемо, хоча на різних інтернет-ресурсах інформація про це гуляє. За АПОЕЛ вона становить приблизно 300 тисяч доларів на сезон плюс бонус за успішний виступ в єврокубках.
Ще одна гучна новина повинна прозвучати в середині серпня
– Чи плануєте ви укладати нові спонсорські контракти з іншими клубами перед футбольним сезоном або протягом сезону?
– Ми ведемо переговори з іншими клубами, тому що працюємо в СНД і хочемо охопити якомога більше країн, в яких ми представлені і займаємо лідируючу позицію. Не можу розкрити деталі до завершення переговорів, але, я думаю, в серпні з’явиться ще один привід обговорити наше спонсорство. Що стосується України, то ще одна гучна новина повинна прозвучати в середині серпня.
– Чемпіонати яких країн здаються вам найбільш перспективними в плані спонсорства з точки зору вашого бізнесу?
– Найбільш перспективними для нас є чемпіонати в тих країнах, в яких ми або виходимо на ринок, або маємо певні позиції. В Україні ми лідируємо в онлайні, відповідно, багато наших інвестицій спрямовані на спонсорство в Україні. Якщо говорити про інші регіони, то є певні законодавчі обмеження, які ми вже зможемо подолати в майбутньому. Наприклад, очікується новий закон про рекламу в Росії, який відкриє можливості для спонсорства.
Російський ринок цікавий, так само як і ринок Казахстану і Білорусі, де ми – номер один, як в онлайні, так і в ритейлі. У Казахстані ми тільки розвиваємося, але тим не менш у нас там вже є невеликі локальні взаємодії в медіа з місцевими клубами. У минулому і в цьому сезоні ми розміщували бренд на «Астана-Арені», а також банерну рекламу на матчах в рамках чемпіонату Казахстану і під час виступів казахських клубів в єврокубках у минулому сезоні.
– Чи вивчали ви російський ринок в цьому плані? Чи варто очікувати угоди з клубом з Росії в найближчі 1-2 сезону?
– Думаю, що можна очікувати. Все буде залежати від ситуації на ринку російського беттингу. Від оподаткування, законів, які регулюють рекламну діяльність.
– З огляду на інтереси «Парі-Матч» в Африці, про які говорив пан Портнов (генеральний директор міжнародного холдингу «Парі-Матч» – прим. «РБ»), чи чекати спонсорства спортивних клубів там в короткій перспективі?
– Спонсорство – непогана можливість для того, щоб заявити про себе на новому ринку. Якраз цю модель ми використовували в партнерстві з клубом АПОЕЛ. Що стосується Африки, поки що важко оцінити ту цінність, яку ми можемо там отримати. Якщо ми і будемо розвивати спонсорство в Африці, то тільки після того, як будемо отримувати стабільні фінансові результати.
Наша осіння кампанія пройде під слоганом «Велика гра вже почалася»
– Чи маєте ви намір спонсорувати будь-які команди або спортсменів в інших видах спорту? Яких і в якій перспективі?
– Крім великого футболу ми вже почали співпрацю з пляжним футболом України. Ми також будемо підтримувати українських олімпійців, і в разі успіху олімпійської збірної України в Ріо-де-Жанейро спортсмени отримуватимуть бонуси за кожну золоту медаль. У нас вже є попередня домовленість про це з українським олімпійським комітетом.
– Які ще види рекламної, маркетингової активності ви вже запланували на новий сезон? Чи чекати нової рекламної кампанії, або новий сезон пройде під слоганом «Грають вони, виграєте ви»?
– Наша кампанія до Євро-2016 проходила під слоганом «Тільки футбол, тільки хардкор». Ми маємо намір і далі розвивати цю тему. Наша осіння кампанія пройде під слоганом «Велика гра вже почалася». Це релевантний меседж до старту всіх європейських чемпіонатів. Ми будемо будувати свої комунікації навколо спонсорства, підтримки спорту, певної довіри, яке спонсорство має підкреслити.
Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.
Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу