Цей огляд має довідково-інформаційний характер і не є рекламою. Ми рекомендуємо користуватися виключно сервісами легальних букмекерів.

Конячі скачки: стратегії і типи ставок

Жанна Зайцева
Як і у будь-якому пристойному спорті, у конячих скачках існує безліч варіантів ставок. Але абсолютна більшість гравців використовує всього декілька типів, які дозволяють вигравати, особливо не мудруючи. Жанна Зайцева, коментатор скачок з Великобританії і автор серії статей про ставки на скачки на «Рейтингу Букмекерів», пропонує розібратися з основними типами ставок на скачки і стратегіями ставок на скачки.

Зміст

puntersСтавка на перемогу (ординар, win). Тут все ясно – ставимо на те, що кінь переможе. У цього типу ставки є варіант: ставка зі страховкою (insurance bet). У цьому випадку, якщо кінь не виграє, але прийде другим чи третім, вам повернуть суму ставки.

Ставка на «перемогу або призове місце» (each-way, e/w). Знову-таки все просто: це ставка на те, що кінь або переможе, або прийде на призовий позиції. Увага, тут є нюанс: при ставці e/w поставлена ​​сума подвоюється. «Поставити 100 гривень each-way» означає, що за фактом ви викладете всі 200. Це логічно, оскільки ставимо і на перемогу, і на призове місце одночасно.

Як розраховується така ставка? Якщо кінь прийде на призовому місці, ви отримаєте 1/4 або 1/5 коефіцієнта, залежно від умов букмекера. Тому ставки each-way має сенс робити на коней з коефіцієнтом від 8.00. А якщо ваш вибір переможе, то ви отримаєте і виплату за перемогу, і шматочок за призове місце – дрібниця, а приємно!

Прогноз (forecast). Це ставка на те, що коні прийдуть першим-другим в одному стрибку. Прогноз може бути точним (straight forecast, коли ви даєте тільки один варіант) і комбінованим (reverse forecast – ставка на те, що коні прийдуть першим та другим у будь-якому порядку). З reverse forecast сума ставки подвоюється, тому що, по суті, ви робите дві ставки, на два варіанти результату.

Прогнози гарні, коли на фаворита дають зовсім смішний коефіцієнт, наприклад 1.15. Щоб виграти якнайбільше, підчепіть до переможця друге місце!

Потрійний прогноз (tricast). Те ж саме, що і forecast, але з трьома кіньми. Може бути точним або комбінованим. При ставці на комбінований tricast загальна сума ставки зростає у шість разів, так як з трьох коней можна скласти шість можливих варіантів фінішу. Але і виграти тут можна дуже серйозно.

«Хто вище»/«хто краще» (match bet, head-to-head). Тут ви ставите на те, що один кінь прийде раніше, ніж інший, незалежно від того, на яких місцях вони фінішують. Тобто вся скачка зводиться до поєдинку – зручно!

Ну і, звичайно, ставки на конячі скачки, як і будь-які інші, можна об’єднувати в експреси (і, якщо дуже пощастить, вигравати мільйони у валюті).

У ставках на скачки є свої стратегії, і чималі 

У ставках на скачки є свої стратегії, і чималі

Найпростіші стратегії ставок на скачки

Почну зі стратегії «для ледачих», яку любить один мій колега, теж коментатор. Беремо три перші скачки дня на трьох різних іподромах. У кожній скачці вибираємо фаворита. І об’єднуємо цих трьох фаворитів у ставку «Тріксі» (Trixie). Це три подвійні експреси і один потрійний. Єдина важлива умова: коефіцієнт на кожного фаворита повинен бути не менше 2.00. Тоді при виграші хоча б двох коней виплата гарантована.

Дивимося, як це працює. Припустимо, у нас три фаворити – A, B і C. На кожного дають коефіцієнт 2.00. Робимо ставку «Тріксі» з базовою ставкою 100 грн. Загальна сума ставки складе 400 грн. (Три подвійники + один трійник). Якщо виграли А і B, виплата складе 400 грн. Ставка вже відіграна! Якщо перемагає ще і С, отримуємо 2000 грн. (800 за потрійний експрес та по 400 з кожного подвійника).

Для того, щоб така стратегія приносила прибуток, краще шукати коефіцієнти хоча б трохи вище 2.00 – тоді при виграші двох коней ви не просто повернете гроші, а будете в плюсі.

Як варіант «для зовсім ледачих», можна обійтися тільки двома фаворитами у двох перших перегонах і зробити комбіновану ставку: два ординари плюс подвійний експрес. Знову ж стежте, щоб коеф на кожного фаворита був не нижче 2.00. Тоді при загальній ставці 300 грн. у разі перемоги обох коней виплата складе 800 грн. (Якщо коеф був рівно 2.00).

Чому бажано брати перші скачки дня? Зазвичай скаковий день починається з заїздів для новачків: maiden або novice. А в таких перегонах, як правило, є сильні лідери, які найчастіше виграють.

В принципі, такі стратегії не вимагають вивчення карти скачок. Просто беремо і закидаємо гроші на двох/трьох перших фаворитів дня. Але вміння прочитати карту заїзду вбереже вас від непотрібних витрат і підвищить прибуток, бо іноді фаворити, як сови в серіалі «Твін Пікс» – «не те, чим вони здаються».

Якщо на фаворита підозріло високий коефіцієнт – від 4.00 і вище, а на інших учасників коефіцієнти не значно більші, тобто букмекер натякає, що шанси є у багатьох, краще застосувати іншу стратегію. По-англійськи вона називається dutching і, за легендою, її придумав бухгалтер Аль Капоне Датч Шульц.

Суть дуже проста. Робимо в одній скачці ставки на перемоги одразу кількох коней. Саме такий приклад я приводила у попередній статті. Якщо на двох коней коефіцієнти 4.00 і 4.50, то при однаковій сумі ставки на кожну – скажімо, 100 грн. – І у разі перемоги одного з скакунів ми будемо у плюсі. Наприклад, при перемозі коня з кефом 4.00 чистий прибуток складе 200 грн.

Dutching може бути і більш складним – можна поставити більше, ніж на двох коней, підігнавши суми ставок під коефіцієнти так, щоб при будь-якому розкладі залишитися в плюсі. Кажуть, саме так відмивав мільйони мафії Датч Шульц!

І ще одна проста стратегія, яку називають «follow the money» – «Іди за грошима». Нею успішно користується один мій знайомий. Він з ранку починає поглядати на карти скачок і вишукувати аутсайдерів, на яких активно ставлять. Наприклад, на коня давали 67.00, потім 34.00, потім 26.00 – тобто коефіцієнт їде вниз. А на фаворита коефіцієнт при цьому не змінюється, тобто у нього особливих грошових вливань немає. Тоді мій приятель дивиться на форму популярного аутсайдера, і, якщо видно, що у коня є потенціал, він ставить на неї each-way. Все! Товаришу вдається регулярно вигравати.

Додам, що дуже корисно дивитися трансляції скачок. По-перше, це захоплююче видовище. По-друге, є речі, які можна відстежити тільки наживо. Трансляції допомагають розвивати «чуйку» і підвищувати точність прогнозів.

Так що дивіться скачки, робіть ставки – і вигравайте! Удачі!

Читайте інші матеріали Жанни Зайцевої про ставки на скачки коней.

Знайшли помилку?Повідомте про неї
Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі