Олег Федорчук: «Найвищі футбольні чиновники теж замішані в корупційних схемах»
«Проблема «матчів на контору» почала проявлятися 4-5 років тому в першому дивізіоні. Тоді в них були замішані винятково люди, причетні до клубів, які стояли на межі припинення існування: такі гравці з тренерами хотіли, як мовиться, «заробити наостанок». Сьогодні ж ця проблема, без перебільшення, набула розмірів метастазів: окрім усіх трьох професійних ліг, обширно зачепила першості дублерів та U-19», – цитує слова Олега Федорчука сайт Український Футбол.
54-річний фахівець підкреслив, що корупція в футболі – це не жарти, а дуже важкий злочин, з яким потрібно боротися, та описав своє бачення цієї боротьби, виділивши чотири основних напрями:
«Перше, це дії правоохоронних структур: МВС, СБУ, Генеральна прокуратура та поліція. Вже є якісь зрушення: Верховна Рада ухвалила антикорупційний закон проти «договірняків». Треба продовжувати, наприклад, у вигляді створення окремих органів у структурі міліції, поліції та прокурорській сфері, органів, які мали би суто футбольну специфіку.
Друге. Правоохоронцям зобов’язана допомагати спеціалізована структура – ФФУ. Вона перебуває на вершині піраміди національної гри, маючи простий і дуже дієвий механізм – ліцензія (або атестація). Тобто Федерація може відкликати ліцензію – клубу, конкретного гравця, тренера, – і для цього їй не потрібен дозвіл громадського суду.
Третє. Сьогодні вже всім очевидно: найвищі чиновники теж замішані в корупційних схемах. В інтересах ФФУ не виносити сміття з хати, тому вона не тільки не бореться з проблемами, я би сказав: бореться з боротьбою проти них! Аби все було навпаки, потрібен ще один учасник антикорупційного фронту – журналісти. Згадайте міжнародний досвід: падіння спрута, утвореного Блаттером (у світі) та Платіні (в Європі), почалося тільки після того, як за справу взялися британські журналісти. Є й наш досвід: саме телевізійники змусили Федерацію зайнятися проблемою квитків на матч Україна – Словенія.
Четверте. Існує стовідсоткова закономірність: найбільше «сумнівних» матчів грають клуби без уболівальників. Як це пояснити? Відчуйте різницю: ось ти футболіст, і на кожному поєдинку тисячі людей – це один варіант, другий же – на твою команду приходять кілька сотень (або й того менше). Розумієте? Якщо тобі відомо, що, у випадку чого, почуєш багатоголосе «Ганьба!», наступного разу замислишся. Зворотний варіант – спокійно продовжуєш чорну справу. Нічого дивного, що сьогодні, коли відвідуваність УПЛ впала, в геометричному прогресі зросла кількість ігор із великими ставками в букмекерських конторах. Звідси виходить останній напрям антикорупційної битви – мова про роль уболівальника. Треба усвідомлювати: у брудному озері немає чистих закутків, у корумпованому чемпіонаті підозра падає на всіх, навіть на того, хто сторониться злочинів», – резюмував Олег Федорчук.
Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.
Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу