Референдуму щодо легалізації азартних ігор не буде – ЦВК
Хронологія
У травні в Комісії зареєстрували 5 ініціативних груп, які мали на меті організувати збір підписів виборців для винесення низки питань, одне з яких звучало так: «Чи підтримуєте Ви легалізацію грального бізнесу в Україні?».
Причина припинення ініціатив
Комісія встановила строк збору підписів виборців під цими ініціативами: 90 днів – з 15 травня до 12 серпня 2021 року включно. Відповідно до закону, минулого четверга уповноважені представники ініціативних груп зобов’язані були передати до ЦВК:
- пронумеровані та зброшуровані підписні листи на підтримку ініціативи проведення всеукраїнського референдуму;
- протокол про підсумки збору таких підписів.
У вказаний термін документи так і не були подані, тому Комісія припинила ініціативи з проведення всеукраїнського референдуму та припинила повноваження офіційних спостерігачів, яких сама ж ЦВК і акредитувала.
Що таке референдум?
Всеукраїнський референдум є формою прямої демократії в Україні, способом здійснення влади безпосередньо Українським народом, що полягає у прийнятті (затвердженні) громадянами України рішень шляхом голосування у випадках і порядку, встановлених Конституцією України та Законом.
Які питання можна на нього виносити?
– затвердження закону, що вносить зміни до розділів І, ІІІ, XIII Конституції України, які стосуються загальних засад, виборів та референдумів, а також змін до Основного закону;
– загальнодержавного значення, вирішення якого впливає на долю всього українського народу і має загальносуспільний інтерес;
– про зміну території України, коли громадяни України приймають рішення щодо затвердження прийнятого Верховною Радою закону про ратифікацію міжнародного договору про зміну території України;
– про втрату чинності законів України або окремих положень законодавства.
«На референдум не можуть виноситись питання, які суперечать Конституції України, загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права, закріпленим насамперед Загальною декларацією прав людини», – зазначено на сайті ЦВК.
Нагадаємо, ще до ухвалення у другому читанні законопроєкту №2285-Д «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» лідерка ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко запропонувала винести питання заборони легалізації азартних ігор на всеукраїнський референдум.
Того ж року у серпні представники її політсили готували подання до Конституційного суду з вимогою скасувати легалізацію грального бізнесу. Словом, пані Тимошенко та «Батьківщина» доклали чимало зусиль, щоб завадити формуванню легального ринку гемблінгу в Україні.
Легалізація азартних ігор: сума надходжень до бюджету перевищила 1 мільярд гривень
«Тимошенко виступає за повернення до корупційних годівниць і криміналізації ринку азартних ігор», – аналітик
Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»
Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.
Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу