Комерційний директор «Парі-Матч» Лаша Гогіберідзе: «85% ігор в Україні відбуваються в онлайні»

Олександр Веселов

У Києві на міжнародній гральній конференції Game On, яка відбулася минулого тижня, з доповіддю виступив представник генерального спонсора заходу, комерційний директор «Парі-Матч» Лаша Гогіберідзе. Він говорив на тему соціальної відповідальності букмекерського бізнесу, українського ринку ставок на спорт, готовності своєї компанії до легалізації гемблінгу.

Лаша Гогіберідзе заявив про готовність букмекерів вести соціально-відповідальний легальний бізнес в Україні

Лаша Гогіберідзе заявив про готовність букмекерів вести соціально-відповідальний легальний бізнес в Україні

Виступаючий розповів про стан справ у букмекерській конторі «Парі-Матч». За його словами, букмекер має 56 тисяч активних клієнтів у Білорусі, Молдові, Росії, Грузії та Казахстані. Загальне число постійних клієнтів компанії сягає півмільйона, а штат налічує тисячу двісті співробітників.

Далі у своєму виступі Гогіберідзе охарактеризував нинішній стан українського ринку ставок на спорт: «85% ігор в Україні відбуваються в онлайні, решта – в офлайні. У букмекерстві налічується близько 1,5 тис. нелегальних ППС. Більшість ставок проходить через інтернет-сайти іноземних операторів. І гроші українських гравців йдуть в офшори. Можна нарахувати близько 15 таких онлайн-операторів. Це Bet365, William Hill, bwin, Betcity, Fonbet та інші. Внаслідок чого країна втрачає величезні кошти».

Лаша Гогіберідзе підкреслив, що «Парі-Матч» готова вести соціально-відповідальний бізнес: фінансово підтримувати спорт та інші соціальні сфери за наявності державного регулювання. «Наша компанія завжди підтримує і розвиває спорт у всіх країнах, де представлена», – сказав Гогіберідзе.

На думку Гогіберідзе, необхідна фіксована ставка податку на букмекерський прибуток – для обліку різниці між зібраними ставками і здійсненими виплатами.

Комерційний директор компанії «Парі-Матч» заявив, що держава, при створенні легального поля для букмекерської діяльності, може отримувати мільйонні відрахування до держбюджету. Легалізація букмекерського бізнесу буде сприяти і розвитку галузі IT-технологій, упевнений він. Зараз більшість українських «айтішників» працює з великими іноземними компаніями, а букмекери в Україні могли б створити робочі місця з гідними умовами праці для таких фахівців. Крім того, букмекерство вплине на розвиток спортивної культури в Україні.

Щодо шляхів легалізації гральної індустрії, представник «Парі-Матч» запропонував розмежувати гральні сфери і створити окреме законодавство і податкове регулювання для букмекерської галузі. На думку Гогіберідзе, необхідна фіксована ставка податку на букмекерський прибуток – для обліку різниці між зібраними ставками і здійсненими виплатами. «Ми пропонуємо внести до законодавчої бази обов’язкове ліцензування, заборону на роботу всіх неліцензованих онлайн-операторів, продумати податкову модель на основі фіксованої ставки податку на букмекерську діяльність, а також взяти за приклад оподаткування в європейських країнах», – заявив Лаша Гогіберідзе.

Вже під час проведення круглого столу, коли Лашу Гогіберідзе попросили прокоментувати просування України в питанні повернення грального бізнесу в законне русло, він сказав наступне: «Поки складно сказати, що відбувається. Інтересів багато, але урядом країни проявляється мінімум активності. У країні не вистачає політичної волі».

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?