Юрист: «В закон про азартні ігри необхідно внести правки»
«В продовження теми реалізації Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор». Закон прийнятий, підписаний президентом, це безперечно круто, але є нюанси. Необхідні правки до закону.
Чому одразу не зробити нормально? Чому президент такий підписав? А тому що такий варіант найбільш прийнятний в існуючих обставинах. Пам’ятаєте скільки було правок під час другого читання і як вони голосувалися? Це саме і було зроблено для того, щоб закон не був прийнятий або якби й був, то був би ветований президентом. Але президент прийняв державницьке рішення і підписав закон, всі старання політиканів були дарма.
Щодо правок. Правки потрібні суто технічні. В цей момент в законі існує певна колізія щодо формування регулятора.
Відповідно, якщо швидко прийняти правки, наприклад, у вересні, то затримки у створенні регулятора не відбудеться, а отже держава отримає цивілізований ринок, робочі міста, надходження у бюджет та захист громадян максимально оперативно. То ж шановні «слуги» час діяти, а не зволікати!», – написав Сергій Назаренко у Facebook.
Чимало експертів сходилися на думці, що Президент Володимир Зеленський не підпише закон про гральний бізнес, а буде змушений накласти на нього технологічне вето, позаяк документ містить взаємосуперечливі положення, які, як виявилося, помилково були підтримані під час розгляду правок. Мова про поправки №722 та №723. Згідно з текстом першої, конкурс з відбору кандидатів на в члени Уповноваженого органу проводить Комісія з питань вищого корпусу державної служби у спеціальному порядку, затвердженому Кабміном. Тоді як у другій правці мовиться, що конкурс повинна проводити конкурсна комісія, сформована Комітетом ВР з питань фінансів, податкової та митної політики.
Попри усі юридичні колізії Зеленський вирішив підписати закон, а його радник Борис Баум, якого називають «батьком» реформи грального ринку, заявив, що до початку вересня усі неузгодженості у документі будуть виправлені. Найімовірніше, це зроблять за допомогою прикінцевих положень законопроєкту №2713-Д «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від діяльності з організації та проведення азартних ігор та лотерей», який наразі готується у Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики до першого читання.
Гаврилечко закликав якомога швидше ухвалити зміни до Податкового кодексу у частині оподаткування грального бізнесу
Політолог розповів, хто «кришує» нелегальний гральний бізнес
Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.
Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу