В Англії ув’язнили лудомана, який завдав компанії Nike величезних збитків
Сьогодні у Королівському суді міста Ньюкасл завершився розгляд справи Крістофера Роудінга, який, використовуючи власне службове становище, привласнив кошти компанії Nike на загальну суму понад £890 тисяч (₴34,2 млн). Чоловік отримав покарання у вигляді трьох років позбавлення волі.
Як з’ясували слідчі, у період з квітня 2015-го по жовтень 2018-го року Крістофер, перебуваючи у статусі штатного працівника Nike, привласнював кошти клієнтів компанії. Роудінг мав класну репутацію серед колег, тому навіть ніхто і уявити не міг, що він здатен завдати мільйонних збитків.
Чоловік шахрайським шляхом схиляв клієнтів Nike до того, щоб вони перераховували платежі на його власний рахунок. Таким чином за його розрахунковими реквізитами були здійснені десятки таких операцій. Аби на нього не падала тінь підозр, Крістофер, користуючись різноманітними фінансовими маніпуляціями, намагався приховати сліди злочину, коли наступав період звітності, у тому числі виконуючи маніпуляції з рахунками клієнтів.
Річ у тому, що Роудінг мав залежність від азартних ігор. Ба більше, за день він програвав близько £5 тисяч. Усе таємне стало явним, коли горе-лудомана перевели у Нідерланди на посаду фахівця зі стратегічних рахунків.
Під час суду обвинувач Баррі Робсон зазначив наступне.
«Усі платежі від Urban Industries проводилися або прямим дебетом на рахунок Nike, або по авізо на банківський рахунок відповідача на разовій основі. У ланцюжку поставок не виникало жодних проблем для Urban Industries, тож у них не було причин підозрювати, що щось не так».
36-річний Крістофер заблокував низку прямих дебетувань на загальну суму більш як £870 тисяч, які, у підсумку, були переведені на його банківський рахунок компанією Urban Industries.
У листопаді 2018-го року шахрай покинув займану посаду у Nike, проте лишень за два місяці після цього був розкритий увесь ланцюг злочинів. Поліція заарештувала уродженця Сандерленда у березні 2019-го року. Згодом Роудінг визнав себе винним за двома звинуваченнями у шахрайстві шляхом введення в оману.
Водночас у Nike зазначили, що понесли «суттєві фінансові втрати», а подальша судова тяганина забирала «значну кількість ресурсів і робочого часу персоналу».
Натомість Пенні Хол, захисниця підсудного, акцентувала на наявності у підсудного залежності від азартних ігор. За її словами, гемблінг у житті Крістофера з’явився після смерті дідуся близько 12 років тому. Залежність дала про себе знати з новою силою, коли у нього народилися двоє дітей.
«Зазвичай це працьовитий сім’янин, який до цього випадку вів законослухняний спосіб життя. Під час скоєння злочину у мого клієнта була значна, можливо, повністю неконтрольована проблема з азартними іграми. Коли про усе це стало відомо, Роудінг і сам не міг повірити в загальну суму грошей, що була взята у компанії.
Зараз чоловік припинив грати. Він протягом 800 годин добровільно доставляв їжу, допомагаючи Національній службі охорони здоров’я Англії (NHS) долати наслідки першої хвилі захворюваності на COVID-19. Однак це тривало недовго, адже хвороба вразила і його.
Суддя Ніколас Ламлі, врахувавши усі доводи захисту і обвинувачення, виніс вердикт – позбавлення волі у вигляді тюремного ув’язнення строком на 40 місяців.
Як інформував «РБ», психологиня Катерина Гольцберг озвучила причини розвитку лудоманії серед дітей та дорослих.
У Великобританії кількість бетторів перевищила 6 млн осіб – статистика
Як боротися з лудоманією: поради психотерапевта
Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.
Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу